اینترنت اشیاهر روز در حال رشد و پیشرفت است و طبق پیش‌بینی‌ها، تا سه سال آینده، بالغ بر بیست و یک میلیارد دستگاه به این فناوری متصل خواهند بود. اینجا به معرفی چند بستر که اینترنت اشیا در آن‌ها به‌کار گرفته خواهد شد، اشاره می‌نماییم.

برای خرید اینترنت ثابت خانگی ضربه بزنید.

بلوتوث‌های هوشمند

بلوتوث‌های امروزی، سرعت و بردکم‌تری برای انتقال داده‌ها دارند. اما با استفاده از ترکیب فناوری اینترنت اشیا و بلوتوث، راه‌جدیدی برای انتقال سریع‌تر اطلاعات به‌وجود آمده است. این استاندارد، بلوتوث هوشمند نام دارد و به اشیا کمک می‌کند تا اطلاعات را با برد ۴ برابری، جابه‌جا کنند.

اداره هوشمند

با استفاده از اینترنت اشیا، تمام ابزارهای لازم برای یک دفتر، به یکدیگر متصل می‌شوند و کارها با سرعت بالاتری پیش‌ خواهند رفت. همچنین مدیران یک شرکت می‌توانند با اتصال موبایل‌های هوشمند به سامانه‌ شرکت، بهره‌وری کارمندان را افزایش دهند.

حس‌گرهای هوشمند و اینترنت اشیا

امروزه بسیاری از حس‌گرها امکان اتصال به اینترنت و تبادل اطلاعات با یکدیگر را دارند. محققان براین باور هستند که می‌توان این حس‌گرها را اینترنت حس‌گرها نامید.

سلامت جامعه و اینترنت اشیا

ابزارهای بسیاری در بیمارستان و امورپزشکی در حال تولید است که با کمک آن ارتباط بین پزشک و بیمار کاهش پیدا خواهد کرد. این ابزار توانایی تشخیص نوع بیماری و دارو را برای بیمار خواهد داشت. در آینده‌ای نزدیک، بیماران بدون نیاز به پزشک می‌توانند روش‌هایی برای بازیابی سلامت خود پیدا کنند.

شرکت‌ها و اینترنت اشیا

درحال حاضر شرکت‌های بسیاری باهم در رقابت هستند تا محصولات خود را به اینترنت اشیا مجهز کنند. با هوشمندسازی محصولات، کارایی و بهره‌وری کارمندان نیز بهبود پیدا خواهد کرد.

انواع پلت‌فرم‌های اینترنت اشیا

یکی از کاربردهای اینترنت اشیا، خدمات ابری است. شرکت‌هایی مانند اینتل با استفاده از خدمات ابری و اینترنت اشیا، عملیات تولید محصولات را ساده می‌کند. شرکت‌هایی چون اپل، گوگل و آرم از معروف‌ترین خودمات میزبانی ابر در این زمینه هستند.

هواشناسی و اینترنت اشیا

اگرچه تاکنون ۲۹هزار پایگاه هواشناسی وجود دارد، اما هنوز هم پیش‌بینی دقیق وضع هوا ممکن نشده است. با استفاده از فناوری جدید، اطلاعات تمام دستگاه‌ها جمع‌آوری شده و پیش‌بینی وضع هوا با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

برای خرید اینترنت tdlte ضربه بزنید.

0/5 (0 نظر)