فایل‌هایی که روی فلش ریخته و در جیب یا کیفتان می‌گذارید، ممکن است به‌راحتی گم بشوند. شما می‌توانید با چند راه ساده دزدهای فلش و هارداکسترنال را ناامید کنید. با ماهان‌نت در معرفی روش‌هایی برای رمزگذاری روی فایل‌های فلش یا هارد اکسترنال همراه باشید.

حتماً این اتفاق برای شما هم افتاده که روی فلش یا هارد خود فایل‌های بسیار مهمی دارید که نمی‌خواهید کسی به آن‌ها دسترسی پیدا کند. یکی از بهترین‌ راه‌ها برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی، رمزگذاری روی فایل‌ها مهم است. چند راه‌حل ساده برای رمزگذاری روی فایل‌ها را یادبگیرید:

فلش یا هاردی با امکان رمزگذاری خریداری نمایید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای حفاظت از اطلاعات، خرید فلش یا هاردهایی است که امکان رمزگذاری دارند. برای مثال فلش DataTraveler Locker+ G3 را وقتی به سیستم خود متصل می‌کنید، تنها ۱۳ مگابیت فضا را نمایش می‌دهد. اما به محض اینکه برنامه‌ای که روی فلش است را نصب کرده و پسوردی که قبلاً مشخص کرده بودید را وارد کنید، فضایی که برای آن هزینه کرده بودید، نمایش داده خواهد شد.

به‌یاد داشته باشید که برای بک‌آپ گرفتن از فایل های خود به هیچ وجه از حافظه‌های ابری مانند دراپ باکس و وان‌درایو استفاده نکنید. چرا که امنیت این فایل‌ها تضمین شده نیستند.

نرم‌افزارهای رمزگذاری را روی سیستم خود نصب کنید

برنامه‌های متعددی برای رمزگذاری روی فلش و هارد وجود دارد که از بین آن‌ها نرم‌افزار EncryptStick را به شما معرفی می‌کنیم. این نرم‌افزار را باید ابتدا دانلود و نصب نمایید. اما نسخه قابل حمل آن را می‌توانید روی تمام سیستم‌ها اجرا کنید.

این نرم‌افزار به شما اجازه نمی‌دهد از طریق ویندوز به فایل‌ها دسترسی پیدا کنید. بلکه برای باز کردن آن فایل باید حتما برنامه EncryptStick را نصب نمایید. در این برنامه، امکان درگ کردن، اضافه کردن، حذف و ویرایش فایل‌ها نیز وجود دارد. اما بعد از دو هفته، برای ادامه استفاده از این نرم‌‌افزار باید نسخه اصلی آن را خریداری کنید.

از نرم‌افزارهای رایگان استفاده کنید

یکی از برنامه‌های پرطرفدار و محبوب رمزگذاری، برنامه رایگان VeraCrypt است. راه‌های متعددی برای استفاده از این نرم‌افزار وجود دارد اما یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از encrypted container است. برنامه VeraCrypt را نصب کنید، درایو اکسترنال خود را نصب کنید و برنامه نصب شده را راه‌‌اندازی کنید. در پنجره زیر، گزینه Extract را باز کنید.

با این روش برنامه وراکریپت روی هارداکسترنال نصب می‌شود. با این روش نسخه پرتابل نصب شده و می‌توانید vault را درهراندازه‌ای روی هارد یا فلش خود ایجاد نمایید.

از دیگر برنامه‌هایی که امنیت بسیار بالایی داشته و امکان هک شدن آن اصلا وجود ندارد، برنامه TrueCrypt است.

منبع: PCworld

0/5 (0 نظر)