حتماً برای شما هم پیش آمده که نیاز به دسترسی به یک سایت و خواندن اطلاعاتی خاص دارید، اما متاسفانه به اینترنت دسترسی ندارید. اگر این سایت را قبلاً باز کرده‌اید، پس نگران نباشید. خیلی راحت می‌توان نسخه آفلاین سایت را با چند ترفند باز کرد و به اطلاعات دسترسی پیدا کرد. با ماهان‌نت در معرفی راه‌کاری برای باز کردن آفلاین سایت‌هایی که قبلاً از آن‌ها استفاده کرده‌اید همراه باشید:

پیش از هرچیز تاکید می‌کنیم که برای باز کردن آفلاین سایت‌ها، حتما باید قبلاً که آنلاین بوده‌اید، یک‌بار آن را با مرورگر خود باز کرده باشید تا آن صفحه، در مرورگر شما کش شده باشد.

دسترسی به نسخه آفلاین وب‌سایت‌ها با استفاده از «فایرفاکس»

ابتدا اگر مرورگر فایرفاکس شما باز است باید آن را ببندید. سپس کلید win + r را باهم نگه‌دارید و این دستور را وارد کنید:

Firefox.exe –P

حالا باید پنجره Choose User Profile برای شما نمایش داده شود.اما اگر این پنجره باز نشد، باز هم نگران نباشید. روی آیکون فایرفاکس کلیک راست کنید و properties را انتخاب کنید. درپنجره باز شده در منوی Shortcut، آدرسی که در قسمت Target  نوشته شده را کپی کنید.

سپس آن را در run به‌این صورت وارد کنید:

“C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe” –P

بعد از باز شدن choose User Profile، کاربر فعلی را انتخاب کنید، روی گزینه Work Offline کلیک کنید  و Start Firefox را انتخاب نمایید.

به‌همین سادگی می‌توانید به سایتی که قبلاً باز کرده بودید، حالا به‌صورت آفلاین دسترسی پیدا کنید.

اگر بعد از اتصال به اینترنت، در باز کردن سایت‌ها با مشکل مواجه شدید، دوباره تا مرحله Choose User Profile پیش روید، اما این‌بار تیک Work offline را بردارید و روی گزینه Start Firefox کلیک کنید.

دسترسی به نسخه آفلاین وب‌سایت‌ها با استفاده از «گوگل کروم»

در مرورگر کروم در قسمت آدرس این عبارت را وارد کرده و اینتر بزنید:
chrome://flags

سپس قسمت زیر را پیدا کنید:
Enable Show Saved Copy Button Mac, Windows, Linux, Chrome OS, Android

 

در نسخه‌های قدیمی‌تر نیز این گزینه را پیدا کنید:
Enable Offline Load Stale Button

و آن را از Default، به حالت Enable: Secondary یا در نسخه‌های قدیمی‌تر Enable تغییر بدهید.

در انتها نیز روی گزینه Relaunch Now کلیک کنید تا مرورگر کروم، ری‌استارت شود. اگر هم ری‌استارت نشد، شما آن را ببندید و دوباره باز کنید.

حالا اگر به‌سایتی که قبلاً آن را باز کرده‌اید بروید و گزینه Show Saved copy را انتخاب کنید، نسخه کش شده سایت برای شما نمایش داده خواهد شد.