مطالعات بسیاری در زمینه اثرات مخرب استفاده از موبایل در ساعات پایانی شب و پیش از خواب انجام شده است. با وجود اینترنت های پرسرعت نیز کاربران علاقه بسیاری به استفاده از موبایل های خود دارند. اما تازگی تحقیق جدیدی در این زمینه انجام شده که قصد داریم شما را از نتایج آن مطلع کنیم:به شرکت کنندگان این پژوهش عینک‌هایی داده شده که نور آبی را از دستگاه‌هایی مثل موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و تلویزیون فیلتر می‌کند و از آن‌ها خواسته شده تا کارهای همیشگی خود را پیش از خواب انجام دهند و مثل همیشه از موبایل خود استفاده کنند. تمام شرکت‌کنندگان این تحقیق، خواب بهتر، عمیق‌تر و طولانی‌تری نسبت به همیشه تجربه کردند.

همچنین، محققان دانشگاه هاستون به این نتیجه رسیده‌اند که وثتی نور آبی فیلتر می‌شود،سطح ملاتونین بدن (هورمونی که زمان خواب ترشح می‌شود)، تا ۵۸% افزایش پیدا می‌کند. درواقع تاثیر فیلتر شدن این نور در خواب بیشتر از قرص‌های خواب‌آور است.

سرپرست گروه این پژوهش اظهار کرده است: «مهم ترین یاقته این تحقیق این است که نور آبی به‌مقدار زیادی از کیفیت خواب می‌کاهد». او همچنین افزود «خواب برای بازسازی بسیاری از عملکردهای بدن ضروری و مهم است». برای خرید سرویس اینترنت ضربه بزند.

نور آبی به‌خودی خود خطرناک نیست، و ما بیشترین نور آبی را از خورشید دریافت می‌کنیم. نور آبی هوشیاری بدن را افزایش می‌دهد و اگر این نور در ساعات پایانی شب به چشم برسد، بدن فکر می‌کند که هنوز روز است و به‌همین دلیل از کیفیت خواب کاسته می‌‌شود.

این تحقیق تنها روی ۲۲ نفر انجام شد، اما گذشته از کم بودن نمونه تحقیق، شواهد بسیاری نیز مبنی بر مشکلات استفاده از موبایل برای سلامتی وجود دارد. دیگر واقعاً وقت آن رسیده که عادات بد استفاده از موبایل پیش از خواب را ترک کنیم.

حتی شرکت‌هایی که در زمینه تکنولوژی فعالیت دارند، برای تلفن‌های همراه آی او اس، ویندوز و اندروید، حالت شب تنظیم کرده‌اند که در این حالت از نور آبی موبایل کاسته خواهد شد.

مشکلات خواب در طولانی مدت می‌تواند به مشکلاتی جدی تبدیل شود؛ درهمین راستا تحقیقی در سال ۲۰۱۴ روی ۱۲۵۳ آمریکایی صورت گرفت که نشان داد حدود ۳۵% از افراد خواب کم یا ناکافی دارند.

اما اگر به استفاده از موبایل و لپ‌تاپ یا چک کردن شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌های خود پیش از خواب اعتیاد دارید، خبر خوب این است که عینک‌های طراحی و تولید شده‌اند که نور آبی را به‌طور کامل فیلتر می‌کنند و درنتیجه بدن شما سلامت خواهد بود.

اینترنت برج بهترین انتخاب برای منازل و شرکت هاست

0/5 (0 نظر)