ویندوز 10 یک ویژگی به‌نام Windows Update Delivery Optimization  دارد که با استفاده از آن امکان ارسال یا دریافت آپدیت‌های مرتبط با ویندوز به کامپیوترهای نزدیک شما یا درون شبکه شما وجود دارد. این‌کار با استفاده از یک ارتباط نظیر به نظیر با نام انگلیسی peer to peer انجام می‌شود. با استفاده از این ویژگی، آپدیت‌ها با سرعت بیشتری دریافت خواهند شد اما این موضوع در افزایش میزان مصرف ترافیک اینترنت، بی‌تاثیر نخواهد بود.

اما چطور در مصرف اینترنت ویندوز 10 صرفه‌جویی کنیم؟

به این منظور ابتدا روی منوی start کلیک کنید، عبارت settings را تایپ کرده و وارد گزینه settings شوید.

سپس از پنجره تنظیمات گزینه update and security را انتخاب نمایید.

در پنجره باز شده، از منوی سمت چپ روی گزینه Windows Update کلیک کرده و Advanced Options را انتخاب کنید.

حال گزینه Choose how upgrades are delivered را انتخاب کنید و اسلایدر را روی حالت off قرار دهید تا ویژگی WUDO (Windows Update Delivery Optimization) غیرفعال گردد.

چطور مصرف اینترنت ویندوز 10 را کاهش دهیم؟

چطور مصرف اینترنت ویندوز 10 را کاهش دهیم؟

با انجام این‌کار کامپیوتر شما قادر است تا به‌روزرسانی‌ها را تنها از سرورهای مایکروسافت دانلود کند. اما اگر فکر می‌کنید می‌توانید آپدیت‌ها را از سایر سیستم‌ها در شبکه دریافت کنید، پس اسلایدر را روی حالت ON قرار دهید و My Local Network PCs On را انتخاب کنید تا سیستم شما آپدیت‌های ویندوز را از سایر کامپیوترهایی که در شبکه موجود هستند دانلود کند.

اما اگر اسلایدر روی حالت Off قرار داشته باشد، اشتراک‌گذاری داده‌ها غیرفعال خواهند شد، درنتیجه شما می‌توانید به‌روزرسانی‌ها را تنها از سرورهای مایکروسافت دانلود نمایید. همچنین آپدیت‌های دانلود شما در دسترس سایر کامپیوترها قرار نخواهد گرفت.

اما بهترین گزینه PCs on my local network است که به‌واسطه آن می‌توانید آپدیت‌های ویندوز را تنها با شبکه‌های داخلی یا کاری خود به اشتراک گذارید.

در میان گزینه های موجود، بدترین انتخاب PCs on my local network, and PCs on the internet است. چرا که این گزینه نه‌تنها آپدیت‌های کامپیوترهای درون شبکه را به اشتراک می‌گذارد، بلکه از کامپیوتر شما نیز برای آپلود به روزرسانی‌های مایکروسافت استفاده می‌کند تا کاربران بتوانند آپدیت ها را سریع‌تر دانلود کنند. اما نکته ای که باید درنظر گرفته شود این است که مایکروسافت این گزینه را به‌صورت پیش‌فرض انتخاب کرده است تا بدین وسیله در پهنای باند خود صرفه‌جویی نماید.

0/5 (0 نظر)