امروزه تقریبا همه افراد حداقل یک یا چند تلفن همراه، لپ‌تاپ، کامپیوتر و دیگر وسایل دیجیتال را دارند. اما بسیاری از ما این وسایل خود را به‌دلیل از بین رفتن جلوه‌های ظاهری آن‌ها، دور می‌اندازیم و یا تعویض می‌کنیم. ولی با استفاده از چند ترفند ساده، می‌توان دستگاه‌ را مانند روز اول زیبا و نو نگه داشت.

ماهان‌نت در این مقاله به معرفی چند راه ساده برای تمیز نگه‌داشتن وسایل دیجیتالی پرداخته است. شما می‌توانید با استفاده از این روش‌ها، به طولانی‌تر شدن عمر گجت‌های خود کمک کنید.

پرزگیر لباسپاک کننده هدفون

با استفاده از پرزگیر لباس، به‌سادگی پرزها را از روی بلندگو بردارید. این وسیله نه‌تنها گرد و غبار را به خود جذب می‌کند، بلکه به بهبود کیفیت صدای بلندگو هم کمک می‌کند.

مسواکپاک کننده هدفون

برای پاک کردن هدفون، از یک مسواک استفاده کنید. هدفون را روی یک پارچه قرار دهید و با استفاده از مسواک، تمام جرم‌های داخل آن را تمیز کنید. با استفاده از این وسیله می‌توانید دکمه‌های موبایل خود و درگاه سیم‌کارت را نیز به‌آرامی تمیز کنید.

پاک‌کنپاک کننده هدفون

اگر میخواهید سیم هندسفیری یا هدفون خود را تمیز کنید و دنبال راه‌حل می‌گردید، می‌توانید از یک پا‌کن استفاده کنید. به‌خاطر داشته باشید که سیم هدفون الکل را جذب می‌کند، پس هرگز از الکل استفاده نکنید چرا که منجر به ایجاد اختلال در دستگاه می‌شود.

برس ریزپاک کننده هندسفیری

با استفاده از برس‌ریز می‌توانید جک ۳٫۵ میلی‌متری هدفون خود را تمیز کنید. اندازه این برس‌ها کاملا برای جک‌های هدفون مناسب است. اگر از برس‌های برقی استفاده می‌کنید، به‌یاد داشته باشید که باید دستگاه خاموش باشد.

نوار چسبپاک کننده کیبورد

اگر می‌خواهید صفحه کی‌بورد خود را تمیز کنید، می‌توانید از نوارچسب استفاده کنید.

پارچه میکروفایبرپاک کننده مانیتور

اگر می‌‌خواهید صفحه نمایش مانیتور خود را پاک کنید، می‌توانید از پارچه‌های میکروفایبر استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که هیچ‌وقت نباید از دستمال استفاده کنید چرا که روی مانیتور خراش ایجاد می‌کند.

فیلتر قهوه‌سازپاک کننده مانیتور

فیلتر‌های قهوه‌ساز گزینه خوبی برای تمیز کردن مانیتور هستند. موادی که در این کاغذها به‌کار رفته روی مانیتور خراش ایجاد نمی‌کند و درنتیجه برای پا‌ک‌کردن مانیتور خوب هستند.

دستمالپاک کننده صفحه نمایش

با استفاده از دستمال می‌توانید سطوح شیشه‌ای را تمیز کنید، اما به‌خاطر داشته باشید هرگز از این وسیله برای تمیزکردن سطوح پلاستیکی یا کریستال مایع استفاده نکنید.

0/5 (0 نظر)