درست است که سرعت اصلی، توسط سرویس‌دهنده‌های اینترنت یا اپراتورها مشخص می‌شوند، اما برخی عوامل مانند تغییراتی که کاربر روی خط و تنظیمات مودم می‌دهد نیز تاثیر مستقیم بر سرعت و کیفیت اینترنت می‌گذراند. با بهبود سرعت اینترنت، تجربه بهتری در جستجو در صفحات اینترنت اینترنت خواهید داشت. با آموزش‌های ماهان‌نت، با تنظیمات پهنای باند اینترنت، مشکلات کندی سرعت و کیفیت پایین خط تلفن را رفع کنید.

درصورتی‌که با مشکلاتی مانند قطع و وصلی وای-فای یا مشکل در اتصال به اینترنت مواجه هستید، این‌جا به شما راه‌کارهایی را در جهت رفع مشکلات معرفی کرده‌ایم.

سیم‌ها را به هم متصل کنید

برای انجام این کار به سه وسیله نیاز خواهید داشت:

کابل تلفن ثابت ۵ متر،

رابط پلاستیکی،

نوار چسب برقروش‌های بهبود کیفیت خط مودم و رفع نویز تلفن

سیم تلفن ثابت را باید بین مودم و ورودی DSL قرار دهیم. اما علاوه بر سیم قبلی، به یک سیم بلند تلفن ثایت نیز نیاز پیدا خواهیم کرد که طول آن باید ۵ الی ۱۰ برابر سیم قبلی باشد. به‌این صورت که سیم مودم ۲ دور پیچیده شود، اما سیم سمت DSL باید ۱۰ دور پیچیده شود. این دو سیم باید طوری قرار گیرند که کنار هم باشند، سپس هر قسمت از آن را با چسب برق به هم بچسبانید.

حالا مودم خود را یک بار روشن و خاموش کنید تا متوجه تغییرات ایجاد شده بشوید. البته با این‌ روش، تغییری روی سرعت دانلود و آپلود شما ایجاد نمی‌شود اما وب‌سایت‌های سنگینی مانند یوتیوب به راحتی و با سرعت بالاتری باز خواهند شد.

از نویزگیرهای متعدد استفاده کنید

مشکلاتی مانند خاموش و روشن شدن چراغ DSL مودم، معمولاً به‌دلیل نویزی است که روی خط تلفن است. نویزگیز یا اسپلیترهای اضافی می‌توانند به رفع این مشکل کمک کنند. یک یا دو نویزگیر خریداری کنید و آن را در مسیر تلفن قرار دهید. به این صورت، با نویزگیر قبلی که داشتید، باید خط از بین دو یا سه دستگاه نویزگیر عبور کند. برای انجام این‌کار، باید یک سر سیم را به ورودی مودم وصل کنید و سر دیگر را به ورودی DSL نویزگیر بزنید. سپس سیم نویزگیر را به نویزگیر بعدی بزنید و اگر سه دستگاه نویزگیر تهیه کرده‌اید، این‌کار را برای سومی هم تکرار کنید. سیم نویزگیر انتهایی را به پریز تلفن متصل کنید.روش‌های بهبود کیفیت خط مودم و رفع نویز تلفن

تنها به‌خاطر بسپارید که برای شروع تنها ۲ نویزگیر کافی است، اگر با این تعداد نتوانستید به اینترنت متصل شوید، سپس آن را به سه نویزگیر افزایش دهید.

تنظیمات فایرفاکس را تغییر دهید

ایجاد تغییر در تنظیمات فایرفاکس به بهبود کیفیت اینترنت کمک می‌کند. تنها به‌خاطر داشته باشید که بهتر است نسخه ۴۷٫۰ به بالا را نصب کرده باشید. به‌این منظور به Tools و Options رفته، روی قسمت Advanced کلیک کنید و تیکه گزینه‌های زیر را بردارید:

Use smooth scrolling و Use hardware acceleration when available

به بخش Add-ons Manager رفته و تیکه گزینه Extensions را بردارید. همچنین تمام پلاگین نصب شده باید روی Ask to Active یا Never Active باشد.

سپس در نوار جستجو فایرفاکس، عبارت «About:Config» را وارد نمایید و کلید اینترنت را بزنید. این‌جا از شما مجوزی برای ورود خواسته خواهد شد که باید گزینه I’lll be careful  یا  I promise را وارد  کنید. حالا به‌دنبال بخش‌های زیر بوده و تغییراتی که برای هر یک گفته شده را اعمال کنید:

  • popup_allowed_events: مقدار این گزینه را روی empty قرار دهید. با این‌کار تمام پنجره‌های پاپ‌آپ بلاک می‌شوند و درن تیجه از کندی سرعت اینرنت جلوگیری خواهد شد. اما اگر نیاز به باز شدن یک پاپ‌آپ به‌خصوص داشتید، می‌توانید مسیر زیر را طی نموده و ادرس پاپ‌آپی که می‌خواهید باز شود را وارد کنید:

Tools > Options > Content > Pop-Ups > Exceptions

  • link.open_newwindow.restriction: مقدار این گزینه را روی ۱ قرار دهید. این گزینه نیز به بلاک کردن پاپ‌آپ‌های مزاحم کمک می‌کند.
  • cache.disk.parent_enable: این گزینه باید روی true قرار بگیرد.
  • cache disk.parent_directory: مسیر ذخیره کش با این گزینه تغییر پیدا می‌کند. برای مثال می‌توانید فولدری مثل USB 2.0 انت خاب کنید که خلوت باشد.

بهبود سرعت اینترنت برای گیمرها:

افرادی که به بازی‌های آنلاین علاقه‌مند هستند، روی پینگ تایم بسیار حساسند. افزایش پینگ تایم نیز از نشانه‌های کاهش سرعت اینترنت است. مراکزی وجود دارند که سرویس های کاهش ping time در اختیار کاربران قرار می‌دهند که با جستجو در گوگل تعداد بسیاری از این مراکز را پیدا خواهید کرد.

همچنین می‌توانید کد زیر را روی فایل متنی مانند نوت پد با این نام « TCPCongestionControl.reg» ذخیره کنید و هر بار پیش از شروع بازی، دوبار روی آن کلیک کنید تا انتقال داده بهتر صورت بگیرد.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters] “TCPCongestionControl”=dword:00000001

 

0/5 (0 نظر)