آیا می دانید که کلید میانبر وای‌فای روی کامپیوتر و لپ‌تاپ را چگونه فعال کنیم ؟

وای‌فای و اتصال آن از جمله موضوعاتی است که هروز با آن درگیر هستیم. روی لپ‌تاپ‌ها روشن و خاموش کردن وای‌فای بسیار ساده است چرا که یا روی لپ‌تاپ کلیدی برای این کار قرار گرفته شده و یا این‌کار از طریق کیبورد ممکن است. اما اگر این دکمه‌ها خراب شوند و یا از کامپیوتر دسکتاپ استفاده کنیم، چه‌کاری باید انجام دهیم؟ ماهان‌نت، راه‌‌کار ساده‌ای را به شما معرفی کرده تا با استفاده از کلیدهای میانبر به‌راحتی بتوانید وای‌فای کامپیوتر و لپ‌تاپ خود را روشن و خاموش کنید. با شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت همراه باشید.

اینترنت LTE
  1. نام وای‌فای را پیدا کنید

ابتدا باید نام اتصال وای‌فای خود را پیدا کنید. به این نام برای نوشتن دستور فعال و غیرفعال شدن وای‌فای نیاز خواهید داشت. برای پیدا کردن نام کانکشن، به‌ترتیب مراحل ذکر شده را طی کنید:

Control Panel > Network and Internet > Network and Sharing Center > Change Adapter Settings

شما در این قسمت، نام کانکشن‌های شبکه را مشاهده خواهید نمود. نام وای‌فای که می‌خواهید غیرفعال کنید را یادداشت کنید. در تصویر زیر، نام این کانکشن “Wi-Fi” است.

  1. ایجاد کلید میانبر روی دسکتاپ

حالا که نام کانکشن خود را می‌دانید، می‌توانید روی دسکتاپ کلید میانبر آن را ایجاد کنید. روی دسکتاپ ویندوز کلیک راست کنید، و مانند تصویر زیر در قسمت New، گزینه‌ی Shortcut را انتخاب کنید تا یک میانبر ایجاد شود.

سپس پنجره‌ای مانند تصویر زیر برای شما باز خواهد شد که باید این دستور را آن‌جا وارد کنید:

netsh interface set interface name=”Wi-Fi” admin = disabled

تنها به یاد داشته باشید که مقابل کلمه name در دستور بالا، نام وای‌فای خود را یادداشت کنید.

سپس در پنجره‌ای که باز می‌شود باید نام کلید میانبر خود را یادداشت کنید که می‌تواند “خاموش کردن وای‌فای” یا “Disable Wi-Fi” نام گیرد.

حالا باید یک میانبر جدید برای فعال کردن وای‌فای ایجاد کنید. روی صفحه دسکتاپ ویندوز خود کلیک راست کرده و در قسمت New، گزینه Shortcut را انتخاب کنید تا یک میانبر جدید ایجاد شود. در این قسمت دستور زیر را وارد کنید و به یاد داشته باشید که مقابل کلمه name، نام وای‌فای خود را وارد کنید:

netsh interface set interface name=”Wi-Fi” admin = enabled

در پنجره بعدی، نام میانبر خود را “فعال کردن وای‌فای” یا “Enable Wi-Fi” قرار دهید و روی کلمه Finish کلیک کنید.

اینترنت ای دی اس ال خود را از ماهان نت بخواهید.

  1. دسترسی Administrator به میانبرها

در این قسمت، برای اینکه به دستور netsh دسترسی  Administrator دهید، باید روی یکی از میانبرها کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید:

در تب Shortcut روی Advanced کلیک کرده و گزینه Run as Administrator را تیک بزنید. سپس روی کلید OK کلیک کنید.

  1. اختصاص دادن میانبرهای کیبورد (اختیاری)

اگر بخواهید می‌توانید مانند لپ‌تاپ برای این میانبرها، کلیدی روی کیبورد نیز تعریف کنید. برای این‌کار باید روی میانبر کلیک راست کرده و گزینه “Properties” را انتخاب کنید. در تب Shortcut، در کادر مقابل Shortcut Key، کلید یا کلیدهایی که می‌خواهید به آن میانبر اختصاص داده شود را انتخاب کنید. سپس روی گزینه OK کلیک نمایید.

اینترنت Gaming

برای مثال اگر می‌خوهید برای آن میانبر از کلیدهای Ctrl+Alt+F1 استفاده کنید، بعد از این‌که روی Shortcut Key کلیک کردید، کلیدهای Ctrl+Alt+F1 را فشار دهید.

همین مراحل را برای میانبر دوم نیز تکرار کنید و این بار برای فعال کردن وای‌فای برای مثال از کلیدهای Ctrl+Alt+F2 استفاده کنید.

فقط به یاد داشته باشید که این کلیدهای میانبر کیبورد، تنها زمانی که روی دسکتاپ یا استارت منو ویندوز باشید کار می‌کند و اگر در فولدر خاصی باشید، دیگر عمل نخواهند کرد.  اگر بخواهید که این کلیدها در استارت منو هم به‌درستی کار کنند، باید به آدرسی که روی تصویر مشاهده می‌کنید در ویندوز بروید یا اینکه دستور زیر را در فایل اکسپلور ویندوز وارد کنید و اینتر بزنید:

%appdata%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

سپس از میانبرهایی که روی دسکتاپ ایجاد کرده بودید، یک کپی تهیه کرده و در این پوشه، پیست کنید.

حالا به‌سادگی می‌توانید با کلیک روی میانبرها یا با استفاده از میانبرهای کیبورد، وای‌فای کامپیوتر را روشن و خاموش کنید.

برای مشاهده قیمت اینترنت پوینت تو پوینت ضربه بزنید.