آموزش بازیابی رمزعبور در مرورگر کروم

اگر عادت به جستجو در سایت‌ها داشته باشید، احتمالا با ذخیره رمزعبور و نام کاربری در مرورگر آشنایی داشته باشید. با استفاده از این امکان، دفعات بعدی که وارد همان سایت می‌شود، می‌توانید بدون وارد کردن نام‌کاربری و رمزعبور، وارد حساب‌کاربری خود بشوید.

اما امکانی که در این مطلب می‌خواهیم درباره آن توضیح دهیم، نحوه استخراج رمزعبور از کروم و وارد کردن همان رمزعبور در مرورگری جدید است. با آموزشی که ماهان‌نت در اختیار شما قرار می‌دهد به‌سادگی می‌توانید رمزعبورهای خود را پیدا و مشاهده کنید.

برای بازیابی رمزعبور خود، ابتدا مرورگر کروم را باز کنید. سپس آدرس زیر را وارد کرده و کلید اینتر را بزنید:

chrome://flags/#password-import-export

شما وارد صفحه امنیتی فلگز flags می‌شوید که در منوی کشویی باید گزینه Enable را انتخاب کنید. سپس روی Relaunch Now کلیک کنید تا تغییرات انجام شده با تنظیمات مرورگر هماهنگی پیدا کنند.

بعد از انجام مراحل فوق، باید وارد تنظیمات و مدیریت رمزعبور شوید که به همین منظور آدرس زیر را در مرورگر کروم باز کنید:

chrome://settings/passwords

راه دیگری نیز برای ورود به این صفحه وجود دارد که می‌توانید به منوی Setting > Advanced > Settings > Manage Passwords بروید.

به‌منظور استخراج رمزعبورهای ذخیره شده، روی رمز عبور که به‌صورت دایره نشان داده کلیک کرده و برای نمایش رمزعبور خود، گزینه Show را انتخاب کنید. در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا رمزعبور ویندوز را وارد کنید. سپس با کلیک روی OK می‌توانید پسورد ذخیره شده را مشاهده کنید.

به‌دلیل دست یابی ساده به پسوردهای ذخیره شده، ماهان‌نت از شما می‌خواهد که برای جلوگیری از سوءاستفاده از اطلاعات شخصی شما، رمزعبور خود را روی سیستم‌های غیرشخصی ذخیره نکنید.

منبع: hongkiat

0/5 (0 نظر)