بیل گیتس، موسس شرکت مایکروسافت، در مصاحبه‌ای با نشریه میرر گفت، تا 14 سالگی به فرزندانش اجازه استفاده از موبایل را نداده است. و الان که فرزندان او بزرگ شده‌اند، همچنان اجازه ندارند هنگام صرف شام، موبایل خود را سر میز غذا ببرند.

اما اگر فرزند شما اصرار به استفاده از گوشی‌های موبایل دارد، بسیاری اوقات نظارت پدر مادر بر محتوا و مدت زمان استفاده از موبایل لازم است.

این روزها دیدن کودکان و نوجوانانی که ساعت‌های طولانی به صفحه نمایش موبایل یا تبلت خود خیره شده‌اند، تبدیل به یک موضوع عادی شده است. حتی بسیاری از والدین، خودشان به قصد سرگرم‌ کردن فرزندشان برای آن‌ها موبایل و تبلت می‌خرند تا از انجام وظایف پدر مادری خود، شانه خالی کنند. آن‌ها نمی‌دانند با انجام این‌کار چه ضربه ای به کودک خود می‌زنند.

کاربری موبایل اندروید فرزندتان را کنترل کنید

کاربری موبایل اندروید فرزندتان را کنترل کنید

بسیاری از پدر مادرها، هیچ نظارتی روی کاربری فرزندان خود ندارند و تلاش نمی‌کنند تا وب گردی‌های مفید، اپلیکیشن‌های مناسب با درس آن‌ها، یا کتاب‌های الکترونیکی را به آن‌ها معرفی کنند و آموزش دهند. حتی اگر این‌ها را آموزش هم دهند و شانس بیاورند که کودکشان درگیر سایت‌های مبتذل نشود، بازهم او را از ورزش و یادگیری مهارت‌های گوناگون دور کرده‌اند.

خرید اینترنت گیمینگ

 

وقتی که بزرگسالان به‌خاطر فعالیت‌های غیرمهم آنلاین، کم‌خواب می شوند و یا از انجام بسیاری از کارهای‌شان می‌ماند، چطور می‌توان انتظار داشت فرزندان دچار چنین لغزش‌هایی نشوند؟

گوگل اپلیکیشنی به‌نام Google Family Link را برای آیفون و اندروید عرضه کرده است، که با استفاده از آن می‌توانید:

  • گوشی فرزندان‌تان را در زمان مقرر قفل کنید،
  • مدت زمان صرف شده روی هر اپلیکیشن را پایش کنید
  • نصب برنامه‌های جدید را مدیریت کنید.

اپلیکیشن Google Family Link برای موبایل‌های اندروید و iOS عرضه شده است. (البته شایان ذکر است که برنامه تنها از نسخه‌های جدید اندروید پشتیبانی می‌کند)

برای دانلود این اپلیکیشن، روی لینک زیر کلیک نمایید:

اپ استور

پلی استور

0/5 (0 نظر)