یکی از راه های بسیار مناسب برای پایین آوردن لگ و پینگ در بازی های ویدیویی ست کردن انواع dns ها روی موبایل، پلي استيشن ) playstation ) و یا xbox one می باشد. پس اگر به دنبال یک دی ان اس بسیار قوی برای بازی هایی نظیر کالاف دیوتی، پابجی یا فورتنایت می گردید حتما تا انتهای این مقاله همراه سایت شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت باشید تا به طور مفصل بهترین dns برای بازی های مختلف روی ps4 ، ps5 ، xbox series s/x  را معرفی کنیم.

DNS چیست و چه کاربردی دارد‌ ؟

در این مقاله قبل از معرفی بهترین DNS برای بازی می خواهیم بگوییم که اصلا سرور dns چیست ؟ DNS یا سامانه نام دامنه، یک پروتکل است که برای ترجمه نام‌های دامنه به آدرس‌های IP استفاده می‌شود. این سیستم برای شناسایی وبسایت‌ها در فضای اینترنت استفاده می‌شود.

دی ان اس سرور چیست؟

وقتی که یک وبسایت ایجاد می‌شود، نیاز است که یک نام دامنه برای آن تعیین شود که به وبسایت اشاره کند. سپس با استفاده از DNS، این نام دامنه به یک آدرس IP تبدیل می‌شود و وبسایت در فضای اینترنت شناسایی می‌شود. این تنظیمات معمولاً توسط سرویس‌های میزبانی و ثبت‌کنندگان نام دامنه انجام می‌شود.

dns server یا dns سرور ، یک سرور است که شامل یک پایگاه داده بزرگ است که حاوی مجموعه‌ای از نام‌های دامنه و آدرس‌های IP مرتبط است. به عنوان مثال، اگر نام دامنه google.com باشد، سرور DNS مربوطه می‌تواند آدرس IP با آدرس 64.233.167.99 را برگرداند.

مقالات مرتبط : dns leak چیست ؟ 

در شرکت‌ها و سازمان‌ها، سرورهای DNS بسیاری وجود دارند و این سرورها با یکدیگر در ارتباط هستند. با اضافه کردن نام دامنه شما به سرور DNS، اطلاعات شما به تدریج با سایر سرورهای DNS در سراسر جهان هماهنگ می‌شود.

معرفی انواع DNS برای بازی های تحریمی

دی ان اس ها انواع مختلفی دارند که با ست کردن هرکدامشان گیمرها می توانند بدون لگ بازی خود را انجام دهند. هرکدام از این مدل DNS ها دارای سرورهای مختلف و معروفی می باشند. در این قسمت می خواهیم به معرفی DNS هایی بپردازیم که برای بازی هایی تهیه شده اند که سرور ایران روی آن ها تحریم می باشد.

DNS ماهان نت

DNS الکترو

اولیه 78.157.42.100

ثانویه 78.157.42.101

DNS رادار

اولیه 10.202.10.10

ثانویه 10.202.10.11

DNS بگذر

اولیه 185.55.226.26

ثانویه 185.55.225.25

بهترین dns برای بازی های دیگر

همانطور که اشاره هم شد به طور کلی DNS بازی ها را باید به دو دسته تقسیم کرد. یک برای بازی های تحریم شده که بالاتر هم توضیح دادیم و دو برای سایر بازی های معمول می باشد که به بهترین dns بازی های معمولی نیاز داریم.

  • DNS گوگل

اولیه 8.8.8.8

ثانویه 8.8.4.4

  • دی ان اس cloudflare

اولیه 1.1.1.1

ثانویه 1.0.0.1

  • OpenDNS

اولیه 208.67.222.222

ثانویه 208.67.220.220

دی ان اس Comodo Secure

اولیه 8.26.56.10

ثانویه 8.20.247.19

پرسرعت ترین دی ان اس های بازی

نکات مهم ست کردن بهترین DNS برای بازی

برای انتخاب یک DNS مناسب برای بازی‌ها، باید به چند نکته مهم توجه کنید.

  1.  هدف: باید مشخص کنید که دقیقاً برای چه هدفی به دنبال استفاده از DNS هستید. آیا میخواهید بازی‌ها را با سرعت بالا دانلود کنید یا به صورت آنلاین بازی کنید؟
  2.  پینگ: اگر سرعت و کیفیت پینگ برای شما مهم است، باید به DNS هایی مراجعه کنید که پینگ پایینی دارند. پینگ به زمانی اشاره دارد که اطلاعات از کامپیوتر شما به سرور بازی و برعکس ارسال می‌شود. پینگ کمتر به معنی زمان کمتری است که اطلاعات بین دستگاه شما و سرور می‌رسد و به همین دلیل برای بازی‌های آنلاین مهم است.
  3. دور زدن تحریم: اگر قصد دارید تحریم بازی‌ها را دور بزنید، باید به سراغ DNS هایی بروید که امکان دور زدن تحریم را فراهم می‌کنند. این DNS ها معمولاً از طریق سرورهای مستقر در مناطق دیگر جهان، امکان دسترسی به سایت‌ها و خدماتی که در کشور شما مسدود شده‌اند را فراهم می‌کنند.
  4. سازگاری با : ISP برای انتخاب بهترین DNS برای گیمینگ، باید به سازگاری آن با ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) خود توجه کنید. برخی DNS ها ممکن است بر روی برخی از ISP ها در دسترس نباشند و از آنها استفاده نتوانید. در اینصورت باید از DNS هایی استفاده کنید که بر روی ISP شما کار می‌کنند.
  5.  امنیت و سرعت: همچنین باید به امنیت و سرعت بهترین dns برای بازی توجه کنید. dnsهای قابل اعتماد و با عملکرد سریع و پایدار را انتخاب کنید تا تجربه گیمینگ بهتری داشته باشید.

آیا هر بازی DNS مخصوص خود را دارد ؟

با توجه به توضیحات فوق باید بدانیم که تمامی بازی ها می توانند از DNS هایی که در این مقاله معرفی شدند بهره مند شوند. اگر به دنبال بهترین dns برای بازی پابجی pubg یا کالاف دیوتی هستید باید بگوییم این بازی ها دارای دی ان اس های مختص خود نبوده می توان از هر دی ان اسی برایشان استفاده کرد.

دی ان اس پابجی

با ماهان نت دیگه به دی ان اس نیازی ندارید

ماهان نت یکی از ارائه دهندگان اینترنت گیمینگ مطرح در کشور ایران است. این شرکت با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و پیشرفته در زمینه شبکه‌های ارتباطی، ارائه خدمات اینترنت با کیفیت بالا و پایداری بیشتری در بازی‌های آنلاین فراهم می‌کند. در اینترنت گیمینگ، سرعت انتقال داده‌ها و پایداری شبکه به عواملی حیاتی تبدیل می‌شوند و ماهان نت با ارائه خدماتی با سرعت بالا و پایداری بیشتر، به بازیکنان اینترنتی امکان برتری در بازی‌های آنلاین را می‌دهد.

همچنین با خرید بسته های متنوع اینترنت ماهان نت بر بستر شبکه خصوصی مجازی می توانید از مزایایی همچون تحریم شکن بهره مند شوید. تحریم شکن ماهان نت شما را از هرگونه راه های غیرقانونی اتصال به اینترنت جهانی و دی ان اس های مختلف بی نیاز می کند. برا اطلاعات بیشتر پیج اینستاگرام ماهان نت را دنبال کنید.

سوالات متداول

بهترین Dns برای موبایل لجند کدام است ؟

دی ان اس سرورهایی مانند دی ان اس cloudflare  و 1.1.1.1 1.0.0.1 ، DNS گوگل 8.8.8.8  و 8.8.4.4 می توانند به کار هر گیمری بیایند.

دی ان اس های cloudflare و google کدام بهتر است ؟

در واقع هر دو دارای سرورهای معروفی هستند گوگل ۸.۸.۸.۸ و کلوفلر هم ۱.۱.۱.۱ . سرور گوگل مقداری ایمن تر است اما در مجموع هر دو امتحان خود را طی این سالها از نظر کیفیت و امنیت پس داده اند. پس در نتیجه هردو گزینه بسیار مناسب و سریعی می باشند.

بهترین راهکار برای دور زدن تحریم ها در بازی های آنلاین چه می باشد؟

دی ان اس ماهان نت می توانند راهکار مناسبی باشند. این دی ان اس روی بسته های مختلف ماهان نت می باشد.