آیا امواج Wi-Fi برای سلامتی شما و کودکان مضر هستند؟

تاکنون بررسی‌های زیادی درباره امواج وای‌فای شده است، چرا که این تکنولوژی از موارد متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد این امواج به اندازه‌ای زیاد است که بیشتر کاربران هر روزه در بیشتر اوقات بین این امواج هستند. اما آیا این امواج تاثیرات و خطراتی برای بدن دارد؟

همانطور که اطلاع دارید، سیگنال‌های وای‌فای از مودم شروع و به دستگاه کاربر ختم می‌شوند. اما نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که برخلاف امواج تلفن‌های همراه، امواج وای‌فای تنها روی بخش خاصی از بدن تمرکز ندارند. امواج تلفن‌همراه مستقیما روی سر و مغر انسان تاثیر می‌گذارند و جمجمه توانایی جلوگیری از نفوذ این امواج را ندارد. اما حتی اگر سیگنال‌های وای‌فای مضر باشند، به‌دلیل عدم تمرکز آن در نقطه‌ای از بدن  و انتشار آن روی سطح بدن، تاثیر مخربی روی یک قسمت خاص از بدن نخواهند گذاشت.

آیا امواج Wi-Fi برای سلامتی شما و کودکان مضر هستند؟

آیا امواج Wi-Fi برای سلامتی شما و کودکان مضر هستند؟

خطرات مرتبط با زیان‌های مرتبط با امواج Wi-Fi

از آنجایی‌که امواج Wi-Fi حامل سیگنال‌های رادیویی است ممکن است تصور شود که این امواج بی‌ضرر هستند، اما طبق گزارش‌ها و بررسی‌های انجام شده در این زمینه توسط یک گروه محقق ایرانی، مقدار امواج وای‌فای 0.14 میکروبات است و از مقدار آسیب‌رسان برای بدن (بالای 4.5 میکروبات) بسیار پایین‌تر است.

با این‌حال سال 2011 آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان این امواج را در گروه عوامل احتمالاً سرطان‌زا برای بدن قرار داده است. بنابر تحقیقات انجام شده، کودکان بیشتر از سایرین در معرض آسیب‌های امواج مضر قرار دارند و برای جلوگیری از این موضوع می توان آن‌ها را دور از مودم، و حتی دور از محیط‌هایی که مودم خاموش است قرار داد. همچنین می‌توانید با آموزش خطرات امواج وای‌فای به حفظ بیشتر سلامتی آن‌ها کمک کنید.

خرید اینترنت ADSL

 

اگرچه همانطور که گفته شد این امواج طبق گزارش‌ها ضرری برای بدن ندارند، اما بهترین کار برای جلوگیری از هر گونه آسیب این است که در مواقع غیرضروری مودم و تمام دستگاه‌هایی که به اینترنت متصل هستند را خاموش کنید. همچنین می‌توانید تا حد ممکن از سرچشمه پخش و انتشار سیگنال‌های وای‌فای دوری کنید.