آیا دوست دارید گالری تصاویر، تلگرام و سایر پوشه‌های موبایل خود را قفل کنید؟

آیا تا به‌حال دوست یا فردی در خانواده شما موبایل‌تان را بی اجازه برداشته؟ گذشته از این که چه رمزعبور یا پترنی برای موبایل خود انتخاب می‌کنیم، همیشه افرادی هستند که ممکن است موبایل ما را بخواهند و نتوانیم به آن‌ها جواب رد بدهیم. در هر صورت، شاید تصاویر یا برنامه‌هایی روی موبایل‌مان باشد که نخواهیم کسی آن‌ها را ببیند. خوشبختانه راه‌حل ساده‌ای برای این مشکل در گوشی‌های اندروید وجود دارد.

Hexlock اپلیکیشنی برای همین‌منظور است. این برنامه پس از قفل صفحه نمایش، سدی روی موبایل شما ایجاد می‌کند که حتی نزدیک‌ترین افراد به شما هم به محتوای خصوصی روی موبایل‌تان دسترسی پیدا نخواهند کرد. هگزلاک، روی برنامه‌های مورد نظر شما قفل‌گذاری کرده و تصاویر را در پوشه مجازی و امن خود پنهان می‌کند تا هیچ نگرانی بابت دیده شدن آن‌ها نداشته باشید.

بعد از نصب و اجرای این برنامه، باید برای موقعیت‌های مختلف پروفایل‌های مختلفی بسازید؛ برای نمونه پروفایل خانه، محل‌کار، دانشگاه و هر موقعیتی که امکان کنجکاوی افراد در آن وجود دارد.

برای هر پروفایل می‌توانید اپلیکیشن‌های خاصی را قفل کنید. برای مثال برای پروفایل‌هایی مانند خانه می‌توانید گالری و شبکه‌های اجتماعی را قفل کنید.

برداشتن این قفل‌ها هم بسیار ساده است، مثلاً حتی می‌توانید مودم یا شبکه خاصی را به هگزلاک بشناسانید، و تنها در صورت اتصال به آن مودم پروفایل‌ها فعال شوند و با خاموش کردن مودم یا وای‌فای، مجدداً به حالت عادی بازگردد.

از ویژگی‌های مهم هگزلاک، امکان پنهان کردن تصاویر مورد نظر از برنامه‌های گالری است، به‌طوری‌که حتی فایل منیجرها نیز به آن تصاویر دسترسی نخواهند داشت.

از دیگر ویزگی‌های هرگزلاگ، داشتن بخش لاگ است به‌این صورت که تمام فعالیت های انجام گرفته در اپلیکیشن را درون خود ثبت می‌کند. برای مثال می‌توانید بفهمید چه‌کسانی برای بازگشایی اپ‌های شما تلاش کرده‌اند. این اپلیکیشن می‌تواند حتی از چهره آن افراد نیز تصویر سلفی بگیرد تا دقیقاً متوجه شوید که چه کسی قصد جستجو در موبایل‌تان را دارد.

این برنامه‌ها را می‌توانید به‌صورت رایگان برای موبایل‌های اندروید دانلود کنید:

دانلود Hexlock