ادوبی بالاخره در سال ۲۰۲۰، فلش را از بین می‌برد

ادوبی بالاخره در سال ۲۰۲۰، فلش را از بین می‌برد

ادوبی بعد از سال‌ها تصمیم گرفته تا برای همیشه به زندگی فلش پایان دهد. البته کروم، مایکروسافت اج و سافاری در طول سال گذشته فلش را مسدود کردند و ادوبی درنهایت تصمیم گرفت تا پایات سال ۲۰۲۰ به عمر فلش پایان دهد. سخنران ادوبی اعلام کرد «تا پایان سال ۲۰۲۰، به‌روزرسانی و توزیع فلش پلیر متوقف خواهد شد و از تولیدکنندگان محتوا درخواست می کنیم تا محتوای فلش را به قالب‌های جدیدی انتقال دهند».

ادوبی بالاخره در سال ۲۰۲۰، فلش را از بین می‌برد

ادوبی بالاخره در سال ۲۰۲۰، فلش را از بین می‌برد

در حال حاضر هنوز تعدادی از سایت‌های بازی، آموزشی و ویدئوهمچنان از فلش استفاده می‌کنند. به‌همین خاطر هم ادوبی اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۲۰ همراه با اپل، فیسبوک، گوگل، مایکروسافت و موزیلا، از این تکنولوژی پشتیبانی خواهد کرد. در بیانیه مایکروسافت آمده است که تا پایان سال ۲۰۱۹ فلش را در اج و اینترنت اکسپلورر و تا پایان ۲۰۲۰ از تمام نسخه‌های ویندوز حذف خواهد کرد.

گوگل هم تا چند سال آینده اجازه استفاده از فلش را در محصولات خود مسدود خواهد کرد. اما موزیلا که توسعه فایرفاکس را به‌عهده دارد، در همین زمینه اعلام کرد که کاربران این مرورگر از ماه بعد می‌توانند مشخص کنند چه وبسایت‌هایی به اجرای محتوای فلش دسترسی خواهند داشت.  شرکت اپل که گفته تا سال ۲۰۲۰ از محتوای فلش پشتیبانی می کند. شرکت اپل نیز اعلام کرده که تا پایان سال ۲۰۲۰، از فلش پشتیبانی خواهد کرد اما مرورگر سافاری برای دسترسی به این محتوا، به تایید کاربران نیاز دارد.

منبع: theverge

0/5 (0 نظر)