کیبوردهای کلاسیک بسیاری در انواع مدل‌ها و رنگ‌ها وجود دارد. اما آیا یک گجت پوشیدنی می‌تواند این کیبوردها را حذف کند؟

گروه تپ سیستم (Tap System) گجتی به‌نام تپ استرپ تولید کرده که با کمک آن می‌توانید دنیا را به یک کیبورد بزرگ تبدیل کنید. این دستگاه بنددار، دارای پنج سوراخ است که می‌توانید انگشت‌های خود را در آن قرار دهید تا اطلاعات دست و انگشت‌های شما ثبت شود. این گجت را به هر دستگاهی که بلوتوث داشته باشد می‌توانید متصل کنید. سپس، انگشت خود را روی هر سطحی که قرار دهید، آن سطح به‌صورت یک کاراکتر یا دستور نمایش داده خواهد شد.

برای مثال با یک ضربه به حروف صدادار دسترسی پیدا می‌کنید و با چند ضربه می‌توانید سایر حروف را تایپ کنید. این دستگاه از هفته گذشته دراختیار برخی قرار گرفت تا آزمایش‌های لازم روی آن انجام شود.
tapstrap keyboard

یکی از سازنده‌های این گجت به‌نام دیوید شِیک گفته که این دستگاه، دارای کارکردهای جدیدی نیز هست تا اگر امکان دیدن دست خود را نداشتید نیز بتوانید با آن کار کنید. آقای شیک گفته که این گجت برای افرادی که از دستگاه‌های واقعیت مجازی استفاده می‌کنند، بیشترین کاربرد را دارد.

اما از مشکلات اصلی این گجت، یادگیری کار با آن است. چراکه یادگیری حرکات ترکیبی کمی سخت و زمان‌بر خواهد بود. البته به‌گفته شرکت تپ‌سیستم، تنها یک ساعت کار کردن با اپلیکیشن آموزشی این گجت، روش کار آن را کاملاً به کاربر آموزش خواهد داد.

البته شیک گفته که هدف از ساخت گجت تپ استرپ، جایگزین کردن آن با کیبوردهای معمول نیست و کاربردهای بیشتری ار تنها تایپ کردن دارد. این محصول از تابستان سال آینده به بازار عرضه می‌شود که پیش‌خرید آن از این سایت، امکان پذیراست.

منبع: mashable