سه دانشجوی فناوری در دانشگاه کورنل، موفق به طراحی و تولید کیبوردی بوده‌اند که با توجه به مواردی از جمله سرعت تایپ فرد، قادر به پیش‌بینی و شناخت وضعیت احساسی او است. این کیبورد «کی‌موچی» نام دارد. با ماهان‌نت در معرفی کیبوردی که احساسات شما را درک می‌کند همراه باشید.

ایده طراحی کی‌موچی در لابراتوار دانشگاه ام‌آی‌تی مورد بررسی قرار گرفت تا درمورد محسابات تاثیرگذار، به نتایجی برسند. این کیبورد تمام اطلاعات را به یک مدل ماشین یادگیری ارائه می‌کند تا رمزگذاری شوند.

یکی از آن سه دانشجو به نام «هوای چی لو» دراین‌خصوص گفت “ما به نتیجه بسیار عجیبی رسیدیم؛ درک احساسات برای ما بسیار جالب است و این دقیقا همان بخش غلفت شده هوش مصنوعی است. تغییرات احساسی که روی صورت شما تاثیر می‌گذارد، روی نوع تایپ کردن نیز تاثیرگذار است”. لو افزود “ما با انجام مطالعات و پژوهش‌های خود شروع به جمع‌آوری اطلاعاتی درباره طراحی و توسعه الگوریتم یادگیری ماشین پرداختیم”.

طراحان کیبورد کی موچی

طراحان کیبورد کی موچی

از دیگر امکانات کیبورد کی‌موچی این است که قادر به مکان‌یابی فرد نیز می‌باشد؛ برای مثال اگر در مترو یا هرجایی باشید، این کیبورد برای کمک به سطح یادگیری خود، به ثبت مکان می‌پردازد. کیبورد کی‌موچی با وسایل دیگر نیز ارتباط برقرار می‌کند. مثلا میزان روشنایی و نوع موسیقی که گوش می‌دهید را تشخیص داده و حالات روحی شما را بر آن اساس پیش‌بینی می‌کند.

به منظور حفظ حریم خصوصی افراد، این کیبورد تمام اطلاعات فرد را در برنامه خود در دستگاه موبایل پردازش می‌کند. البته برنامه موبایل این کیبورد هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته است.