یک موبایل هوشمند می‌تواند همه‌چیز را هوشمند کند. تنها کاری که باید بکنید، نصب و اجرای برنامه‌های مناسب است. با استفاده از این گجت‌ها، بلکه به‌سادگی می‌توان به امکان هوشمندسازی یک ماشین دست پیدا کرد. این گجت‌ها، با استفاده از اتصال موبایل هوشمند و قدرت پرادزش بالا، به بهبود تجربه رانندگی شما کمک می‌کند.

تصور کنید که تحلیل تمام عملکرد رانندگی‌تان برای شما ارسال شود و دیگر نگرانی درخصوص جای پارک ماشین خود نداشته باشید. تنها با یک کلیک بتوانید به تعمیرات خودرو دسترسی پیدا کنید و تمام موسیقی‌های روی موبایل‌تان از اسپیکرهای ماشین پخش شوند. با ماهان‌‌نت در معرفی گجت‌‌هایی به منظور هوشمندسازی ماشین خود، همراه باشید.

Automatic

گجت اتوماتیک، این امکان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا ماشین و موبایل هوشمند او یکی شوند. با اتصال این گجت به خروجی USB ماشین، تمام اطلاعات ماشین با موبایل همگام‌سازی می‌شود و به شما اطلاعاتی درخصوص هرگونه خرابی ماشین یا جای پارک مناسب می‌دهد. حتی در زمان تصادف، امکان تماس با خانواده شما را نیز دارد. گذشته از موبایل شما، این برنامه امکان اتصال خودکار به ساعت هوشمند شما را نیز دارد.

Navdy

Navdy از یک برنامه و یک دستگاه تشکیل شده که قابلیت همگام‌سازی با انواع موبایل‌های هوشمند اندروید و iOS را دارد. تصویر این گجت روی شیشه جلو اتومبیل افتاده و به‌صورت هندسفری یا بهمان بدون دست نیز کار می‌کند. گفتنی است تصویر نمایش داده شده، کاملاً رنگی بوده و در نور شب و روز نیز قابل مشاهده است. این برنامه توسط گوگل مپس قدرت‌دهی می‌شود، درنتیجه می‌توانید مسیر و مقصد خود را روی نقشه مشخص کنید. این اپلیکیشن تمام مسیج‌ها و هشدارهای موبایل شما را نیز بلند می‌خواند و امکان پاسخ‌دهی به پیام‌ها را نیز دارد.

Anker SoundSync Drive

گجت Anker SoundSync Drivr موبایل شما را به اسپیکر ماشین متصل می‌‌کند. این برنامه دراای یک کابل است که به ماشین و موبایل‌هومشمند  شما متصل می‌شود، اما با انواع بلوتوث‌ها نیز سازگاری دارد. با استفاده از آن به‌سادگی می‌توانید به موسیقی‌های موبایل خود گوش دهید و به تماس‌ها و حتی پیام‌هایتان پاسخ‌ دهید. البته این برنامه نویزهای مسیرهایی مانند جاده را نیز رفع می‌کند. گفتنی است برنامه‌ها و دستگاه‌های مشابه این گجت نیز بسیار هستند.

Viper SmartStart

این گجت برای امنیت و کنترل از راه دور ماشین‌ها طراحی شده که توسط موبایل‌های هوشمند کنترل می‌شود. با استفاده از این برنامه می‌توانید پیش از اینکه وارد خودرو خود شوید در زمستان آن را گرم و در تابستان سرد کنید. از دیگر امکانات این گجت می‌توان به باز و بسته شدن قفل در، پیدا کردن ماشین در پارکینگ و باز کردن در مخزن بنزین اشاره نمود. این گحت با انواع موبایل‌های اندروید و iOS سازگاری دارد.

Fobo Tire

گجت Fobo Tire اولین گجتی تایر ماشین است که به سیستم نظارت هوشمند بلوتوث مجهز است. این گجت اطلاعاتی درخصوص عملکرد ماشین، طول ترمز موثر، عمر موثر تایر ماشین و… دراختیار کاربر می‌گذارد. این گجت بااستفاده از اطلاعاتی که توسط حرارت و فشار تایر به‌دست می‌آورد، به کاربر کمک خواهد کرد.

منبع: phonearena