بررسی تاثیر مودم در کاهش یا افزایش پینگ اینترنت

دسته‌بندی نشده

در این مقاله از ماهان نت به بررسی تأثیر مودم در کاهش پینگ هنگام بازی می‌پردازیم؛ همچنین در ادامه بهترین مودم و اینترنت مخصوص بازی را به شما معرفی می‌کنیم تا تجربه‌ای بی‌نظیر از بازی‌های آنلاین داشته باشید.

مودم‌های گیمینگ، جدیدترین تکنولوژی برای بازی‌های آنلاین است. گیمر‌های حرفه‌ای همیشه به‌دنبال خرید تجهیزات تخصصی برای تجربه بهتر بازی‌های ویدئویی آنلاین و کسب نتیجه بهتر هستند. ولی بسیاری از این تجهیزات تاثیری در عملکرد بازیکن و نتیجه بازی نخواهد داشت. برای مثال، خرید یک رم ۶۴ گیگابایتی، تاثیری در ازبین‌بردن دشمنان در بازی کانتر نمی‌گذارد! ولی آیا مودم گیمینگ نیز جزو همین تجهیزات بدون استفاده است؟ در این مقاله، به بررسی تاثیر مودم در کاهش پینگ اینترنت و عوامل تاثیر‌گذار بر آن، برای بازی بدون لگ و با‌کیفیت می‌پردازیم. پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید مودم گیمینگ، این مقاله را کامل بخوانید. 

تاثیر پینگ در کیفیت بازی‌های ویدئویی؛ تجربه بازی با‌کیفیت با پینگ پایین

هنگامی که صحبت از بازی‌های آنلاین می‌شود، واژه تاخیر یا Latency به‌مراتب استفاده خواهد شد. زمان تاخیر که با پینگ اندازه‌گیری می‌شود؛ مجموعه زمانی است که داده از بازی آنلاین به سرور اصلی ارسال می‌شود و دوباره به کامپیوتر بازمی‌گردد. یعنی، اگر پینگ شما معادل ۱۰۰ میلی‌ثانیه باشد، حدود یک‌دهم ثانیه طول می‌کشد که یک دستور بازی از سرور اصلی به کامپیوتر یا کنسول شما ارسال شود. در نتیجه،  هر‌چقدر این زمان کمتر باشد، دستورات با سرعت بیشتری به سرور اصلی بازی منتقل خواهد شد. پینگ پایین در تجربه بازی بدون لگ و روان، یک نیاز اساسی و ضروری است. به‌ همین دلیل، قبل از خرید سرویس اینترنت باید به پینگ آن دقت کنید. برای مثال، پینگ اینترنت adsl  از TD-LTE بسیار بیشتر است. 

کاهش پینگ بازی برای تجربه بازی بدون لگ

چه عواملی بر روی افزایش پینگ تاثیر می‌گذارد؟

به‌طور‌کلی، معیار ثابتی برای پینگ خوب یا بد وجود ندارد. زیرا به‌عنوان مثال، برای باز کردن یک صفحه وب پینگ ۲۰۰ میلی‌ثانیه نیز کافی است. در‌حالی که به‌طور میانگین برای بازی‌های آنلاین بیش از دو‌نفر، پینگ باید کمتر از ۲۰ میلی‌ثانیه باشد. عوامل مختلفی روی مقدار پینگ تاثیر می‌گذارند که در ادامه آن‌ها را معرفی کرده‌ایم:

  • موقعیت جغرافیایی: هر‌چقدر فاصله مکانی شما با سرور اصلی بیشتر باشد، زمان لازم برای مخابره و بررسی داده‌ها نیز بیشتر خواهد شد. 
  • تنظیمات فایروال: فایروال با بررسی داده‌های دریافتی کامپیوتر، زمان دریافت و انتقال را در حد چند میلی‌ثانیه کاهش می‌دهد. همین موضوع در افزایش پینگ نقش دارد. 
  • پهنای باند نا‌کافی: پهنای باند نا‌کافی باعث افزایش پینگ و کاهش کیفیت استریم بازی و ویدئو می‌شود. 
  • سرعت ارتباط اینترنتی: هر‌چقدر برای اتصال به اینترنت زمان بیشتری نیاز باشد، پینگ نیز افزایش می‌یابد.  
  • کیفیت خدمات اینترنتی: همه سرویس‌های اینترنتی، از مقدار پینگ مشخصی پشتیبانی می‌کنند. برای مثال، پینگ اینترنت ADSL برای بازی‌های آنلاین مناسب نیست. 

کیفیت سرویس اینترنت و پهنای باند، از مهم‌ترین عوامل تاثیر‌گذار بر افزایش زمان پینگ هستند. برخی از افراد برای افزایش پهنای باند، اقدام به خرید پهنای باند اختصاصی می‌کنند. در این روش، با کاهش ترافیک کانال اینترنت به‌دلیل خصوصی بودن آن، زمان پینگ نیز کم می‌شود. 

نحوه تست کاهش پینگ برای افزایش کیفیت اینترنت هنگام بازی

آیا سخت‌افزار مودم و مدل آن روی پینگ اینترنت نقش دارد؟

برای بررسی تاثیر مودم در کاهش پینگ باید ابتدا نحوه عملکرد آن را شناخت. یک مودم با‌کیفیت، باعث کاهش زمان اتصال بین ISP خود با کامپیوتر می‌شود. ولی نمی‌تواند زمان لازم برای بررسی داده‌ها را تغییر دهد. پس لزوماً خرید یک مودم گیمینگ، موجب کاهش پینگ نخواهد شد. مقدار پینگ در بهترین حالت اینترنت‌های خانگی کشور ایران، بین ۵۰ الی ۱۰۰ میلی‌ثانیه است و پایین‌تر از این مقدار برای اینترنت‌های خانگی تجربه نادری محسوب می‌شود. با‌این‌حال، اینترنت‌های شرکتی، مانند، پوینت تو پوینت، با ایجاد پهنای باند اختصاصی، اطلاعات را با سرعت بیشتری مخابره و دریافت می‌کند. به همین دلیل، پینگ کمتری نسبت به اینترنت‌های خانگی دارد. 

بهترین سرویس کاهش پینگ رایگان

راه‌های کاهش پینگ برای تجربه بازی‌های آنلاین با‌کیفیت

در قسمت قبل، عوامل تاثیر‌گذار در افزایش پینگ را گفتیم و متوجه شدیم که مودم گیمینگ لزوماً روی کاهش پینگ تاثیر ندارد. ولی اگر مودم شما بسیار قدیمی باشد، قطعاً امکان پشتیبانی از تکنولوژی اینترنت‌های جدید را ندارد. به همین دلیل، تاثیر مودم در کاهش پینگ دیده می‌شود. برای رفع این مشکل می‌توانید، با تعویض مودم به یک مدل مدرن‌تر، می‌توانید تجربه بهتری در آنتن‌دهی اینترنت کسب کنید. همچنین، با تغییر تنظیمات فایر‌وال و نزدیک شدن به سرور اصلی، می‌توان مقداری از پینگ کم کرد. ولی مهم‌ترین عامل تاثیر‌گذار در کاهش پینگ، سرویس اینترنت است. اینترنت مخصوص گیم که به منظور تجربه بهتر بازی‌های آنلاین طراحی شده است، به‌نسبت سایر اینترنت‌ها، کمترین پینگ را دارد و همان‌طور که از اسم آن مشخص است، برای گیم بهترین انتخاب محسوب می‌شود. 

کاهش پینگ بازی بدون نیاز به تغییر سخت‌افزار

کاهش تعداد افرادی که هم‌زمان از اینترنت استفاده می‌کنند؛ ساده‌ترین ترفند کاهش پینگ رایگان

همه اعضای خانواده از وای فای خانگی استفاده می‌کنند. ولی آیا اشتراک اینترنت در بین تعداد بالایی از کاربران درست است؟ قطعاً افرادی که به‌راحتی اینترنت را در بین تعداد بالایی از کاربران به اشتراک می‌گذارند، به‌درستی پاسخ سوال «پینگ تایم چیست» را نمی‌دانند. هنگامی که سایر اعضای خانواده از اینترنت استفاده می‌کنند، پینگ تایم به‌شدت افزایش می‌یابد. پس ساده‌ترین راه برای کاهش پینگ اینترنت، استفاده از مودم اختصاصی، هنگام بازی است.

خرید اینترنت گیمینگ ماهان نت؛ بهترین روش کاهش پینگ

در این مقاله به بررسی تاثیر مودم در کاهش پینگ اینترنت پرداختیم. به‌طور‌کلی، مودم تاثیر مستقیمی روی کاهش یا افزایش پینگ ندارد. بلکه، عوامل دیگری مانند، موقعیت جغرافیایی، سرور اصلی، سرویس اینترنت و تنظیمات فایروال، روی کاهش یا افزایش پینگ اثر می‌گذارد. بهترین راه برای کاهش پینگ برای بازی‌های ویدئویی، خرید اشتراک سرویس اینترنت گیمینگ است. اینترنت گیمینگ ماهان نت، با کمترین پینگ و بالاترین سرعت، تجربه گیمینگ و استریم با‌کیفیتی را برای علاقه‌مندان به‌وجود می‌آورد. همچنین، با پشتیبانی تیم متخصص و حرفه‌ای ماهان نت، در هر ساعت از شبانه‌روز، دیگر نگران مشکلات به‌وجود آمده نخواهید بود. زیرا فقط کافی است با شماره ۱۵۱۴ تماس بگیرید تا نظرات و مشکلات خود را با کارشناسان ماهان نت در‌میان بگذارید. همچنین اگر سوال یا تجربه‌ای در‌مورد تاثیر مودم بر پینگ دارید، در قسمت نظرات بنویسید تا سایر خوانندگان نیز از تجربیات شما بهره‌مند شوند.

نظرات کاربران