چرا آیفون من به وای فای متصل نمی‌شود؟ حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام استفاده از آیفون خود نتوانید به وای فای متصل شوید. با توجه به نیاز روزافزون همه ما به استفاده از شبکه جهانی اینترنت این موضوع امروز امری کاملا عادی است. اما اینکه چگونه می‌توانیم در کمترین زمان ممکن نسبت به یافتن دلیل وصل نشدن آیفون به وای فای و چگونگی اتصال سریع اقدام موثر نمود، مساله ای است که نیازمند افزایش آگاهی ما در این خصوص است. برای اینکه بهتر بتوانیم دلایل وصل نشدن آیفون به وای فای را درک کنیم ابتدا باید درک درستی از شبکه وای فای و گوشی های آیفون و عوامل تاثیر گذار در دلایل موثر در اتصال و عدم اتصال آیفون به وای فای را بررسی نماییم.

با ماهان نت همراه شوید.

گوشی های آیفون و وصل نشدن به شبکه وای فای

آیفون‌ها گوشی‌های هوشمندی هستند که توسط شرکت اپل ساخته شده‌اند. آنها دارای قابلیت Wi-Fi داخلی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند برای دسترسی به اینترنت به شبکه‌های بی‌سیم متصل شوند. یکی از مشکلاتی که همیشه گریبانگیر کاربران آیفون بوده و هست معضل  وصل نشدن آیفون به وای فای می باشد.

آیفون‌ها از استانداردهای Wi-Fi مختلف، از جمله 802.11a/b/g/n/ac/ax پشتیبانی می‌کنند که سرعت‌ها و محدوده‌های متفاوتی را ارائه می‌کنند.

اگر دچار مشکل وصل نشدن به وای فای هستید، تنظیمات وای فای آیفون از طریق Settings قابل دسترسی است. کاربران می توانند به شبکه های موجود متصل شوند، شبکه های ذخیره شده را مدیریت کنند و مشکلات اتصال Wi-Fi را عیب یابی کنند. برای برطرف نمودن مشکل وصل نشدن آیفون به وای فای نیز بهره بردن از این مسیر یکی از روشهای مفید به حساب می آید.

هنوز هم متوجه نشدید علت وصل نشدن آیفون به وای فای شما چیست ؟ شاید باید در جای دیگری بدنبال راه حل بگردید! همانگونه که اشاره شد، ورای آیفون شما، خود شبکه وای فای هم تاثیر بسزایی در اتصال یا عدم اتصال آیفون شما به شبکه دارد. عواملی که در ادامه بیان می‌گردد می‌تواند جزیی از دلایل وصل نشدن آیفون به وای فای شما باشد. شایان ذکر است هر یک از موارد ذیل به تنهایی پتانسیل ایجاد اختلال و در حقیقت وصل نشدن آیفون به وای فای را فراهم سازد.

مقاله مرتبط: تنظیمات وای فای گوشی سامسونگ

بررسی عوامل موثر بر کیفیت و قدرت شبکه‌های Wi-Fi

در ادامه این مقاله در خصوص عوامل موثر بر کیفیت و قدرت وای فای توضیح می‌دهیم:

بررسی عوامل موثر بر کیفیت و قدرت شبکه‌های Wi-Fi

قدرت سیگنال

کیفیت اتصال وای فای یکی از عوامل مهم و موثر جهت وصل نشدن آیفون به وای فای می باشد. بنابراین بررسی قدرت سیگنال شبکه Wi-Fi به تعیین کیفیت اتصال کمک می کند. سیگنال های قوی تر معمولا عملکرد بهتری را ارائه می دهند.

درک قدرت سیگنال Wi-Fi

قدرت سیگنال Wi-Fi قابل قبول برای یک برنامه خاص چقدر است؟ در استقرار بی سیم خود باید به چه قدرت سیگنالی دست پیدا کنم؟ این سوالات رایج ماهیت تا حدودی گیج کننده قدرت سیگنال را نشان می دهد. اول، ما باید واحدهای اندازه گیری را درک کنیم، و این اندازه گیری ها در هنگام استقرار، مدیریت یا تشخیص مشکلات در یک محیط معمولی Wi-Fi چه معنایی دارند. تنها در این صورت است که می توانیم بفهمیم که چه قدرت سیگنالی برای کاربردهای خاص مورد نیاز است.

نیازمندی ها و متغیرها

قدرت سیگنال مورد نظر برای عملکرد بهینه بر اساس بسیاری از عوامل، مانند نویز پس‌زمینه در محیط، تعداد کلاینت‌ها در شبکه، میزان نرخ داده‌های مورد نظر و برنامه‌های کاربردی متفاوت است. به عنوان مثال، یک سیستم VoIP یا VoWi-Fi ممکن است به پوشش بسیار بهتری نسبت به یک سیستم بارکد اسکنر در یک انبار نیاز داشته باشد.

تست سرعت

انجام تست‌های سرعت در شبکه‌های Wi-Fi می‌تواند سرعت واقعی دانلود و آپلود را اندازه‌گیری کند و از مطابقت با استانداردهای مورد انتظار اطمینان حاصل کند.

برای اندازه گیری سرعت آپلود و دانلود یک شبکه وای فای، می توانید از ابزارهای آنلاین مختلف استفاده کنید.

برای خرید اینترنت LTE به این صفحه مراجعه فرمایید.

نرم افزار OpenSpeedTest

برای تست و بررسی سرعت و کیفیت شبکه میتوانید از نرم افزار OpenSpeedTest تعلق به میکروسافت استفاده نمایید. شما می توانید سرعت دانلود و آپلود را از هر دستگاهی در شبکه خود با مرورگر وب IE10 یا جدید آزمایش کنید. لطفا توجه داشته باشید: این برنامه با  Windows 10 S سازگار نیست.

از این ابزار می توان برای بررسی عملکرد مرورگر و تأثیر برنامه های افزودنی بر تجربه مرور شما استفاده کرد. هیچ نرم افزار یا پلاگین سمت مشتری مورد نیاز نیست. می توانید تست سرعت شبکه را از هر دستگاهی با مرورگر وب IE10 یا جدیدتر اجرا کنید.

پایداری شبکه

بررسی پایداری شبکه شامل بررسی قطع‌های مکرر یا مشکلات اتصال متناوب است.

برای تهیه سرور اختصاصی به این صفحه مراجعه فرمایید.

امنیت

ارزیابی اقدامات امنیتی یک شبکه Wi-Fi بسیار مهم است. این شامل بررسی رمزگذاری شبکه با استفاده از WPA2 یا WPA3 برای اتصالات ایمن است.

در کنار تمام مواردی که در خصوص کیفیت و قدرت شبکه وای فای طرح گردید، عوامل دیگری نیز وجود دارد که پتانسیل ایجاد اختلال و بروز مشکلاتی که مسبب عدم ارتباط موثر و در نهایت بروز خطا و وصل نشدن آیفون به وای فای خواهد شد. در ادامه این موارد نیز بصورت مشروح بیان می‌گردد.

مقاله مرتبط: امنیت فضای مجازی

آیا اختلالات شبکه Wi-Fiدلیل وصل نشدن آیفون به وای فای است؟

اگر هنوز هم علت وصل نشدن گوشی آیفون به وای فای خود را پیدا نکرده اید، به بیان دیگر وقتی نمی‌توانید به شبکه متصل شوید، حتما باید دلیلی روشن برای وصل نشدن آیفون به وای فای بیابید. شبکه Wi-Fi  که می‌خواهید به آن متصل شوید ممکن است با مشکلاتی مواجه شده باشد یا خارج از محدوده باشد .مشکلات شبکه وای فای می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله تداخل سایر دستگاه ها، سیستم عامل یا درایورهای قدیمی، تنظیمات شبکه نادرست و موانع فیزیکی باشد. تک تک این عوامل می‌توانند اثر مستقیمی بر وصل نشدن آیفون به وای فای داشته باشند.  علائم رایج مشکلات شبکه وای فای شامل سرعت پایین یا اختلالات اینترنت، قطع شدن اتصالات و مشکل در اتصال به شبکه است.

وصل نشدن آیفون به وای فای

آیا می توان WLAN را در آیفون به WiFi تبدیل کرد؟

WLAN و WiFi اساساً یک چیز هستند، WLAN اصطلاح فنی برای شبکه محلی بی‌سیم و WiFi رایج‌تر است. بنابراین، نیازی به تبدیل WLAN به WiFi در آیفون نیست، زیرا قبلاً از هر دو پشتیبانی می کند.

تاثیر به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار در وصل نشدن به وای فای

مهم نیست که از کدام نسخه ازios iphone استفاده می‌کنید، مشکل وای فای در ios 16 یا مشکل وای فای در ios  13 در صورت عدم روزآمد بودن سیستم عامل بروز خواهد کرد. وصل نشدن آیفون به وای فای برای شما ممکن است دلیل نیاز آیفون اتان به بروزرسانی باشد. لذا برای رفع هر گونه اشکالی که ممکن است باعث مشکل اتصال وای‌فای شود، در اولین فرصت باید اقدامی برای به‌روزرسانی نرم‌افزار ایفون خود انجام دهید.

چگونه گوشی آیفون خود را به روز رسانی کنیم؟

در کوتاه ترین زمان ممکن از طریق دنبال کردن منوهای لاتین زیر میتوانید آیفون خود را بروزرسانی کنید.  توجه داشته باشید که برای اینکار باید به شبکه اینترنت متصل باشید.

Go to Settings > General > Software Update. Tap Automatic Updates, then turn on Download iOS Updates. Turn on Install iOS Updates.

در ادامه رویه به روزرسانی آیفون به‌صورت مشروح برایتان توضیح داده می‌شود.

 1. آیفون خود را به شبکه وای فای وصل کنید یا اینترنت سرویس دهنده همراه خود را در آیفون وصل کنید.
 2. در آیفون خود به «تنظیمات» بروید.
 3. به پایین بروید و روی گزینه “General” بزنید.
 4. روی گزینه ” Software Update ” بزنید.
 5. آیفون شما به‌روزرسانی‌های موجود را بررسی می‌کند. اگر به‌روزرسانی پیدا شد، روی «Download and Install» بزنید.
 6. در صورت درخواست، رمز عبور خود را وارد کنید.
 7. شرایط و ضوابط را بخوانید و با آن موافقت کنید.
 8. منتظر بمانید تا آپدیت دانلود شود. این ممکن است بسته به اندازه به روز رسانی و سرعت اینترنت شما کمی طول بکشد.

پس از اتمام دانلود، روی “Install Now” ضربه بزنید تا فرآیند به روز رسانی آغاز شود.

آیفون شما ری استارت می شود و آپدیت را نصب می کند. مطمئن شوید که آیفون شما در این فرآیند شارژ شده یا به منبع برق متصل است.

پس از اتمام نصب، آیفون شما دوباره راه اندازی می شود و شما در آخرین نسخه iOS خواهید بود.

لطفا توجه داشته باشید که مراحل ذکر شده در بالا برای به روز رسانی های عمومی آیفون است. مراحل خاص ممکن است بسته به نسخه iOS که در حال حاضر اجرا می کنید کمی متفاوت باشد.

رمز عبور Wi-Fi نادرست و وصل نشدن آیفون به وای فای

اگر می خواهید به یک شبکه Wi-Fi ایمن متصل شوید، ممکن است رمز عبور را اشتباه وارد کرده باشید.

حالت هواپیما

یکی از دلایل دیگری که می‌تواند باعث وصل نشدن آیفون به وای فای باشد همین موضوع است. اینکه آیفون شما ممکن است در حالت هواپیما باشد، که تمام اتصالات بی سیم از جمله Wi-Fi را غیرفعال می کند.

تنظیمات شبکه

تنظیمات شبکه آیفون شما ممکن است به درستی پیکربندی نشده باشد و از اتصال آن به Wi-Fi جلوگیری کند. این هم قطعا می‌تواند یکی از دلایل محکم برای وصل نشدن آیفون به وای فای باشد. لذا برای عیب‌یابی مشکل، می‌توانید تنظیمات شبکه خود را بازنشانی کنید، آیفون خود را مجدداً راه‌اندازی کنید، شبکه Wi-Fi را حذف کرده و مجدداً به آن ملحق شوید.

ماهان نت ارائه دهنده خدمات اینترنت

همانگونه که آگاهی دارید شبکه های ارتباطی شریان حیاتی کلیه سیستم های پردازش اطلاعات را تشکیل می دهند، درعین حال پیاده سازی آنها منوط به دارا بودن دانش فنی کافی و بهره بردن از استاندارد های روزآمد بین المللی برای نصب و راه اندازی سرویس شبکه است. ضمن اینکه پشتیبانی شبکه نیز باید در اولویت قرار گیرد تا پایداری شبکه به طور مستمر برقرار باشد.

تیم های فنی ماهان نت در زمینه نصب و راه اندازی انواع  سرویس اینترنت،‌ با مدیریت کلیه مراحل پروژه های پیاده سازی تجهیزات اینترنت، شامل امکان سنجی و ارائه طرح، ‌اجرا و نظارت بر اجرای آنها، ‌آماده ی همکارای با کلیه ی شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ می‌باشد.

برای آشنایی بیشتر با خدمات ما سری به پیج اینستاگرام ماهان نت بزنید.

در پایان

در این مقاله ما سعی کردیم در کنار اینکه کمک نماییم شما به درک درستی از شبکه وای فای و عوامل موثر بر اتصال یا عدم اتصال به آن برسید، مرحله به مرحله نسبت به کلیه گزینه هایی که ممکن است باعث وصل نشدن آیفون به وای فای شود صحبت کنیم و به بیان راه حل های احتمالی پرداختیم. همیشه باید در نظر داشته باشید که برای داشتن یک اتصال مستمر و پویا در کنار مسائل مرتبط با آیفون و وای فای حساسیت ویژه ای هم نسبت به ارائه دهنده خدمات اینترنت خود داشته باشید.

سوالات پر تکرار

 • چرا علامت وای فای بالای گوشی نمیاد؟

دلیلی که باعث نیامدن علامت وای فای در ایفون می‌باشد می‌تواند از عوامل متعددی در این زمینه بپذیرد که از انها میتوان به گزینه های ذیل اشاره کرد:

 1. اختلال شبکه وای فای
 2. مشکل در بروز رسانی آیفون
 3. رمز عبور ناصحیح
 • آیا وصل نشدن آیفون ۱۳ به وای فای فقط به مشکل شبکه وای فای مربوط است؟

بله. وجود اختلال در شبکه می‌تواند یکی از دلایل عدم اتصال شما به شبکه باشد. علائم رایج مشکلات شبکه wi-fi شامل سرعت پایین یا اختلالات اینترنت، قطع شدن اتصالات و مشکل در اتصال به شبکه است. ضمن اینکه بد نیست منوی تنظیمات وای فای ایفون ۱۳ را نیز چک و بررسی کنید. شاید گوشی شما نیازمند بروزرسانی است.

 • چرا گوشی ایفون به وای فای وصل میشه ولی اینترنت نداره؟

در صورتی که مطمئن شدید تجهیزات شبکه شما مثل مودمی که با آیفون به آن متصل می‌شوید و گوشی آیفون اتان از هر حیث هیچ مشکلی ندارند، برای حل مشکل no internet connection در ایفون یعنی اتصال گوشی آیفون به شبکه وای فای بدون اینترنت بهتر است با سرویس دهنده اینترنت خود جهت بررسی چرایی فقدان دسترسی شما به شبکه تماس حاصل نمایید.