شاید این اتفاق برای شما افتاده باشد که رمزعبور وای-فایتان را به همسایه خود داده باشید. چرا که تصور می‌کردید او فقط زمانی‌که در منزل شما است از آن استفاده خواهد کرد. اما حالا متوجه شده‌اید که او زمانی‌که در منزل خود هست نیز از اینترنت شما استفاده می‌کند و فایل‌های بسیار پرحجمی را با آن دانلود می‌کند.

گاهی ممکن است فکر کنید که چه خوب بود اگر می‌توانستید تمام دستگاه‌هایی که از اینترنت شما استفاده می‌کنند را شناسایی کنید. یا اینکه اتصال افرادی که نمی‌ خواهید را نیز قطع نمایید.

اگر از یک موبایل یا تبلت اندرویدی استفاده می‌کنید، خبر خوبی برایتان داریم. اخیرا برنامه‌ای تولید شده که با استفاده از آن، می‌توانید از به‌دست‌گیری یا دزدی از وای-فای خود جلوگیری نمایید. استفاده از این برنامه زمانی‌که کودکان شما به‌دلیل کار با اینترنت سر میز غذا حاضر نمی‌شوند (یا درموارد این‌چنینی) نیز گزینه خوبی خواهد بود. با ماهان‌نت در معرفی این نرم‌افزار همراه باشید:

برای اطلاع از بهترین قیمت اینترنت همراه ضربه بزنید.

  • برنامه Pixel NetCut را نصب کنید

برنامه ای که به شما اجازه می‌دهد روی کاربرانی که از وای-فای شما استفاده می‌کنند مدیریت داشته باشید، پیکسل نت‌کات نام دارد. این برنامه را می‌توانید به‌صورت رایگان از Google Play Store دانلود نمایید. برای شروع ابتدا باید این برنامه را روی موبایل یا تبلت خود دانلود و نصب کنید.

  • اسکن شبکه

بعد از اینکه برنامه را باز کردید، پیغامی ظاهر خواهد شد که از شما اجازه دسترسی به تمام قسمت‌های گوشی را خواهد گرفت. روی گزینه Grant کلیک کنید تا وارد منو اصلی شوید. سپس Scan را انتخاب کنید تا تمام دستگاه‌هایی که به وای-فای شما متصل هستند را ببینید. تنها به‌یاد داشته باشید که برای تحلیل جستجوها، دستگاه اندرویدی خود شما نیز باید به همان اینتنرت متصل باشد.

  • نمایش افراد متصل به وای-فای و قطع دسترسی آن‌ها

 

بعد از اینکه اسکن به پایان رسید، فهرستی از دستگاه‌هایی که به روتر وای-فای شما متصل هستند را همراه با آدرس IP آن‌ها خواهید دید. اگر متوجه نمی‌شوید که هرکدام از جستجوها متعلق به چه دستگاهی است، می‌توانید با انتخاب هر مورد شرکت سازنده آن را نیز ببینید. برای سهولت در به یادآوری هر دستگاه، می‌توانید با کلیک رو آیکون قلم، نام انتخابی خود را تایپ کنید.

علاوه بر قلم‌ها، تعدادی کلید سبز رنگ مشاهده خواهید کرد. این کلیدها، همان کلیدهایی هستند که به شما امکان قطع دسترسی کاربران را می‌دهند. اگر کلید را خاموش کنید، آن کاربر دیگر قادر به اتصال به اینترت شما نخواهد بود.

 

  • برنامه NetX

    یکی دیگر از برنامه‌هایی که به کمک شما خواهد آمد NetX نام دارد. با استفاده از نت‌ایکس، تمام دستگاه‌هایی که از مودم وای‌فای شما استفاده می‌کنند را شناسایی خواهید کرد. با استفاده از این برنامه می‌توانید آی‌پی، مک آدرس، سرعت دانلود و آپلود و حتی نوع دستگاهی که از اینترنت شما استفاده می‌کند را پیدا کنید. همچنین اطلاعاتی مانند میزان استفاده CPU، رم و فضای خالی این دستگاه‌ها را برای شما فراهم می‌کند.

    این برنامه امکانات دیگری نیز دراختیار شما قرار می‌دهد که برای مثال به کمک آن می‌توانید به اطلاعات کاملی درخصوص مودم و دستگاه‌های متصل به‌مودم دست پیدا کنید.

    با استفاده از این برنامه دیگر نیازی به مخفی کردن شبکه وای-فای خود نیز نخواهید داشت. گفتنی است این برنامه‌ها را می‌توانید به‌صورت رایگاه دانلود کنید.