همه چیز درباره ۵G و کاربردهای آن

اینترنت 5g چیست؟ فناوری ۵G یا نسل پنجم شبکه تلفن همراه به سرعت در حال توسعه است و شرکت‌های مخابراتی در حال تست استانداردهای آن هستند.

۵G نسبت به نسل‌های قبل، پیشرفت بسیاری داشته است که مهم‌ترین این موادر شامل سلول‌های کوچک، امواج= میلیمیتری، فیلترینگ فضایی و… می‌شود. تست‌های فعلی نشان می‌دهند که حداقل سرعت دانلود ۵G، ۲۰ گیگابیت برثانیه و سرعت آپلود آن، ۱ گیگابیت برثانیه است. البته باید دستگاه‌هایی که از این سرعت اینترنت استفاده می‌کنند، امکان پشتیبانی از آن را نیز داشته باشند.

اپراتورهایی مانند AT & T گفته‌اند که طبق آزمایش‌های انجام شده، تاکنون به سرعت ۶ گیگابیت بر ثانیه دست یافته‌‌اند (یعنی با این سرعت می‌توان یک فیلم ۴K 100 گیگابایتی را تنها در دو دقیقه تماشا کرد).

زمان تاخیر در این فناوری کاهش پیدا کرده‌است به طوری که گفته می شود این مقدار تنها به ۵ میلی ثانیه رسیده، که در مقایسه با زمان تاخیر در LTE، حدود ۱۵ میلی ثانیه کاهش یافته است. این مقدار کاهش زمان، خبر خوبی برای بازی‌های رایانه‌های و برنامه‌های تماس ویدئویی است.

فناوری ۵G حتی قادر است در اختیار کاربران خانگی قرار گیرد. طبق گزارش ورایزن تست این تکنولوژی تا اواخر سال ۲۰۱۷ در آمریکا آغاز خواهد شد. ورایزن با همکاری سامسونگ، اریکسون، اینتل و کوالکام در منازلف قادر به ارائه اینترنت پرسرعت گیگابایتی خواهد بود.

از سرعت و پایداری و بهترین قیمت اینترنت ADSL لذت ببرید!

0/5 (0 نظر)