شما کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ اینترنت ADSL یا اینترنت TD-LTE

 

تکنولوژی ADSL، نسبت به TD-LTE قدمت بیشتری دارد. این سرویس محدود به شبکه‌های کابلی است و حداکثر سرعت آن نسبت به TD-LTE کمتر و برابر با ۲۵ مگابیت در ثانیه است. اما TD-LTE تا چند برابر سرعت بالاتری را پشتیبانی می‌کند، اما در عمل عوامل مختلف موجب می شود که کاربران سرعت‌هایی کم تر از حداکثر سرعت عرضه شده توسط این سرویس را عرضه کنند.

سرعت، کیفیت و پایداری اینترنت ADSL، بستگی به زیرساخت‌های مخابرات نظیر تجهیزات مخابراتی، شبکه، سیم‌کشی ساختمان و فاصله کاربر تا مرکز مخابرات دارد. تاکنون بالاتری سرعت واقعی اینترنت ADSL در ایران برابر با ۸ مگابیت در ثانیه بوده است. اما تجربه نشان می‌دهد که کیفیت و سرعت اتصال اینترنت در مراکز مخابرات مختلف و محل‌های مختلف، گاهی بسیار کم‌تر از این رقم است.

کدام یک را انتخاب کنید؟ اینترنت ADSL یا اینترنت TD-LTE

کدام یک را انتخاب کنید؟ اینترنت ADSL یا اینترنت TD-LTE

اما در تکنولوژی TD-LTE، هر فرستنده سرعتی تا حدود ۱۰۰ مگابیت در ثانیه و یا بیشتر را تامین می‌کند. اما این ظرفیت باید بین تمام مشترکانی که به آن فرستنده متصل هستند، توزیع شود. اما گذشته از تعداد مشترکان، نکته‌ای که روی سرعت اتصال TD-LTE تاثیرگذار است، فاصله از فرستنده است. سرعت واکنش پینگ پایین و پایدار در سرویس td lte موجب شده که برای مصرف خانگی (خصوصاً بازی‌های آنلاین) مناسب‌تر باشد.

در گذشته، یکی از مزیت‌های ADSL هزینه نسبتاً پایین آن بود. اما در حال حاضر، باوجود رشد و توسعه شبکه های موبایل، هزینه اینترنت بی‌سیم بسیار کاهش پیدا کرده است.