آموزش مراحل تنظیمات مودم tp link و کانفیگ آن

دسته‌بندی نشده

مودم tp link یکی از مودم‌های اقتصادی در ایران است که طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. اگر مودم tp link را به‌تازگی خریداری کرده‌ یا بنا به هر دلایلی، این دستگاه را ریست کرده‌اید، لازم است که با  تنظیمات مودم tp link و کانفیگ این دستگاه آشنایی داشته باشید. در ادامه این مقاله از ماهان نت، مراحل تنظیمات مودم tp link را با هم بررسی می‌کنیم.

آموزش تنظیمات مودم tp link برای اتصال به اینترنت

مودم tp link یکی از مودم‌های اقتصادی در ایران است که طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. برای استفاده از اینترنت ADSL خانگی، علاوه بر یک خط تلفن که اشتراک اینترنت دارد، نیاز به خرید یک مودم هم داریم. مودم تی پی لینک یکی از بهترین گزینه‌ها برای اتصال به اینترنت است. اگر مودم tp link را به‌تازگی خریداری کرده‌ یا بنا به هر دلایلی، این دستگاه را ریست کرده‌اید، لازم است که با  تنظیمات مودم tp link و کانفیگ این دستگاه آشنایی داشته باشید. با در نظر گرفتن این مسئله، چند دقیقه از وقتتان را برای آموزش تنظیم اولیه یا دوباره مودم TP-Link به مطالعه اين مطلب اختصاص دهید.

1.   مرحله ابتدایی برای تنظیمات مودم tp link، راه‌اندازی آن است

برای اینکه بتوانید نسبت‌ به تنظیمات مودم tp link و داشتن یک اینترنت پرسرعت، اقدام کنید، لازم است تا ابتدا کابل تلفن را در سوکت پشت مودم قرار دهید. سپس کابل شبکه را به مودم و از طرف دیگر به سیستم کامپیوتر متصل کنید. اگر قصد دارید که یک پریز تلفن مشترک را برای اینترنت و اتصال تلفن به‌کار گیرید، نیاز به Splitter خواهید داشت تا اتصال شما از هر طرف صورت گیرد.

توجه داشته باشید که برای اولین اتصال به مودم و تنظیمات اینترنت مخابرات روی مودم tp link باید حتما از کابل شبکه استفاده کنید. اما پس از انجام تنظیمات اولیه و ست کردن پسورد برای وای فای، فقط نیاز به وای فای مودم خواهید داشت.

مرحله ابتدایی برای تنظیمات مودم tp link، راه‌اندازی و اتصال مودم به کامپیوتر

2.   در مرحله دوم ورود به تنظیمات مودم TP-Link صورت می‌گیرد

ورود به تنظیمات مودم tp link مخابرات متفاوت با مودم‌های td lte است، برای تنظیم مودم‌های tp link باید با استفاده از آدرس Gateway مودم، وارد پنل مودم شوید. برای انجام این کار مرورگر موجود در سیستم کامپیوتر خود را باز کرده و آی پی مودم را در قسمت Search آن وارد کنید. آی پی مودم در قسمت زیرین آن و در میان اطلاعات مربوط به دستگاه درج شده است.

3.   گام سوم برای تنظیمات مودم tp link؛ وارد کردن نام کاربری و پسورد مودم است

برای استفاده از مودم‌های tp link به‌منظور اتصال به اینترنت adsl مراحلی مختلفی را برای تنظیم این مودم‌ها باید طی کرد. اکنون با فشردن کلید Enter نوبت به مرحله سوم تنظیمات مودم tp link است. در این مرحله صفحه‌ای را می‌بینید که درخواست یوزرنیم و پسورد دارد. در اینجا چون مودم شما ریست شده است یا برای اولین بار است که می‌خواهید وارد تنظیمات مودم خود شوید و در نتیجه Username و Password برای آن تعیین نکرده‌اید همان Username و Password پیش فرض را که در پشت مودم شما یا در دفترچه راهنما نوشته شده است را وارد کنید. در‌صورتی‌که قبلا نام کاربری و رمز عبور ورود به تنظیمات مودم را تغییر نداده باشید، می‌توانید با نام کاربری و رمز عبور ADMIN وارد صفحه تنظیمات شوید.

مرحله سوم تنظیمات مودم tp link وارد کردن نام کاربری و رمز عبور

4.   ورود به تب Quick Start برای تنظیمات تکمیلی مودم TP-Link

پس از وارد کردن Username و Password مودم اینترنت نامحدود خانگی خود، به صفحه تنظیمات مودم tp link می‌رسید. در این مرحله بر روی Quick Start کلیک کنید. سپس روی کلید Run Wizard کلیک کرده و از این صفحه عبور کنید. در این قسمت صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باید با کلیک روی گزینه next از این صفحه نیز رد شوید. سپس باید منطقه جغرافیایی خود را انتخاب کنید. در این مرحله تهران را به عنوان منطقه زمانی انتخاب کرده و سپس دکمه next را بزنید. در قسمت پایانی این مرحله، باید گزینه PPPOE/PPPOA را انتخاب و سپس گزینه next را بفشارید.

ورود به تب Quick Start؛ مرحله چهارم تنظیمات تکمیلی مودم TP-Link

5.   وارد کردن نام کاربری و رمز عبور سرویس اینترنت خانگی

گام پنجم تنظیمات مودم tp link مربوط به وارد کردن یوزرنیم و پسورد سرویس اینترنتی است که خریداری کرده‌اید. به‌عنوان مثال اگر از اینترنت مخابرات استفاده می‌کنید، باید اطلاعات اشتراک نظیر نام کاربری، رمز عبور و پارامترهای VCI و VPI را از شرکت مخابرات دریافت کرده و در این صفحه وارد کنید. در نهایت به‌یاد داشته باشید که گزینه Connection type موجود در این مرحله را روی PPPOE LLC قرار دهید.

6.   فعال‌سازی وایرلس برای تنظیمات مودم tp link

اگر قصد فعال‌سازی وایرلس اینترنت فیبر نوری یا adsl خانگی خود را دارید، در این مرحله گزینه Activated موجود در قسمت Access Point را انتخاب کنید. پس از این کار باید یک نام کاربری برای خود انتخاب کرده و در مقابل SSID بنویسید. گزینه بعدی موجود در این صفحه برای مخفی‌سازی وایرلس شما تعبیه شده است. با انتخاب گزینه YES وایرلس شما برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد. گزینه آخری که مشاهده می‌کنید به‌منظور تعیین نوع سیستم رمزگذاری است. امکان انتخاب هر یک از گزینه های WPE، WPA/WPA2 یا WPA-PSK/WPA2-PSK به دلخواه برایتان میسر است. پس از انجام مراحل ذکر شده نیز باید کلید next را بفشارید.

مرحله ششم تنظیمات مودم tp link؛ فعال‌سازی وایرلس

7.   رمز موردنظرتان را برای فعال‌سازی وایرلس مودم TP-Link وارد کنید

پس از زدن کلید next در این مرحله از تنظیمات مودم TP-Link در قسمتی که پایین همان صفحه ظاهر می‌شود، رمز مورد‌نظرتان را وارد کنید. به‌یاد داشته باشید که باید یک رمز قوی و ایمن برای مودمتان داشته باشید. پس از انتخاب رمز، گزینه next را بزنید. تنظیمات مودم tp link شما در این مرحله به پایان رسیده و صفحه ای برای شما باز می‌شود که باید با زدن گزینه next، کلیه اطلاعاتی را که تا این مرحله وارد کرده‌اید، ذخیره کنید و سپس گزینه Close را بفشارید.

پس از گذشت چند ثانیه چراغ‌های روی مودم روشن خواهند شد. در غیر این صورت یک بار دستگاه را خاموش و پس از گذشت پنج دقیقه مجددا روشن کنید تا به اینترنت متصل شوید.

وارد کردن رمز مورد‌نظر برای فعال‌سازی وایرلس مودم tp link

ماهان نت عرضه‌کننده سرویس‌های پرسرعت اینترنت خانگی

ما در این مطلب به شما کلیه مراحل تنظیمات مودم tp link را آموزش دادیم تا بدون نیاز به نیروی پشتیبانی و متخصص، بتوانید مشکل قطعی اینترنت خود را رفع کنید و به‌راحتی به اینترنت متصل شوید. با انجام گام‌به‌گام این آموزش قطعا مودم شما به اینترنت متصل خواهد شد. برای خرید انواع سرویس‌های اینترنت خانگی و سازمانی مورد‌نیازتان می‌توانید از سایت ما برای ثبت درخواست خود اقدام کنید.

تنوع و سرعت بالای سرویس‌های اینترنتی ماهان نت این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در‌صورت نیاز از یک پهنای باند اختصاصی برای سرویس موردنظرتان استفاده کنید. برای خرید، ثبت درخواست و مشاوره با کارشناسان ماهان نت با شماره سراسری 1514 تماس بگیرید. همکاران ما در مجموعه پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

نظرات کاربران