راهنمای جامع خرید مودم اینترنت مناسب برای شرکت‌ها

اینترنت خانگی

مودم و اینترنت یکی از مهم‌ترین تجهیزات برای شرکت‌ها و کسب‌و‌کار‌ها به‌حساب می‌آیند. بهترین مودم برای شرکت، مودمی است که به‌خوبی همه نیاز‌های پرسنل شرکت را پوشش دهد. در این مقاله از ماهان نت به بررسی بهترین مودم و اینترنت برای شرکت می‌پردازیم تا با توجه به این نکات مودم مناسب دفتر کار خودتان را خریداری کنید.

بهترین مودم برای شرکت

ارتباط مؤثر و قدرتمند ملزوم هر کاری است؛ هر چیزی که این ارتباط را تقویت کند برای کسب‌وکارها ارزشمند خواهد بود. در عصر حاضر اکثر ارتباطات غیرحضوری از طریق اینترنت انجام می‌شود. چند لحظه صبر کنیم و نگاهی به اطراف خود بیندازیم! ایمیل، واتس‌اپ، اسکایپ، تلگرام و انواع صفحات مجازی روی دیگری از ارتباطات را به ما نشان داده‌اند. شرکت‌های مختلف نیز برای برپایی جلسات، کنفرانس‌ها و همایش‌های خود از تکنولوژی‌های روز و اینترنت باکیفیت استفاده می‌کنند. همه این مسائل ارزش استفاده از مودم اینترنت پرقدرت را بیش‌از‌پیش به ما نشان می‌دهد. حال به نظر شما بهترین مودم برای شرکت چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ قصد داریم در این مقاله ویژگی‌های مودم و اینترنت پرسرعت را بیان کنیم تا از این اطلاعات به‌عنوان راهنمای انتخاب بهترین مودم اینترنت برای شرکت استفاده کنید. چنانچه به دنبال مودم اینترنت قدرتمند برای شرکتتان هستید، مطالعه این مقاله برای شما ارزشمند خواهد بود.

پیش از خرید بهترین مودم برای شرکت، ویژگی‌های مهم آن را بررسی کنید

همواره کاربران خانگی و شرکتی مختلفی را می‌بینیم که از کیفیت پایین اتصال به اینترنت ناراضی هستند. در اکثر مواقع نیز کاربران، شرکت‌های اینترنتی و دستگاه‌های آن‌ها را مقصر می‌دانند؛ اما مقصر اصلی خود کاربران هستند، زیرا مودم اینترنت خود را با‌توجه‌به نیاز و کاربری مد‌نظرشان خریداری نکرده‌اند. با یک مودم ADSL معمولی نمی‌توان خدماتی که یک شرکت بزرگ به آن نیاز دارد را فراهم کنید. با‌توجه‌به این توضیحات، نتیجه می‌گیریم که پیش از خرید مودم اینترنت باید به ویژگی‌ها و کاربری آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

خرید بهترین مودم برای شرکت باتوجه‌به ویژگی و قابلیت‌های مودم

سازگاری مودم با خدمات ارائه شده توسط ISP

سازگاری مودم با شرکتی که از آن اینترنت را خریداری می‌کنید حائز اهمیت است؛ زیرا درصورتی‌که مودم و اینترنت با هم همخوانی کافی نداشته باشند، کیفیت قابل‌قبولی ارائه نخواهند کرد. به‌عنوان‌مثال، اینترنت خریداری شده از قدرت بالایی برخوردار است ولی مودم عملکرد ضعیفی دارد؛ در چنین حالتی مودم با ارسال و دریافت بی‌کیفیت داده‌ها، شما را از اینترنت بیزار می‌کند. به‌عنوان‌مثال، مودم D-Link معمولی برای خرید اینترنت adsl مناسب است؛ زیرا قدرت و توانایی هر دوی آن‌ها سازگاری مناسبی با یکدیگر دارند.

آنتن‌دهی و دریافت سیگنال؛ ویژگی‌های مهم در انتخاب بهترین مودم برای شرکت 

برخی اینترنت‌ها مانند اینترنت‌های ADSL و VDSL برای دریافت و انتقال داده‌ها از سیم و کابل استفاده می‌کنند؛ در طرف مقابل، مودم‌ و اینترنت‌هایی مانند TD-LTE و پوینت تو پوینت وجود دارند که کاملاً بی‌سیم بوده و از امواج و سیگنال‌ها برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده می‌کنند. چنانچه مودم اینترنت‌های بی‌سیم قدرت کافی برای دریافت و ارسال سیگنال‌های مخابره شده از دکل‌های مخابراتی را نداشته باشد، کیفیت و سرعت اینترنت به‌طور چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند.

درصورتی‌که قصد خرید اینترنت پوینت تو پوینت یا TD-LTE را دارید، حتماً از آنتن‌دهی مناسب آن‌ها اطمینان حاصل کنید؛ زیرا در صورت نامناسب بودن آنتن‌دهی بخشی از هزینه‌های شرکت که صرف خرید اینترنت کرده‌اید، هدر خواهد رفت. با آگاهی از هزینه اینترنت پوینت تو پوینت بهترین مودم و اینترنت را برای شرکت خود خریداری کنید.

برد وای‌فای و قدرت بالای سیگنال‌ها مودم وای‌فای

هنگام خرید مودم اینترنت حتماً به برد و سطح پوشش‌دهی آن توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ زیرا هر مودم وای‌فای قدرت و برد مخصوص خودش را دارد و در صورت فاصله‌گرفتن از مودم سیگنال‌های دریافتی از مودم کاهش خواهند یافت. به‌عنوان‌مثال، برخی مودم‌ها برد ۵۰ متری دارند و در صورت فاصله‌گرفتن از این شعاع به اینترنت دسترسی نخواهید داشت؛ بنابراین حتماً پیش از خرید، برد مودم را با مساحت شرکت تطبیق دهید.  

قدرت آنتن‌های مودم نیز در این بخش حائز اهمیت خواهد بود. زیرا چنانچه سیگنال‌های ارسالی توسط آنتن مودم از قدرت کافی برخوردار نباشند، در صورت عبور از موانعی مانند درودیوار افت کیفیت پیدا خواهند کرد. مودم اینترنت td lte را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین مودم‌ها برای شرکت معرفی کرد. زیرا هم از سرعت خوبی برخوردار است، هم کیفیت و آنتن‌دهی فوق‌العاده‌ای دارد.

پهنای باند و سرعت انتقال داده‌های مودم اینترنت

در خرید بهترین مودم اینترنت برای شرکت، سرعت و پهنای باند را در اولویت انتخابتان قرار دهید. مسلماً هرچه حجم کاری و تعداد کاربرانتان بیشتر باشد، به مودم و اینترنت قوی‌تری احتیاج خواهید داشت؛ به‌عنوان‌مثال، کسب‌وکارهای گسترده‌ و بزرگ که همواره چندین نفر در آن به اینترنت احتیاج دارند، استفاده از اینترنت‌ پرسرعت با پهنای باند بالا کاربردی‌تر خواهد بود. منظور از سرعت اینترنت، میزان زمان ارسال و دریافت اطلاعات از طریق اینترنت است. هرچه اطلاعات در مدت‌زمان کمتری منتقل شود، به معنی بالا بودن سرعت اینترنت است.

دیده شده که به‌طورکلی پهنای باند و سرعت اینترنت را هم معنی و مترادف می‌دانند که این موضوع کاملاً اشتباه است. تعریف دقیق پهنای باند ممکن است کمی پیچیده باشد؛ برای همین سعی می‌کنیم با ذکر یک مثال درک درستی از پهنای باند در ذهن شما به وجود آوریم. یک خیابان را در نظر بگیرید، هرچه باند این خیابان پهن‌تر و تعداد خودروهای عبوری از آن کمتر باشد، مسلماً سرعت رفت‌وآمد ماشین‌ها در آن خیابان بیشتر خواهد بود. این موضوع در شبکه‌های اینترنت نیز صدق می‌کند؛ با این تفاوت که خیابان و ماشینی وجود ندارد و فقط باند اینترنت و اطلاعات کاربران است که از این مسیر عبور می‌کند. هر چه پهنای باند گسترده‌تر و تعداد کاربران آن کمتر باشد، طبیعتاً سرعت دریافت و انتقال داده‌ها بیشتر خواهد شد.

به‌طورمعمول شرکت‌های اینترنتی پهنای باند را در اختیار یک کاربر قرار نمی‌دهند و آن را برای استفاده چندین کاربر محیا می‌کنند. این مسیر ظرفیت و گنجایشی دارد و هرچه تعداد کاربران بیشتر شود، به همان میزان سرعت انتقال اطلاعات کمتر می‌شود. در چنین شرایطی برای شرکت‌های بزرگ که به اینترنت باکیفیت و پرسرعت احتیاج دارند، استفاده از پهنای باند اختصاصی بسیار ارزشمند خواهد بود.

دسترسی بدون محدودیت به اینترنت با خرید پهنای باند اختصاصی

تعداد پورت اترنت اتصالی Modem

مودم‌ها به‌طور‌معمول ۱ تا ۴ پورت اترنت برای اتصال کاربران به اینترنت دارند. هرچه مودم قدرتمند‌تر و ظرفیت آن بالاتر باشد، به همان میزان تعداد پورت‌های اترنت آن افزایش خواهد یافت؛ بنابراین اگر تعداد کاربران شرکت شما از ۴ نفر بیشتر باشد، مودم با ۴ پورت اترنت برای شما کاربردی نخواهد بود. البته برای رفع چنین مشکلاتی می‌توان از روتر استفاده کرد تا امکان اتصال کاربران بیشتری به مودم فراهم شود. توجه داشته باشید که به میزان افزایش اتصال کاربران به مودم، سرعت اینترنت کاهش خواهد یافت.

محدودیت اتصال کاربر به مودم Wifi

مودم‌های وای‌فای محدودیت اتصال کاربر دارند؛ به این معنی که با اتصال بیش از حد به مودم، در اتصال کاربران اختلال ایجاد خواهد شد. در چنین شرایطی ارتباط برخی کاربران به‌صورت تصادفی قطع می‌شود، عده‌ای به اینترنت دسترسی نخواهند داشت و در نتیجه کل کار با مشکل مواجه می‌شود؛ باتوجه‌به این توضیحات، پیشنهاد می‌کنیم حتماً پیش از خرید بهترین مودم برای شرکت، ظرفیت آن را بررسی کنید.

پیش از خرید مودم ظرفیت اتصال آن را بررسی کنید

امکان اتصال به دو حالت وایرلس و لن توسط دستگاه مودم

مودم مناسب شرکت، مودمی است که امکان اتصال کاربران به اینترنت را به دو صورت لن و وایرلس فراهم کند. اکثر لپ‌تاپ‌ها و کامپیوتر‌ها از طریق کابل لن به مودم متصل می‌شود؛ با‌این‌حال در صورت نداشتن قابلیت وای‌فای، اگر قصد اتصال گوشی و تبلت‌های شرکت به اینترنت را داشته باشید، قطعاً با مشکل مواجه خواهید شد. همچنین هزینه کابل‌کشی برای همه دستگاه‌ها بالا خواهد بود، درصورتی‌که می‌توان از طریق وای‌فای به لپ‌تاپ‌ها متصل شد.

بهترین مودم برای شرکت قابلیت اتصال لن و وایرلس را دارد

در خرید بهترین مودم برای شرکت امنیت آن را بررسی کنید

مودم‌های شرکت باید از حداکثر پر‌وتوکل‌‌های امنیتی برخوردار باشند، مخصوصاً زمانی که اطلاعات حیاتی شرکت از طریق آن‌ها ردوبدل می‌شود. پوشش‌دهی مناسب و تمام‌وکمال مودم از پروتوکول‌های امنیتی جدید و به‌روز باید یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شما هنگام خرید بهترین مودم برای شرکت باشد.

قیمت از مهم‌ترین نکات هنگام خرید مودم اینترنت

مودم را به قیمت خریداری کنید؛ اما کیفیت را فدای قیمت نکنید. همه نکات مهمی که از ویژگی‌های مودم مناسب برای شرکت گفته شد را در نظر بگیرید و باتوجه‌به نیازتان مودم را انتخاب و با بررسی قیمت، آن را خریداری کنید. در چنین حالتی قطعاً بهترین مودم را با بهترین کیفیت تهیه خواهید کرد.

مناسب‌ترین مودم‌ها برای کسب‌وکارها

مودم‌های متنوعی در بازار ایران موجود هستند که هرکدام قدرت و قابلیت‌های متفاوتی دارند؛ تعدادی از مودم‌های کاربردی موجود در بازار عبارت‌اند از: 

  • مودم یوتل VDSL/ADSL Plus 
  • مودم 4G LTE بی‌سیم N300 تی پی لینک مدل TL-MR6400
  •  مودم VDSL/ADSL بی سیم تی پی لینک مدل TD-W9960 V1
  • مودم ADSL2 Plus بی‌سیم N300 دی لینک مدل DSL-2750U New
  • مودم ADSL2/VDSL2 Plus بی‌سیم دی لینک مدل DSL-2877AL
  • مودم بی‌سیم 4G هوآوی مدل B315s-22 LTE CPE

 مودم‌های معرفی شده هم قیمت و هم کیفیت مناسبی دارند. توجه داشته باشید، هرچقدر هم که مودم مناسبی خریداری کنید، بدون اینترنت باکیفیت، کاربردی نخواهد داشت.

تجربه برقراری ارتباط اینترنتی بدون محدودیت، با اینترنت‌ شرکتی ماهان نت

در این مقاله به‌طورکامل ویژگی‌های بهترین مودم برای شرکت را بررسی کردیم. از این اطلاعات می‌توانید به‌عنوان راهنمای انتخاب بهترین مودم اینترنت برای شرکت‌ها استفاده کنید. نکته مهم اینکه، قوی‌ترین مودم‌ها هم بدون اینترنت مناسب کاربردی نخواهند بود؛ بنابراین برای برقراری ارتباط بی‌نقص، پیشنهاد می‌کنیم از شرکتی مطمئن مودم و اینترنت خریداری کنید.

در انتها امیدواریم این اطلاعات برای شما کاربردی واقع شده باشد. چنانچه برای خرید اینترنت مناسب شرکت به راهنمایی احتیاج داشتید، کارشناسان مجرب ماهان نت در خدمت شما بزرگواران خواهند بود. شماره‌تلفن ۱۵۱۴ پل ارتباطی شما با تیم پشتیبانی ماهان نت است.

0/5 (0 نظر)

نظرات کاربران