برنامه تغییر آی پی چیست و چرا باید بخواهیم ip گوشي سامسونگ یا آیفون خود را تغییر دهیم؟آیا برای این منظور نرم افزار تغییر آی پي گوشي وجود دارد؟در مقاله ” روش استفاده از برنامه تغییر آی پی ” در شرکت خدمات اینترنتی ماهان نت با ما همراه باشید تا دلیل استفاده و روش دانلود برنامه تغییر آی پی را برایتان کامل شرح دهیم.

علت استفاده از برنامه تغییر آی پی یا نیاز به دانلود یک نرم افزار تغییر آی پي گوشي چیست؟ در ادامه این مبحث ابتدا به علل استفاده از برنامه تغییر دهنده آی پی(ip address) خواهیم پرداخت و پس از آن نحوه تغییر آی پي گوشي را برایتان شرح خواهیم داد. در آخر مقاله نیز چندتا از بهترین برنامه تغییر آی پی برای آیفون و اندروید را معرفی می‌کنیم.

اینترنت LTE

وقتی از برنامه‌ها و وبسایت‌های متفاوت استفاده می‌کنیم، پیش می‌آید که در برخی موارد با مشکل عدم دسترسی برخورد می‌کنیم. در بعضی مواقع لازم است هرزور که شده وار آن وبسایت شویم، یکی از روش‌های حل این مشکل تغییر آی پی اتوماتیک، دستی، پولی یا تغییر آی پی رایگان است و یا دانلود و نصب یک نرم افزار تغییر آی پی اندروید یا ios است.طبیعی است اگر ندانید ip address، ip tools، ip changer، proxy و دیگر اصطلاحات در این زمینه چیست. اما نگران نباشید همه این موارد را برایتان توضیح خواهیم داد

ip address چیست؟

قبل از این که بخواهیم علت استفاده از برنامه تغییر آی پی را شرح دهیم یا بهترین نرم افزار تغییر آی پي گوشي را معرفی کنیم لازم است برای آن درسته از عزیزانی که نمی‌دانند ip address چیست و چه کاربرداهایی در mac، انواع گوشي سامسونگ یا آیفون دارد، در این خصوص رفع ابهام کنیم.

به عبارتی ساده در دستگاهی که به اینترنت متصل می‌شود، خواه یک گوشي سامسونگ با سیستم عامل اندروید یا آیفون یا انواع کامپیوتر شخصی و مک و… برای شناسایی و اتصال خود به شبکه به یک شناسه یا آدرس ارجاع نیاز دارد. به این شناسه آی پی یا ip می‌گویند. این ip address لازم است تا هر دستگاهی در شبکه قابل دسترسی باشد

Ip مخفف عبارت لاتین internet protocol است که نشان دهنده شناسه واحدی است که هر دستگاهی مختص به خود دارد و برای اتصال به یک شبکه مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای این که بهترین اینترنت را برای منزل و محل کار خود داشته باشید چه ویژگی هایی مد نظر دارید؟

بهترین اینترنت پرسرعت و بدون تاخیر در ماهان نت ارائه می‌شود. پیشنهاد ما به شما اینترنت TD_LTE ماهان نت است.

برنامه تغییر آی پی گوشی

دلایل تغییر آی پی مودم

 • دسترسی به محتوای فیلتر شده در اینترنت
 • به منظور پاک کردن رد پای الکترونیکی و دیجیتالی در وب
 • برای بالابردن امنیت داده ها
 • مشابه بودن ای پی آدرس در شبکه

تنها کشور ما نیست که به دلایل مختلف در گیر و دار تحریم‌ها و فیلترینگ‌های داخلی و خارجی است. در اغلب کشورهای دنیا انواع مختلفی از خدمات آنلاین به دلایلی مختلف دارای محدودیت جغرافیایی هستند. تنها راه دسترسی به این خدمات خارج از کشور، اتصال به سرور آن جا است. تغییر آی پی در اتصال به سرورهای خارج از محدوده به ما کمک می‌کند.به این صورت که با برنامه تغییر آی پی یک آدرس آی پی معتبر به شما داده خواهد شد تا وبسایت یا خدمات آنلاین مورد نظر برای شما در دسترس قرار گیرد. در ادامه مبحث ” روش استفاده از برنامه تغییر آی پی ” به روش‌های مختلف تغییر آی پی آدرس اشاره خواهیم کرد.

برای مشاهده قیمت adsl ضربه بزنید.

چه روش‌هایی برای تغییر آی پی در یک شبکه وجود دارد؟

 • راه اندازی دوباره روتر و یا شبکه
 • استفاده از proxy (پروکسی) یا vpn فيلتر شكن
 • تغییر آی پي گوشي یا مک بوک از طریق تنظیمات ویندوز
 • Cdm برای تغییر ip
 • Vpsبرای تغییر ip address
 • برنامه تغییر آی پی و دانلود نرم افزار تغییر آی پی برای گوشی اندروید یا آیفون یا …

روش استفاده از برنامه تغییر آی پی؛ راه اندازی روتر یا شبکه

در ابتدا اتصال را قطع و وصل کنید یا به مدت چند ثانیه برق مودم را قطع کنید و مجددا وصل کنید.

روش استفاده از برنامه تغییر آی پی؛ استفاده از proxy (پروکسی) یا vpn فيلتر شكن

با هر اتصال جدید به پروکسی یا vpn(فيلتر شكن) خود آدرس آی پی شما به طور خود کار تغییر خواهد کردو یک ip address جدید از سمت سرور به مودم شما اختصاص داده می‌شود.همان طور که می‌دانید یک اتصال proxy یا فيلتر شكن از طریق یک طونل رمزگذاری شده ایجاد می‌شود، در این حالت حتی isp شما قادر نیست فعالیت شما را رصد کند.

روش استفاده از برنامه تغییر آی پی؛ از طریق تنظیمات ویندوز

از طریق کنترل پنل mac book یا لپتاپ خود به مسیر زیر بروید؛

Network and Sharing Center > Change Adapter Settings > Network Connections

در صفحه جدید تعدادی از اتصالات شبکه مختلف را خواهید دید، بر روی گزینه مورد نظرتا انتخاب کرده و بر روی آن راست کلیک کنید و propertis را بزنید. در صفحه جدید با کمک اسکرول به پایین صفحه بروید و روی گزینه InterInternet Protocol Version 4 (TCP / IPv4) کلیک کنید. و سپس از طریق فیلد مشخص شده آدرس آی پی  (ip address) را تغییر دهید و آخر کار ok را بزنید.

نرم افزار تغییر ip

روش استفاده از برنامه تغییر آی پی؛ Cdm برای تغییر ip

برای تغییر آی پی مودم با استفاده از cdm لازم است از طریق نرم افزار run ، smd را اجرا کنیم و در ادامه دستور زیر را برای تغییر آی پی رایگان و دسترسی به ip نو وارد نماییم.

ipconfig /renew

روش استفاده از برنامه تغییر آی پی؛ Vpsبرای تغییر ip address

وقتی از یک سرور مجازی استفاده می‌کنید، یک آی پی آدرس مشخص برای شما تخصیص داده می‌شود، تا بتوانید به صورت خصوصی و به اصطلاح ip استاتیک از آن استفاده کنید.برای دسترسی به یک سرور مجازی یا vps لازم است از سیستم عامل مورد نظر اقدام به خرید یک سرور مجازی نمایید.

اینترنت ADSL

روش استفاده از برنامه تغییر آی پی؛ با استفاده از انواع نرم افزار تغییر آی پی

دقت داشته باشید در استفاده از نرم افزار و اپلیکیشن برای تغییر ip address خیلی باید مراقب باشید زیرا به خاطر وجود بدافزارهای خطرناک نباید نرم افزار تغییر آی پی را دانلود یا نصب کنید.به همین دلیل چند تا از بهترین نرم افزار تغییر آی پی را که امتحان خود را پس داده‌اند و مطمئن هستند برایتان معرفی خواهیم کرد.

اجازه دهید قبل از معرفی بهترین نرم افزار تغییر آی پی کمی دقیقتر در خصوص روش تغییر آی پي گوشي توضیح دهیم.

نرم افزار تغییر آی پی گوشی

نحوه تغییر آی پي گوشي

غیر از استفاده از برنامه تغییر آی پي گوشي می‌توان در چند مرحله ip گوشی را تعویض کرد، اما انجام این عمل برای سیستم عامل اندروید با  ios آیفون فرق دارد، در ادامه مبحث ” روش استفاده از برنامه تغییر آی پی ” به صورت جداگانه به هر کدام اشاره خواهیم کرد.

نحوه تغییر آی پي گوشي‌های اندروید

به منظور تغییر و استفاده از مزایای ip جدید، برای گوشي سامسونگ یا هر اندروید دیگر باید مراحل زیر را طی کنید.

در قدم اول برای بدست آوردن ip address وارد تنظیمات گووشی شده و گزینه about device را انتخاب کنید.سپس به بخش status وارد شده و ip گوشی خود را مشاهده کنید.

بعد از بدست آوردن آی پي گوشي در همان تنظیمات وارد بخش network & internet یا connections شوید و انگشت خود را روی شبکه‌های مورد نظرتان در بخش wifiوای فای نگهدارید تا عبارت manage network setting  ظاهر شود و آن را انتخاب کنید.

در قدم بعدی adavanced options را لمس کنید تا فعال شود. سپس ip address را از dhcp به static تغییر دهید و در آخر کار در قسمت ip آدرس آدرس مورد نظر را وارد کنید و تمام. فقط سیوکردن عملیات فراموش نشود.

نرم افزار تغییر اتوماتیک آی پی

روش تغییر آی پي گوشي برای آیفون

در آیفون هم به راحتی اندروید می‌توانید با تغییر ip address از مزایای آن بهره ببرید؛ به منظور انجام این عمل بدون استفاده از برنامه تغییر آی پی یا دانلود نرم افزار تغییر آی پی لازم است به تنظیمات گوشی آیفون خود روید و با انتخاب گزینه وای فای وارد این منو شوید. شبکه مورد نظر را پیدا کنید و دایره رو بروی آن که آبی است را انتخاب کنید.پس از وارد شدن به قسمت ststic آی پی جدید را وارد کنید.

اینترنت Gaming

در ادامه مبحث ” روش استفاده از برنامه تغییر آی پی ” تصمیم داریم به چند نرم افزار تغییر ip مطمئن و امتحان پس داده اشاره کنیم.

بهترین و مطمئن‌ترین نرم افزار های تغییر آی پی کدامند؟

1.   proton v.p.n free

این نرم افزار تغییر آی پی به شما 7 روز به صورت رایگان اجازه استفاده از برنامه را خواهد داد تا آن را تست کنید از دیگر ویژگی‌های این نرم افزار تغییر آیپی باید به نامحدود بودن حجم قابل استفاده، داشتن چندین مکان سرور برای اتصال، بالاترین حریم خصوصی در مقایسه با بقیه.

2.   windoscribe

برای تعریف ویژگی‌های این نرم افزار تغییر دهنده آی پی باید بگوییم که از امنیت بالای سرویس برخوردار است و حریم خصوصی آن بسیار عالی است. در هر ماه 10 گیگ داده رایگان هدیه می‌دهد و شارژ رایگان ماهانه دارد. یک نکته جالب در خصوص این نرم افزار تغییر اتوماتیک آی پی این است که امکان استفاده از سرورهایی همچون آمریکای شمالی، اروپا، هنگ کنگ که جدیدا اضافه شده‌اند را به شما می‌دهد. به همین خاطر می‌توان به آن به چشم نرم افزار تغییر آی پی به امریکا نگاه کرد.

3.   hotspot shield free vpn

آسان بودن کار با رابط این نرم افزار تغییر آی پي گوشي و ارائه 500 مگابایت حجم روزانه در کنار امکان اکستنشن کاربردی برای مرورگر کروم از ویژگی‌های آن است. این برنامه یکی از بهترین نرم افزار تغییر آی پی مجود در بازار است.سرعت آن بسیار بالاست و می‌توان از آن با نام اپلیکیشن تغییر آی پی مرورگر کروم یاد کرد.

مقاله مرتبط: تغییر dns در اندروید

ماهان نت بهترین ارائه دهنده اینترنت برای هر مکانی

شما در ماهان نت می‌توانید بهترین خدمات در خصوص انواع اینترنت نسل جدید را با مناسب ترین تعرفه بازار بدست آورید. در ماهان نت جدیدترین اخبار روز دنیای تکنولوژی همچون ” روش استفاده از برنامه تغییر آی پی “را بخوانید.

بهترین اینترنت پر سرعت کشور را از ماهان نت بخواهید. برای اطلاع بیشتر از جشنواره ها و تخفیفات ما پیج اینستاگرام ماهان نت را دنبال کنید.

سخن اخر

در این مبحث شما را با انواع برنامه تغییر آی پی و نیز بهترین نرم افزار تغییر آی پی موجود در بازار آشنا کردیم.

سوالات پر تکرار

 • آیا در شبکه‌های خصوصی نیازی به تغییر آی پی داریم؟

عموما در این گونه شبکه‌ها نیازی به تغییر آی پی نیست

 • Ip مخفف چیست؟

Ip  مخفف عبارت  internet protocol  اس که به معنی پروتکل اینترنت است.

0/5 (0 نظر)