آشنایی با ۳ اینترنت خانگی پرسرعت

دسته‌بندی نشده

در این مقاله از ماهان نت انواع اینترنت پرسرعت خانگی خانگی را به شما معرفی می‌کنیم تا از این اطلاعات به‌عنوان راهنمایی جامع در خرید اینترنت استفاده کنید.

معرفی انواع اینترنت پرسرعت خانگی در ماهان نت

سرعت پایین اینترنت‌های خانگی، بسیاری از فعالیت‌ها را با مشکل روبه‌رو کرده است. این مشکل‌ از جایی بیشتر شد که بسیاری از افراد به جای رفتن به شرکت، در خانه مشغول به دور‌کاری شدند. در‌نتیجه، انتخاب سرویس اینترنت مناسب به یک دغدغه برای انجام بهتر کار‌ها تبدیل شد. البته به‌جز سرویس اینترنت، عوامل دیگری نیز در سرعت اینترنت تاثیر‌گذار است. ما در این مقاله به بررسی این نکات مهم در سرعت اینترنت و معرفی انواع اینترنت پر‌سرعت خانگی می‌پردازیم. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله، یک‌بار برای همیشه از مشکلات اینترنت‌های ضعیف خلاص شوید.

اینترنت Td-LTE؛ اینترنت فوق پر‌سرعت برای مصارف خانگی

حتماً برای شما نیز پیش آمده است که قصد خرید اینترنت پرسرعت دارید ولی باید در انتظار خالی شدن مراکز مخابراتی بمانید. ولی خرید همه انواع اینترنت پرسرعت خانگی، نیازی به این انتظار ندارند. برای مثال، اینترنت TD LTE یکی از انواع اینترنت پر‌سرعت خانگی، در مقایسه با سایر اینترنت‌های ADSL، WiMAX یا Dial Up، از سرعت و پایداری بالاتری برخوردار است. برای بهره‌مندی از سرعت بالای این اینترنت نیازی به چند ماه صبر کردن نیست. با داشتن یک سیم‌کارت مخصوص و مودم می‌توانید اینترنت ADSL خود را فعال کنید. تعرفه‌ها و بسته‌های گوناگونی از اینترنت TD lTE در ماهان نت عرضه شده است تا همه افراد بتوانند بهترین خدمات را برای رفع نیاز خود انتخاب کنند. بالاترین سرعت این اینترنت معادل با ۸۰ مگابیت بر ثانیه است که حجم‌های مختلف آن در مدت زمان مشخص، ارائه شده است.

اینترنت td lte پرسرعت ترین اینترنت ایران

اینترنت ارزان ADSL؛ محبوب‌ترین انواع اینترنت پر‌سرعت خانگی

نام اینترنت adsl بسیار شناخته شده است. استفاده از این اینترنت در تهران و بسیاری از شهر‌های بزرگ ایران متقاضی بسیاری دارد. نسل جدید اینترنت adsl را می‌توان بهترین اینترنت پر‌سرعت خانگی معرفی کرد. برای راه‌اندازی اینترنت adsl بر‌عکس td lte، نیاز به یک خط تلفن ثابت دارید. ولی این به معنای مشغول شدن خط تلفن هنگام استفاده از اینترنت نیست. سرویس adsl به دلیل نصب روی خط تلفن، پایداری بالاتری نسبت به اینترنت td lte دارد و بسیار مقرون به‌صرفه است. شاید یکی از دلایل محبوبیت این اینترنت، هزینه پایین بسته‌های اینترنتی و سادگی در نصب و راه‌اندازی آن باشد. 

اینترنت LTE

اینترنت فیبر نوری؛ تکنولوژی جدید با سرعتی فراتر از انتظار

جدید‌ترین تکنولوژی اینترنت، ما را به سوی سرعت بی‌نهایت هدایت می‌کند. اینترنت فیبر نوری، در مقایسه با سایر اینترنت‌ها، وابسته به کابل‌های مسی نیست. همین موضوع باعث می‌شود تا سرعت آن، برعکس خدمات adsl، وابسته به فاصله مکانی به شرکت اینترنت نباشد. ولی از آن جایی که نصب آن نیاز به کابل‌های فیبر نوری دارد، هزینه اجرا و نصب آن بسیار بالا‌تر از سایر اینترنت‌ها خواهد شد. از این رو، برای مصارف خانگی خرید اینترنت td lte کاملاً به‌صرفه‌تر است. 

همچنین، نباید سرعت بسیار بالای اینترنت فیبر نوری، شما را از واقعیت دور کند. بستر و حجم ترافیک اینترنت ایران، اجازه دسترسی به نهایت سرعت این اینترنت نسل جدید را به شما نخواهد داد. به‌همین دلیل، اینترنت فیبر نوری برای مصارف خانگی کمترین کاربرد را دارند. 

بالا بودن قیمت اینترنت فیبر نوری؛ به صرفه نبودن برای مصارف خانگی

معیار سرعت اینترنت خانگی چیست؟

سرعت اینترنت با زمان آپلود و دانلود داده‌ها سنجیده می‌شود. کمیسیون ارتباط فدرال، حداقل سرعت بارگیری را ۲۵ مگابیت بر ثانیه و سرعت بارگذاری را ۳Mbps اعلام کرده است. این مقدار برای مشخص کردن اینترنت کند و پر‌سرعت استفاده می‌شود. 

اینترنت ADSL

 البته، سرعت اینترنت به خیلی از عوامل بستگی دارد. برای مثال، ابتدا باید سرویس مناسب منطقه جغرافیایی را انتخاب کنید. فاصله از مرکز ارائه‌دهنده اینترنت و سالم بودن سیم‌کشی داخلی خانه، برای استفاده از نهایت سرعت اینترنت adsl بسیار اهمیت دارد. بهتر است قبل از خرید اینترنت نامحدود خانگی نسبت به امکان ارائه سرویس در منطقه خود مطمئن شوید. کارشناسان ماهان نت با بررسی محل پروژه و برآورد شرایط، می‌توانند انواع اینترنت پر‌سرعت خانگی را به شما پیشنهاد بدهند. 

فاصله از مرکز اینترنت، یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده سرعت اینترنت

مقایسه استانی کیفیت اینترنت خانگی؛ آیا سرعت اینترنت در هر شهر متفاوت است؟

سرعت اینترنت در شهر‌های ایران تفاوتی با یکدیگر ندارد. بلکه سرویس‌های ارائه‌دهنده اینترنت و نوع خدمات در سرعت آن نقش دارد. برای مثال، در‌صورت قرار داشتن شهر شما در محدوده پوشش‌دهی اینترنت td lte، می‌توانید با همان سرعت اینترنت تهران، از بهترین پلتفرم استریم، به تماشای لایو گیمینگ یا فیلم بپردازید. گاهی اوقات برخی از سرویس‌ها در بعضی شهر‌ها خدمات ندارند. مثلاً در روستایی، به دلیل نبودن مرکز اینترنت، ارائه اینترنت ADSL مقدور نیست. 

اکثر شهر‌های کشور به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند

تجربه بهترین اینترنت خانگی ماهان نت با سرعت نامحدود 

در این مقاله به بررسی انواع اینترنت پر‌سرعت خانگی پرداختیم. تشخیص اینترنت مناسب برای مصارف خانگی به عوامل محیطی گوناگونی بستگی دارد.

اینترنت Gaming

به همین دلیل، می‌توانید با انتخاب سرویس اینترنت دلخواه، با شماره سراسر ۱۵۱۴ تماس بگیرید تا کارشناسان ماهان نت، شما را در تهیه اینترنت پر‌سرعت خانگی راهنمایی کنند. اگر شما نیز تجربه استفاده از سرویس اینترنت پر‌سرعت را دارید در قسمت نظرات بنویسید تا ما و سایر خوانندگان از نظرات شما بهره‌مند شویم. همچنین برای بازی های آنلاین خود می توانید اینترنت گیمینگ ماهان نت استفاده کنید

نظرات کاربران