چه اینترنتی برای مصرف خانگی بهتر است؟

چه اینترنتی برای مصرف خانگی بهتر است؟

چه اینترنتی برای مصرف خانگی بهتر است؟

با گسترش فعالیت اپراتورهای موبایل در حوزه دیتا و ارائه اینترنت روی سیم‌کارت، تا مدت زیادی کاربران به استفاده از اینترنت روی سیم‌کارت‌های موبایل روی آورده بودند. با ورود مودم‌های رومیزی lte، کاربران اینترنت خانگی به‌غیر از اینترنت adsl، به استفاده از مودم‌های رومیزی ۴G و lte روی آوردند. درهمین زمان، اپراتورهای موبایل نیز به عرضه مودم‌های lte پرداختند.

اما برای بیشتر کاربران خانگی، مهم‌تر از استفاده از اینترنت ADSL، اینترنت TD-LTE یا اینترنت ۴G کیفیت و سرعت سرویس بوده است. شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت نیز بر روی خطوط ADSL و خطوط فیبر نوری سعی در افزایش پهنای باند کاربر، افزایش سرعت و تاخیر کم تر سرویس بودند. درنتیجه شبکه خود را به TD-LTE ارتقا دادند تا تمام نیاز کاربر از اینترنت (سرعت، کیفیت و تاخیر پایین) را با کاهش قیمت ها رفع کنند.

همزمان اپراتورهای موبایل نیز به ارائه اینترنت روی مودم های رومیزی روی آوردند که با ماهیت خدمات آن شرکت ها متغایر بود. این اپراتورها در ارائه اینترنت یک مشکل را مدنظر قرار ندادند و آن امکان استفاده همزمان چند کاربر از اینترنت بود. استفاده همزمان چند کاربر از اینترنت اپراتورها یا یک کاربر با چند سیستم، منجر به کاهش کیفیت و نارضایتی مشترکان شد. و کاربر خانگی این محدودیت پهنای باند را تحمل نمی کند.

کاربران اینترنت، می خواهند سریع و آسان به سرویس مورد خود دست پیدا کنند. آن ها منتظر خالی شدن پورت های مخابرات، خطوط فیبر نوری و یا قطعی و وصلی اینترنت نمی شوند. محتواهای تصویری و ویدئویی در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرم، مکالمات تصویری، تماشاشی آنلاین فیلم، بازی های آنلاین و غیره باعث شده میزان مصرف اینترنت کاربر افزایش پیدا کند. درنتیجه نیاز آن ها به سرعت بالاتر نیز افزایش پیدا می کند، اما اینترنت سیم کارت های موبایل برای مصرف های کم طراحی شده است.

مشکلات خطوط فیبر نوری، اتصال همزمان چند کاربر، امکان جابه جایی و محدودیت های پورت خالی مخابرات که در سرویس ADSL به کررات با آن مواجه می شویم در اینترنت TD-LTE از بین رفته است.

طبق موارد گفته شده می توان نتیجه گرفت مناسبت ترین سرویس برای مصرف کاربران خانگی اینترنت پرسرعت TD-LTE است.

در ادامه چند مورد از ویژگی های اینترنت TD-LTE را برمی شماریم:

بدون محدودیت های مخابراتی

از مهم ترین ویژگی های این سرویس که آن را از اینترنت ADSL متمایز می کند، عدم محدودیت های مخابراتی است. درنتیجه در کوتاه ترین زمان، بدون نیاز به زمان برای پیدا شدن پورت خالی، رانژه خط تلفن و غیره، نصب سرویس انجام می شود.

سرعت بالا

کاربران اینترنت، برای بالا بودن سرعت دانلود و آپلود اهمیت بسیاری قائل هستند. TD-LTE ماهان نت، تا ۲۰ برابر سرعت بیشتر در آپلود و تا ۴ برابر سرعت بیشتر دانلود را پشتیبانی می کند. همچنین از پایداری بالاتری برخوردار است که باعث کاهش تاخیر و قطعی و وصلی می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۱۵۱۴ تماس بگیرید تا کارشناسان ماهان نت اطلاعات خود را بی دریغ در اختیار شما عزیزان قرار دهند.