اینترنت غیر حجمی چیست و چه تفاوتی با نوع حجمی دارد؟

اینترنت

در این مقاله از ماهان نت به بررسی تفاوت اینترنت‌ها نامحدود و حجمی پرداخته‌ایم. مشترکین با‌توجه‌به این اطلاعات هنگام خرید اینترنت، قطعا مناسب‌ترین سرویس را برای خود خریداری خواهند کرد.

همه‌چیز درباره تفاوت اینترنت نامحدود و حجمی

برخی به‌غلط تصور می‌کنند که همه افراد به‌دنبال اینترنت با حجم نامحدود می‌گردند؛ حتی اگر سرعت آن پایین باشد! بد نیست بدانید که چنین شرایطی برای یک گیمر مساوی است با ازبین‌رفتن مال و ثروت! زیرا سرعت بالای اینترنت برای Gamerها بسیار حیاتی است. به‌طورکلی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی دو نوع سرویس محدود و غیرحجمی را به کاربران ارائه می‌دهند. در این نوشته قصد داریم به تفاوت اینترنت نامحدود و حجمی بپردازیم؛ اگر می‌خواهید با دید بازدتر و اطلاعات بیشتر، یک سرویس اینترنت مطابق با نیازتان انتخاب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

اینترنت نامحدود چیست

فرق اینترنت پرحجم و  کم حجم؛ سرعت اینترنت نامحدود پایین‌تر است!

پیش از توضیح درباره تفاوت‌های اینترنت نامحدود و حجمی، نیاز است با نحوه تقسیم پهنای باند آشنا شوید. اگر هنگام خرید اینترنت، گزینه نامحدود آن مدنظرتان باشد، یعنی پهنای باند آن بین ۸ نفر تقسیم می‌شود؛ به همین دلیل است که در اینترنت با سرعت ۱۲۸ کیلوبایت، سرعت آپلود یا دانلود نهایتا ۱۶ کیلوبایت خواهد بود. در سرویس‌های غیرحجمی یا نامحدود، فقط سرعت اینترنت است که برای شما محدودیت ایجاد می‌کند؛ به بیان دیگر، محدودیتی در دانلود فایل‌ها نخواهید داشت. این سرویس برای طرفداران فیلم و سریال بسیار مناسب است.

اینترنت حجمی یا محدود، همان‌طور که از اسمش پیدا است به حجم دانلود مشترکین مربوط می‌شود. Speed اینترنت شما در هیچ بازه زمانی کم نخواهد شد و با حداکثر سرعت امکان استفاده از اینترنت را خواهید داشت. گیمرها و استریمرها که به سرعت بالایی نیاز دارند، اکثرا سرویس‌های حجمی را انتخاب می‌کنند.

اینترنت LTE

آشنایی با ترافیک اینترنت؛ دلیل لزوم خرید ترافیک در سرویس‌های حجمی

ترافیک اینترنت، مثلا اینترنت td lte از جمله مسائلی است که افراد کمی با آن آشنایی دارند و به‌معنی تبادل و انتقال اطلاعات و داده‌ها بین دو دستگاه متصل به اینترنت است. برای درک این موضوع مثالی می‌زنیم: هنگامی که مشغول دانلود فیلم، موزیک، عکس یا هر فایلی از سرور یک سایت هستید، بین سیستم شما و سرور مربوطه ترافیک ایجاد می‌شود. در دنیای تخصصی کامپیوتر به ترافیک Flow یا Data نیز گفته می‌شود.

زمانی که کاربران در فضای وب مشغول دانلود و آپلود فایل‌ها هستند، ترافیک اینترنتشان را مصرف می‌کنند. تفاوتی ندارد که صفحه جستجوی گوگل را باز کنید، استریم کنید یا فیلم و سریال آنلاین ببینید؛ در همه این شرایط ترافیک شما درحال مصرف است. کاربرانی که تمایلی به تمدید ترافیک اینترنت اضافه ندارند، خرید اینترنت نامحدود را انتخاب می‌کنند؛ اما افرادی که مقوله سرعت برای آن‌ها مهم است، به سمت سرویس های محدود جذب می‌شوند.

ترافیک اینترنت چیست و چه ارتباطی با پهنای باند دارد؟

آشنایی با مزایای خرید اینترنت غیر حجمی و حجمی؛ دانلود نامحدود یا سرعت بالا؟

در ادامه توضیح درباره تفاوت اینترنت نامحدود و حجمی به مزایای خرید این دو سرویس می‌رسیم. اینترنت محدود با سرعت بالا باعث افزایش بهره‌وری کاربران می‌شود. اینترنت غیرحجمی نیز با دانلود نامحدود در هرماه، خیال کاربران را از تمام نشدن حجم آسوده می‌کند.

فرض کنید که لازم است از میان سرویس‌های پوینت تو پوینت (بی‌سیم)، غیر حجمی و محدود، یک گزینه را انتخاب کنید. ممکن است پس از بررسی هزینه اینترنت پوینت تو پوینت، مایل به انتخاب آن باشید، اما ازآن‌جایی‌که این سرویس مناسب سازمان‌ها، شرکت‌ها و مراکز علمی کشور است، موفق به خرید آن نشوید. 

اکنون دو گزینه سرویس نامحدود و حجمی برای شما باقی می‌ماند که هرکدام مزایای خودشان را دارند.

خرید اینترنت غیر حجمی و سرویس حجم محدود باتوجه به نیاز افراد انجام می‌شود

آستانه مصرف منصفانه؛ تفاوت سرویس‌های حجمی با غیرحجمی

اینترنت به دنیا عرضه شده است تا مردم راحت‌تر از گذشته به انجام فعالیت‌های خود بپردازند؛ اگر احساس کردید که توسط شرکت ارائه‌دهنده اینترنت در تنگنا قرار می‌گیرید، در اسرع وقت آن را تغییر دهید. شرکت‌ها و سازمان‌ها برای عملکرد بهتر کارکنان خود بهتر است از سرویس پرکاربرد پهنای باند اختصاصی استفاده کنند. شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران برای سرویس‌های حجمی و نامحدود قانونی وضع کرده است. در سرویس‌های حجمی (محدود) امکان دانلود تا پایان حجم اصلی وجود دارد و پس از اتمام آن، سرعت به زیر ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه خواهد رسید. در سرویس‌های غیرحجمی (نامحدود) نیز آستانه مصرف منصفانه تعریف شده است؛ با عبور از این آستانه، سرعت اینترنت شما کاهش پیدا خواهد کرد.

آستانه مصرف منصفانه در اینترنت غیر حجمی چیست؟

اینترنت حجمی بهتر است یا غیرحجمی؟ باتوجه به نیازتان انتخاب کنید

اینترنت نامحدود که نام دیگر آن اینترنت غیرحجمی است، یکی از پرطرفدارترین طرح‌ها در میان افراد است. شرکت‌های معتبر ارائه‌دهنده اینترنت، این سرویس را نیز به کاربران ارائه می‌دهند. 

کسانی که بنابر شغل و علایق خود، نیاز به دانلود فایل‌های سنگین و پرحجم دارند، از طریق اینترنت نامحدود با خیالی آسوده به کار خود مشغول می‌شوند؛ بدون آن‌که نگران تمام شدن حجم و ترافیک مصرفی خود باشند. فراموش نکنید که این سرویس برای کاربرانی که دغدغه سرعت بالای اینترنت را دارند زیاد توصیه نمی‌شود. اگر شما استریمر هستید و پس از خرید وسایل مورد نیاز برای استریم، قصد کسب درآمد از این طریق را دارید، حتما از سرویس‌های محدود با سرعت بالا استفاده کنید. و پیشنهاد من به شما اینترنت گیمینگ ماهان نت است.

تعرفه اینترنت نامحدود واقعی؛ هرچقدر که خواستید فیلم دانلود کنید

کدام شرکت اینترنت نامحدود دارد و می‌توان به آن اعتماد کرد؟

در این نوشته به تفاوت اینترنت نامحدود و حجمی پرداختیم و از ابعاد گوناگون آن را بررسی کردیم. کاربران اینترنت باید باتوجه‌به نیاز خود، سرویس اینترنت مناسبی را خریداری کنند. اینترنت حجمی یا محدود، سرعت بالایی دارد، ولی حجم آن در اثر استفاده تمام می‌شود و نیاز به تمدید دارد. اینترنت غیرحجمی یا نامحدود سرعت پایینی دارد، اما به کاربران اجازه دانلود فیلم، عکس، موزیک و فایل یا تماشای آنلاین فیلم و سریال را می‌دهد.

اینترنت Gaming

ماهان نت برای راضی نگه‌داشتن کاربران خود، دست به ابتکار جالبی زده است. چه افرادی که طرفدار سرعت بالا هستند و چه کسانی که به حجم بالا نیاز دارند، از خدمات ماهان نت رضایت‌خاطر دارند. اگر یک گیمر یا استریمر هستید و سرعت بالای اینترنت دغدغه اصلی شما است، از خدمات اینترنت حجمی این شرکت استفاده کنید. طرفداران فیلم و سریال نیز به‌دنبال حجم نامحدود در بسته‌های اینترنت خانگی می‌گردند؛ این افراد با انتخاب سرویس‌های غیرحجمی به‌راحتی برنامه‌های موردنظرشان را تماشا می‌کنند.

برای اطلاع از کلیه سرویس‌ها و طرح‌های ماهان نت، قیمت یا نحوه خرید آن‌ها با شماره ۱۵۱۴ تماس بگیرید. کارشناسان پشتیبانی، کلیه اطلاعات درباره اینترنت متناسب با نیازتان را در اختیارتان قرار می‌دهند.

0/5 (0 نظر)

نظرات کاربران