مختصری درباره TD-LTE

درباره اینترنت TD-LTE بیشتر بدانید

اینترنت نسل چهار ثابت که با عنوان اینترنت TD-LTE شناخته می‌شود، بیش از یک سال هست که به صورت گسترده در اختیار کاربران قرار گرفته است و تا کنون نتیجه توجه کاربران سازمانی، خانگی و خصوصاً گیمرها را به خود جلب کرده است. این سرویس با حداکثر سرعت ۴۰ مگابیت برثانیه عرضه می‌شود که در مقایسه با اینترنت پرسرعت ADSL از ۴ برابر سرعت بالای بهره برده است. نکته مهم‌تر این است که به همین  اندازه که سرعت این سرویس بالاتر هست، از کیفیت و پایداری بیشتری برخوردار است. درنتیجه کاربران TD-LTE کم تر با مشکلاتی از قبیل قطعی اینترنت مواجه می‌شوند.

یکی از دیگر ویژگی‌های مهم این سرویس امکان استفاده از آن روی خطوط فیبر نوری و PCM هست. همانطور که می‌دانید شرکت مخابرات با عرضه خطوط تلفن فیبرنوری، امکان استفاده از اینترنت سایر شرکت‌ها به جز مخابرات را روی این خطوط محدود کرد. روزانه کاربران بسیاری با مشکل کندی سرعت اینترنت مخابرات مواجه هستند و به تغییر این سرویس تمایل دارند، اما متاسفانه هیچ شرکتی به جز خود مخابرات امکان ارائه اینترنت ADSL را روی این خطوط ندارد. فناوری اینترنت پرسرعت نسل چهار ثابت، امکان استفاده از اینترنت پرسرعت را در اختیار افرادی قرارداد که از خطوط فیبر نوری استفاده می‌کنند و دیگر این دسته از کاربران ملزم به استفاده از اینترنت مخابرات نیستند.

پوشش دهی TD-LTE ماهان‌نت

پوشش دهی اینترنت TD-LTE

اما موضوعی که در این مطلب به آن می‌خواهیم بپردازیم، «پوشش دهی اینترنت TD-LTE» هست.

در ابتدای عرضه این سرویس، تهران و چند شهر تحت پوشش خدمات TD-LTE ماهان‌نت و سایر شرکت‌های عرضه کننده آن بودند. اما در کم‌تر از یکسال ماهان‌نت ۳۳ شهر را تحت پوشش خدمات خود قرار داد و الان در مدت زمان یکسال و نیم، کاربران نزدیک به ۱۱۰۰ شهر امکان استفاده از TD-LTE ماهان‌نت را دارند. که این مهم یکی از افتخارات ماهان‌نت هست. گفتنی است که تا پایان سال جاری، به این تعداد افزوده خواهد و امیدواریم بتوانیم رضایت مردم ایران را در استفاده از اینترنت جلب کنیم. چراکه اینترنت به یکی از نیازهای اساسی هر فرد تبدیل شده است.

برای نمونه برخی از شهرهایی که هم‌اکنون تحت پوشش خدمات TD-LTE ماهان‌نت هستند عبارتند از: ارومیه، اهواز، اصفهان، تبریز، تهران، زاهدان، زنجان، سنندج، شیراز، قم، مشهد، کرمانشاه و غیره…

در لینک زیر یک نقشه قرار داده شده که آن‌جا تمام شهرها و مناطقی که تحت پوشش ماهان‌نت هستند را می‌توانید به صورت دقیق چک کنید. فقط دقت کنید که بعضی مناطق با رنگ سبز نشان داده می شوند و این مناطق سبزرنگ، تحت پوشش ماهان‌نت هستند.

« نقشه مناطق تحت پوشش TD-LTE ماهان نت »

در مطالب بعدی درباره بسته ها و تعرفه ها، پشتیبانی و اطلاعاتی که شما کابران درباره TD-LTE بهتر است بدانید می‌نویسیم.

 

امیدواریم این مطالب بتواند رضایت شما عزیزان را جلب کند.