اینترنت خانگی و کاربرد آن – قیمت خرید بهترین سرویس اینترنت خانگی

دسته‌بندی نشده

اینترنت خانگی جز مواردی است که اکثرا در هر خانه ای وجود دارد. اما نکته ای که برای هر فردی چالش ایجاد می کند این است که شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟ برای دریافت پاسخ سوالات و چالش های ذهنی خود با مقاله ماهان نت همراه باشید.

اینترنت خانگی

اینترنت خانگی جز مواردی است که اکثرا در هر خانه ای وجود دارد. اما نکته ای که برای هر فردی چالش ایجاد می کند این است که شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟ برای دریافت پاسخ سوالات و چالش های ذهنی خود با مقاله ماهان نت همراه باشید.

این روز ها استفاده از اینترنت برای هر کودک و نوجوان و بزرگسالی واجب شده است. مخصوصا در شرایط پندمیک کرونا، اکثر کاربران کارهای خود را با اینترنت انجام می دهند از خرید آنلاین گرفته تا دیدار با خانواده ها و به صورت دورکاری کار کردن. اکثرا با توجه به کارهایی که برای انجام دادنشان به یک اینترنت پر سرعت خوب نیاز دارید که می توانید به راحتی با مشاهده سرویس های ماهان نت، در صورت تمایل آن ها را خریداری کنید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره کشوری 1514 تماس حاصل کنید. یا از طریق صفحه تماس با ماهان نت، با ما در ارتباط باشید. تا پس از ارتباط با کارشناسان ما بتوانید اطلاعات مورد نیاز درباره سرویس مربوطه خود را دریافت کنید.

اینترنت خانگی یا همان اینترنت چیست؟

اینترنت (Internet) در واقع یک شبکه گسترده جهانی است که میلیون ها کامپیوتر متصل به هم دارد تا در سراسر دنیا اجازه انتقال داده ها و اطلاعات را بدهد. کلمه اینترنت جالب است بدانید به معنای حرکات پیوسته بوده است.

اینترنت قابلیت انتقال داده ها و اطلاعات را با توجه به کامپیوتر های متصل دارد. افراد بسیار زیادی هستند که خواهان اینترنت های خانگی هستند که هزینه هایشان را با توجه به حجم دریافتی شان کاهش بدهند. در ادامه به مقایسه سرویس های ماهان نت می پردازیم.

اینترنت خانگی

اینترنت خانگی

اینترنت ADSL چیست؟

این نوع اینترنت خانگی معمولا در هر خانه ای موجود است. اینترنت های ADSL کاملا به صرفه بوده و تنها موردی که میتواند مانع نصب همه افراد شود، این است که در منزل خط ثابت نداشته باشند. این نوع اینترنت فقط با دارا بودن خط ثابت قابل نصب است و اگر به این سرویس نیاز دارید می بایست در درجه اول از خط های ثابت بهره مند شوید.

عواملی که در نصب اینترنت ای دی اس ال تاثیر می گذارند معمولا مهم بوده و نقش موثری در کیفیت دارند. اولین عامل فاصله اولین مرکز مخابراطی تا منزل شما، و عامل دوم سیم کشی داخلی ساختمان تان است.

اینترنت TD-LTE چیست؟

اینترنت TD-LTE یکی دیگر از سرویس های اینترنت خانگی است. برای راه اندازی این سرویس شما به یک مودم TDLTE و یک سیم کارت ثابت نیاز دارید. جالب است بدانید از این مودم ها میتوان در محل کار، در حین مسافرت و در واقع به عنوان یک مودم همراه استفاده کرد، زیرا نیاز به نصب مودم بر روی خط تلفن ثابت منزل نیست و شما از نظر جا به جایی هیچ محدودیتی ندارید. همچنین این اینترنت ها را میتوان جایگزین مناسب برای اینترنت موبایل دانست.

برای نصب این سرویس در منزل هایتان کافیست یک مودم نسل چهارم LTE به همراه یک سیم کارت TD-LTE تهیه کنید تا بتوانید سرویس مورد نظر را خریداری کنید و از سرویس اینترنت پر سرعت TD-LTE بهره مند شوید.

اینترنت پهنای باند اختصاصی:

از این سرویس اینترنت معمولا در واحد های سازمانی و گاهی در منازل استفاده می کنند. اما ممکن است از سرویس پهنای باند اختصاصی در فروشگاه ها، آموزشگاه ها، موسسات آموزشی، کارگاه های بزرگ، بانک ها و دیگر نهاد های مالی استفاده کنید.

گاهی پیش آمده که شخصی به علت دارا بودن یک کسب و کار خانگی نیاز مبرمی به این سرویس پیدا می کند. در واقع تمامی افرادی که از این سرویس استفاده می کنند، در منزل کار های خود را انجام می دهند و این اتفاق در زمانی می افتد که، به یک اینترنت بسیار خوب نیاز دارند که اغلب به این نحوه کار کردن هم Home Office و یا کار در منزل می گویند.

نکات مهم قبل از خرید اینترنت خانگی:

  • کیفیت اینترنت در منطقه تان را بسنجید.
  • با پشتیبانی سرویس دهنده تماس بگیرید.
  • ابتدا سرویس یک ماهه بخرید.
  • سایر برند‌های تجهیزات شبکه را نیز در نظر بگیرید.

نظرات کاربران