اگر درباره تماس با Wi-Fi کنجکاو، در این مطلب به‌طور مختصر درباره آن توضیح داده‌ایم.

یکی از ویژگی‌های شبکه تماس که با فناوری Wi-Fi (مثل Project Fi گوگل و Republic Wireless) یکپارچه می‌شود، این است که تماس‌های شما را بدون کم‌ترین فاصله‌ای از اینترنت موبایل به وای‌فای انتقال می‌دهند.

تماس با وای‌فای ویژگی جدیدی نیست. مدت‌هاست برنامه‌هایی مانند اسکایپ، مسنجر فیس‌بوک و واتس‌اپ هم امکان تماس و ارسال پیام با استفاده از اینترنت پرسرعت را فراهم کرده‌اند. بعضی از اپراتورهای تلفن و سرویس‌دهنده‌های اینترنت نیز روی این امکان کار کرده‌اند تا تماس با استفاده از اینترنت را ممکن کنند.

اما تماس روی وای‌فای چیست و چه اهمیت و استفاده‌هایی دارد؟ با ماهان‌نت در ادامه مطلب همراه باشید.

اینترنت td lte

 

تماس روی وای‌فای چیست؟

برای این تماس، شما تنها باید به اینترنت وای‌فای منزل یا هرجایی که هستید متصل شوید، موبایل خود را بردارید و شماره بگیرید. برای این فناوری شما همچنان از شماره تلفن‌های معمول استفاده خواهید کرد.

این فناوری چه برتری و اهمیتی برای کاربر دارد؟

حتماً در بسیاری از مکان‌ها بوده‌اید که سیگنال خط موبایل شما بسیار ضعیف بوده است و امکان ارسال پیام و برقراری تماس نداشته‌اید. احتمالاً هم از اپلیکیشن‌هایی مانند تلگرام برای ارسال پیام استفاده کرده‌اید. این برنامه‌ها نیز دقیقاً با استفاده از اینترنت کار می‌کنند. با استفاده از وای‌فای در هر جایی که امکان اتصال وجود داشته باشد، برقراری تماس هم ممکن خواهد بود.

این همان کاری است که اسکایپ انجام می‌دهد؟

از جهاتی بله. سرویس‌های متعددی مانند اسکایپ، وایبر و فیس بوک هستند که تماس را تحت VoIP (تماس روی پروتکل اینترنت) برقرار می‌کنند. درنتیجه امکان تماس با استفاده از وای‌فای یا اینترنت موبایل فراهم خواهد شد.

اما برخی از اپراتورهای تلفن همراه در حال کار روی یک فناوری جدید هستند تا بدون استفاده از هیچ اپلیکیشنی، تنها به اینترنت موبایل خود متصل شوید، مخاطبین تلفن همراه خود را باز کنید، یکی را انتخاب کنید و با او بدون هیچ فعالیت اضافی تماس بگیرید.

نظر شما در رابطه با تماس‌های تحت شبکه چیست؟ یعنی همانطور که با استفاده از اینترنت می توانید پیام ارسال کنید، به‌همین نحو هم بتوانید تماس بگیرید

 

خرید اینترنت قسطی ماهان نت

0/5 (0 نظر)