همیشه موقع انتخاب بین اینترنت پرسرعت وای فای و اترنت به استانداردها نگاه می‌کنیم. اما هر دوی این اتصالات ویژگی‌های مثبت و منفی خود را دارند. این ویژگی‌ها تحت تاثیر مواردی چون استانداردهای پروتکل، زمان تاخیر، پایداری و غیره قرار دارند که کاربر با توجه به نیاز خود یکی از آن‌ها را ترجیح می‌دهد. برای مثال برخی کاربران به سرعت بالا علاقه‌مند هستند، برخی به پایداری اینترنت اهمیت می‌دهند و برخی دنبال آخرین تکنولوژی هستند. تمام این موارد روی انتخاب کاربر تاثیرگذار است.

سرعت یا استانداردها

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از دانلود یا تماشای فیلم‌های آنلاین لذت می برید، اترنت به شما بیشتر توصیه می‌شود. درنتیجه بهتر است لپ‌تاپتان را با کابل به مودم وصل کنید و از اینترنت وای فای استفاده نکنید، تا از سرعت بالاتری بهره‌مند شوید.

دانلود فایل های حجیم در چشم به هم زدنی با پهنای باند نامحدود اینترنت فیبر نوری !

زمان تاخیر

اما اگر گیمر هستید و از بازی کردن لذت می‌برید، حتماً می‌دانید که مدت زمان تاخیر چقدر کلافه کننده است، و حتماً هم باید بدانید که مدت زمان تاخیر اترنت چقدر کمتر از اینترنت وای فای است.

تداخل

یکی از بدترین ویژگی‌های اینترنت وای فای، تداخل سیگنال آن با سایر وسایل خانه مانند مایکرویو، موبایل، کنسول بازی و غیره است. این تداخل‌ها روی سرعت اینترنت نیز تاثیر می‌گذارند، اما اگر نمی‌‌خواهید با این مشکلات مواجه شوید بهتر است از اترنت به‌جای وای فای استفاده کنید.

امنیت

هک کردن یک شبکه وای‌فای به مراتب ساده‌تر از دسترسی به یک شبکه اترنت است. درنتیجه اگر امنیت اطلاعات موجود در لپ‌تاپ یا کامپیوترتان برای شما اهمیت دارد، بهتر است از اترنت استفاده کنید.

اما با این وجود، با گستردگی تکنولوژی در زندگی رومزه ما، استفاده از وای-فای به مراتب نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است. همچنین تقاضای بالا برای اینترنت پرسرعت منجر به بروز تکنولوژی‌های جدیدی مانند TD-LTE شده است که از سرعت و پایداری بسیار بالاتر و تاخیر کم‌تری برخوردار هستند. از دیگز ویژگی های مثبت این تکنولوژی، عدم وابستگی آن به خط های ثابت مخاربرات است. درنتیجه کاربری که تلفن محل کار یا منزل آن ها فیبر نوری هست نیز به سادگی می توانند از خدمات این اینترنت پرسرعت در سراسر ایران بهره مند شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اینترنت پرسرعت TD-LTE به معرفی TD-LTE و برای اطلاع از مناطق پوشش دهی آن به این لینک مراجعه نمایید.

 

5/5 (1 نظر)