امروزه اینترنت به بخش مهمی از زندگی همه ما تبدیل شده است. بسیاری از اطلاعات مهم را روزانه توسط اینترنت دریافت یا ارسال می‌کنیم. در این مقاله می‌خواهیم نحوه تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس را برای شما تشریح کنیم. اگر می‌خواهید بدانید منظور از وایرلس چیست، یا دوست دارید بفهمید نحوه تبدیل اینترنت کابلی به اینترنت بی سیم چگونه است؟! تا پایان این مطلب با من همراه باشید . همان طور که در ابتدا گفتیم بحث اینترنت در زندگی روزمره ما به بخش مهمی تبدیل شده است که استفاده از آن به طرز وحشتناکی اجتناب ناپذیر است. اما در خصوص این اینترنت، انواع آن و لوازم مورد نیاز برای راه اندازی و استفاده از این شبکه جهانی، چقدر می‌دانید؟

در ادامه این مقاله ابتدا به تعریف واژه اینترنت، انواع مختلف آن می‌پردازیم و در ادامه خواهیم گفت برای داشتن و یا تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس چه لوازم و امکاناتی را نیاز داریم. برای اطلاعات بیشتر درباره دنیای اینترنت و آگاهی از تعرفه بسته های اینترنت به سایت شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت مراجعه کنید.

برای خرید اینترنت ضربه بزنید.

اینترنت چیست؟

اینترنت یک شبکه جهانی است که شامل میلیون‌ها کامپیوتر متصل به هم از سرتاسر دنیا بوده است و اجازه انتقال انبوهی از داده‌ها را میان رایانه‌ها می‌دهد.برای تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس لازم است با نحوه کار هر کدام اشنا شویم. بهترین و پرسرعت ترین اینترنت برای مصارف خانگی و شرکتی، اینترنت وایرلس است.برای خرید و آگاهی از تعرفه های آن بر روی لینک اینترنت شرکتی ماهان نت کلیک کنید.

خرید اینترنت گیمینگ

انواع مختلف اینترنت

بد نیست به انواع مختلف اینترنت اشاره کنیم که حتما اسمی از آن‌ها شنیده‌اید. اینترنت پرسرعت، اینترنت کابلی ، اینترنت گوشی، اینترنت بی سیم  و…

وایرلس

از اینترنت وایرلس یا اینترنت پرسرعت بی‌سیم به عنوان انقلابی در ارائه خدمات اینترنت یاد می‌شود. هدف از ارائه این سرویس رفع محدودیت‌ها و زیرساخت‌های مخابرات برای ارائه سرویس اینترنت پر سرعت می‌باشد.

اینترنت وایرلس نوعی از خدمات اینترنتی است که در زیرساخت آن از کابل و خط تلفن استفاده نمی‌شود. در این سرویس فراهم کردن اینترنت برمبنای فرکانس‌های رادیویی است. ارائه این سرویس به صورت point to point است. یعنی برای هر مشترک یک رادیو سمت پاپ قرار داده می‌شود و یک فرکانس اختصاصی به هر مشترک ارسال می‌شود. در ادامه به تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس میپردازیم.

اگر می‌خواهید بدانید اینترنت وایرلس چیست پس مقاله بهترین اینترنت وایرلس را از دست ندهید.

چگونه اینترنت کابلی خود را وایرلس کنیم؟

گروهی از کاربران اینترنتی برای ارتباط با این شبکه جهانی از روش‎‌هایی استفاده می‎‌کنند که در آن رابانه با استفاده از کابل با مودم ارتباط داده می‌شود. وایمکس، out door، اکسس پوینت و مودم‎‌های معمولی از این موارد به شمار می‌آیند. با گسترش استفاده از لپتاپ ، تبلت و گوشی‌های موبایل هوشمند محدودیت قرار گرفتن در یک نقطه خاص برای استفاده از اینترنت و یا یک شبکه رایانه‌ای برداشته شده است. لذا داشتن سخت افزاری که امکان ارتباط بی‌سیم بین مجموعه بالا را برقرار کند از ضروریات این کار به شمار می‌آید.

چگونه اینترنت کابلی خودم را وایرلس کنم

در ابتدا برخی از مفاهیم و عناوین را توضیح دهیم

شبکه

نامی است که به یک مجموعه رایانه و سخت افزارهای مرتبط به هم اطلاق می‌شود. از حداقل یک یا دو رایانه و یک مودم تشکیل می‌شود.

خرید اینترنت قسطی ماهان نت

یک شناسنه برای سخت افزارهای موجود در یک شبکه بوده است و آدرس لازم برای ارسال یا دریافت دیتا بین رایانه‌ها و سایر دستگاه‌های موجود در شبکه می‌باشد. که بدون آن امکان ارتباط سیستم های موجود در شبکه وجود ندارد. Ip دارای 5 کلاس متفاوت است

هاب سوئیچ

دستگاهی که امکان برقراری ارتباط فیزیکی بین چند دستگاه در یک شبکه را فراهم می‌کند را هاب سوئیچ گویند. هاب سوئیچ دارای تعداد پورت شبکه می‌باشد و در انواع 5، 8 یا 16 پورت و مدل‌های بزرگ‌تر با کاربردهای پیشرفته برای شبکه‌های بزرگ‌تر موجود است.

مودم

مودم وسیله‌ای است که بیش‌ترین کاربرد آن ارتباط سیستم‌های موجود در یک شبکه با اینترنت را دارد. مودم‎‌‌ها به دو صورت بی‌سیم  و با سیم  عرضه می‌شوند که هر کدام به دوصورت تک پورت و چهار پورت موجود می‌باشند.

اکسس پوینت

اکسس پوینت وسیله‌ای برای برقراری ارتباط بدون سیم بین دو یا چند نقطه با هم دیگر می‌باشد. برای برقراری این ارتباط یکی در حالت server و دیگری در حالت client باید تنظیم گردند. این یعنی چه؟ اگر از یک نقطه سومی قصد ارتباط با client او را داشته باشیم باید به اکسس پوینت سرور کانکت شده تا از طریق آن به سایر کلاینت‎‌ها دسترسی داشته باشیم. ویژگی مودم‌های بی‌سیم همین است که اکثر مودم‌های بی سیم همیشه در حالت سرور قرار دارند.

روتر

روترها به دوصورت معمولی که از نظر شکل کاملا شبیه هاب سوئیچ‌ها هستند و وایرلس که ظاهری همانند مودم‌ها دارند عرضه شده است. روتر قابلیت اتصال دو شبکه با دو بستر متفاوت را دارد. مهم ترین فرق مودم وایرلس با روتر وایرلس عدم وجود پورت تلفن در روتر است. روتر وایرلس همانند اکسس پوینت قابلیت سرور و کلاینت دارد اما مودم روترهای وایرلس فقط به صورت سرور کار می‌کند. روترها همانند مودم دارای بخش dhcp(تخصیص ip در شبکه به صورت خودکار)می‌باشند.

ممکن است روی روتر یا مودم وایرلس پورت دیگری به اسم  پورت wan وجود داشته باشد. این پورت کاربرد مخصوصی دارد که هرگز نباید در برقرار ارتباط که تا به حال توضیح دادیم مورد استفاده باشد. ما همیشه از پورت lan باید استفاده کنیم.

همانطور که اشاره کردیم dhcp وظیفه شناسایی و تشخیص ip به سخت افزاری که به شبکه متصل شده است را انجام می‌دهد. به طورل مثال فرض کنید در اداره ثبت احوال دو کارمند برای یک نفر دو شناسنامه با مشخصات متفاوت صادر بکند و یا برعکس این رخ دهد و برای دو نفر شناسنامه‌ای با مشخصات یکسان صادر شود. چنین کاری باعث ایجاد مشکلات فراوان برا آن ها می‌شود. در یک شبکه نیز اگر دو دستگاه اقدام به استفاده از یک ip نمایند شبکه با اختلالات اساسی روبرو می‌شود.

پس از تعریف مفاهیم مختلف حالا باید چگونگی تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس را توضیح دهیم.

آموزش تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس

نحوه تبدیل اینترنت کابلی به اینترنت بی سیم چگونه انجام می‌شود ؟!

برای تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس نیاز به تجهیزاتی دارید، تجهیزات شبکه وایرلس چیست؟ تجهیزات شبکه wirless یا کابل شبکه به کلیه تجهیزات پسیو و اکتیو مورد استفاده در شبکه‎‌های کامپیوتری بی سیم گفته می‌‎شود. انواع روتر،  رادیو آنتن وایرلس به همراه انواع آمپلی فایر تقویت کننده سیگنال امواج رادیویی و انواع  access point برد بالا از جمله تجهیزات وایرلس برای دسترسی به ارتباطات بدون سیم و اینترنت بی سیم راه دور هستند.

خرید اینترنت ADSL

انواع وای فای اکسس پوینت، دانگل ، كابل lan و مودم وایرلس هم از اجزای شبکه بی سیم محلی هستند که کلاینت‌های برد کوتاه (موبایل ، تبلت ، لپتاپ و کامپیوتر) با رادیو آنتن داخلی یا خارجی یا دانگل usb c (تبديل usb) به آن متصل شده است و از اینترنت پر سرعت وایرلس و ارتباط شبکه‎‌ای بدونه سیم بهره‌مند می‌شوند.

نحوه تبدیل یک کامپیوتر به مودم وایرلس

در این قسمت مقاله می‌خواهیم آموزش تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس را به وسیله کامپیوتر بیان کنیم.

آیا می‎دانید تحت شرایط خاصی می‎توانید با تبدیل کامپیوتر به مودم وای فای و سپس سایر دستگاه‌های هوشمند، نظیر گوشی، تبلت و … را به آن متصل کنیدو از اینترنت پرسرعت لذت ببرید.

 

تصور کنید که با استفاده از کابل واسط و پورت اترنت اتصالی مابین کامپیوتر و مودم سیمی موجود را برقرار کنید. در این شرایط کامپیوتر شما قادر به استفاده از اینترنت است. حال اگر بتوانید این کامپیوتر را به مودم وایرلس مجزایی تبدیل کنید سایر دستگاه‎‌‌های هوشمند نیز می‌‎توانند از آن استفاده کنند. به منظور تبدیل کامپیوتر به مودم وایرلس باید حتما کامپیوتر موجود به سیستم عامل ویندوز 7 یا نسخه بالاتر و همچنین به کارت شبکه وایرلس مجهز باشد.در غیر این صورت قادر به تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس نخواهیم بود. اگر دو شرط فوق برقرار باشد، می‎‌توانید با ساخت یک شبکه ad hoc کامپیوتر خود را به مودم وایرلس تبدیل کنید؛ اما بازهم در این راستا مشکلاتی وجود دارد.

برای تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس توسط گوشی نیاز به روت کردن تلفن همراه نیست

متاسفانه گوشی‌های هوشمند در اغلب شبکه‎‌های وایرلس ad hoc را  شناسایی نمی‌کنند. برای شناسایی این نوع شبکه باید گوشی شما روت یا جیلبریک شده باشد؛ اما روش خاصی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید شبکه ad hoc را برای گوشی‌های هوشمند عادی و بدون نیاز به روت قابل شناسایی کرد.

اگر دو شرط اصلی ذکر شده در بخش بالا که شامل استفاده کامپیوتر از سیستم عامل ویندوز 7 یا نسخه‌های بالاتر از آن را در نظر بگیرید و مجهز کردن آن به کارت شبکه وایرلس  برقرار باشد، شما می‌توانید با طی کردن مراحلی که در ادامه مقاله تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس ذکر می‌کنیم نسبت به  تبدیل کامپیوتر به مودم وایرلس وارد عمل شوید.

نحوه تبدیل لپ تاپ به مودم وایرلس

تبدیل کامپیوتر به مودم وایرلس

 • ابتدا در کامپیوتر به بخش Control Panel مراجعه کنید.
 • وارد قسمت Network and Sharing Center شوید.
 • در زیر بخشی که با عنوان “Change your networking settings” مشخص شده گزینه‌ای با عنوان Set up a new connection or network وجود دارد. بر روی این گزینه کلیک کنید.
 • حال در پنجره‌ای که نمایان می‌شود باید نوع کانکشن مورد نظرتان را انتخاب نمایید. در این مرحله گزینه Set up a wireless ad hoc network را انتخاب کنید و بر روی گزینه Next کلیک نمایید.
 • مراحل ساده  رو را طی کنید و یک کانکشن ad hoc بسازید. این مراحل شامل انتخاب نام و شیوه دسترسی می‌شود.
 • حال گزینه Save this network را تیک بزنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید. حال با کلیک بر روی گزینه Close از این بخش خارج شوید.
 • بار دیگر به منوی اصلی Control Panel و پس از آن بخش Network and Sharing Center مراجعه کنید.
 • گزینه Change adapter settings را انتخاب نمایید.
 • در این شرایط یک پنجره  نمایان می‌شود که باید اتصال مورد نظرتان را در آن مشخص نمایید. سپس کانکشن ad hoc که چند لحظه پیش ساخته بودید را انتخاب نمایید.
 • بر روی آداپتور (adaptor) انتخاب راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.
 • به تب با عنوان Sharing مراجعه کنید و تیک دو گزینه موجود در بخش Internet Connection Sharing را بزنید. در این شرایط شبکه یا کانکشن ad hoc آماده می‌شود و منتظر اتصال دستگاه‌های هوشمند مد نظر به آن خواهد بود.

از آنجایی که در حالت معمول اغلب گوشی‌های هوشمند شبکه یا کانکشن ad hoc را شناسایی نمی‌کند و اجازه اتصال اینترنت به آن را نمی‌دهند، باید با استفاده از روش خاصی نسبت به تبدیل این اتصال به حالت وای فای و قابل شناسایی شدن توسط گوشی‌های همراه بپردازید. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید تا پروسه تبدیل کامپیوتر به مودم وایرلس به طور کامل انجام شود.

 

تبدیل کانکشن ad hoc به وای فای

 • در ادامه مقاله تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس باید بگوییم که پس از اینکه با استفاده از مراحل فوق نسبت به ساخت کانکشن ad hoc در کامپیوتر خود اقدام کردید باید پنجره اعمال دستورات ویندوز یا همان Command Prompt را اجرا کنید. دقت داشته باشید که با Admin وارد این بخش شوید. حال دستور زیر را تایپ کنید و کلیک اینتر را بفشارید. در این شرایط درایورهای وایرلس و جزئیات آن‌ها نمایش داده می‌شوند. netsh wlan show drivers
 • در خروجی ارائه شده به دنبال عبارت “Hosted network supported: Yes” باشید. این عبارت به آن معناست که دستگاه شما می‌تواند به عنوان میزبان پشتیبانی شبکه وایرلس را بر عهده بگیرد. حال دستور زیر را وارد کنید و کلید اینتر را بفشارید. با وارد کردن این دستور یک شبکه وایرلس ایجاد می‌شود که نام آن “network-name” و رمز عبور آن “passkey” است. بنابراین می‌توانید این دو بخش را بنا به سلیقه شخصی خود تغییر دهید.

<netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=<network_name> key=<passkey

 • نهایتا کد دستوری زیر را وارد کنید و کلید اینتر را بفشارید.

netsh wlan start hostednetwork

با انجام مراحل فوق، کانکشن مورد نظر توسط گوشی هوشمند شما شناسایی خواهد شد و پروسه تبدیل کامپیوتر به مودم وایرلس و اتصال سایر دستگاه‌های هوشمند به آن تکمیل می‌شود.

تبدیل لپ تاپ به مودم lan

ماهان نت بهترین سرعت اینترنت را به خانه شما می‌آورد!

ماهان نت متنوع ترین بسته های اینترنتی را با بهترین کیفیت و پرسرعت ترین کیفیت و مقرون به صرفه ترین قیمت به شما عرضه می‌دهد همچنین پشتیبانی 24 ساعته ماهان این امکان را به شما می‌دهد که در هر ساعت از شبانه روز بتوانید مشکلات اینترنتی خود را به راحتی برطرف کنید و از اینترنت پرسرعت لذت ببرید.

برای اطلاع از تخفیفات و جشنواره های ما به پیج اینستاگرام ماهان نت سر بزنید.

سخن پایانی

تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس چگونه است؟ تبدیل کامپیوتر به اینترنت وایرلس و یا تبدیل لپ تاپ به مودم وایرلس چگونه انجام می‌شود، عبارت‌هایی این چنین انک وقتی است که زیاد به گوشمان می‌خورد. با پیشرفت صنعت و تکنولوژی و افزایش استفاده لپتاپ و انواع گوشی‌های هوشمند باعث شده است که نیاز انسان‌ها به استفاده از یک اینترنت بدون محدودیت و اتصال به نقطه‌ای فیزیکی، بسیار زیاد شود. در این مقاله تلاش کردیم که با تعریف عناوین مختلف روش‌های متنوعی از تبدیل اینترنت کابلی به وایرلس را توضیح دهیم.

سوالات متداول

چگونه لپتاپ خود را وایرلس کنیم؟

در بخش Control Panel کامپیوتر و قسمت اینترنت تنظیمات خاص و ساده ای  باید انجام دهید تا کامپیوتر شما به مودم وایرلس تبدیل شود توضیحات کامل تر را در متن بیابید.

آیا می‌توان از کامپیوتر به عنوان مودم استفاده کرد؟

بعله به راحتی وبا چمد کلیک کامپیوتر خود را می‌توانید به مودم تبدیل کنید.

0/5 (0 نظر)