آیا می‌دانید چگونه می‌توان به قوی‌ترین شبکه وای‌فای موجود متصل شد؟

با توسعه استفاده اینترنت در زندگی رومزه ما، زندگی بدون شبکه وای‌فای کار ساده‌ای نیست. بنابراین وقتی موبایل یا تبلت شما در محدوده اتصال به یک شبکه وای‌فای باشد، احتمالاً بخواهید که به قدرتمندترین حالت ممکن به آن متصل شوید. موبایل‌های هوشمند قوی‌ترین ابزار برای شناسایی قوی‌ترین امواج نیستند، اما دراین‌راستا، راه‌کارها و اپلیکیشن‌های مخصوصی برای سیستم عامل اندروید و iOS وجود دارد. با ماهان‌نت در بررسی چگونگی اتصال به قوی‌ترین شبکه وای‌فای همراه باشید.

در سیستم عامل اندروید، تا زمانی‌که سیگنال کاملا از بین نرفته باشد، به شبکه جدیدی متصل نخواهید شد. درنتیجه اگر بخواهید بیشترین کنترل را روی شبکه‌های موجود داشته باشید، می‌توانید از وای‌فای سوییچر Wi-Fi Switcher استفاد کنید.وای‌فای سوییچر Wi-Fi Switcher

با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید روترهایی که می‌خواهید را اولویت‌دهی کنید. این امکان بیشتر برای زمانی مناسب است که در خانه یا محل کارتان، از تعدادی اکسس‌پوینت استفاده کرده باشید و بخواهید با نزدیک شدن به قوی‌ترین سیگنال، به‌طور خودکار به آن شبکه متصل شوید.

استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده است، به‌طوری‌که حتی اگر درباره شبکه های کامپیوتری هم اطلاعات کافی نداشته باشید، اما بازهم می‌توانید به‌راحتی امکانات مورد نیاز خود را پیدا کنید و آن‌ها را برحسب نیاز تنظیم کنید. برای مثال، در منوی Preferred، کنار شبکه‌های وای‌فای که می‌خواهید به آن‌ها متصل شوید را علامت‌گذاری کنید.

اگر امکانات این برنامه نیازهای شما را رفع نکردند، می‌توانید از برنامه‌هایی مانند Best Wi-Fi یا  Swifi Auto switch استفاده کنید.

اما در سیستم‌عامل iOS، تنظیمات دیگری برای تصمیم‌گیری در مورد اتصال به شبکه وای‌فای وجود دارد که شامل تنظیمات امنیتی شبکه و هات‌اسپات می‌شود. برای آیفون و آی‌پد، اپلیکیشنی مانند Wi-Fi Priority وجود دارد که گرچه به‌سادگی برنامه‌های اندروید نیست، اما به‌خوبی از عهده کاری که می‌‌خواهیم برمی‌آید.Wi-Fi Priority با کمک این برنامه می‌توانید اتصال خودکار به برخی از برنامه‌ها را غیرفعال کنید و این‌کار را به عهده خود iOS بگذارید.

0/5 (0 نظر)