گیمرها به چه اینترنتی نیاز دارند؟

برای گیمرها پیدا کردن بهترین سرویس اینترنت که بدون قطعی و تاخیر باشد و سرعت بالایی را نیز تامین کند اهمیت به سزایی دارد. اگر یک گیمرها حرفه‌ای هستید یا فقط اوقات فراغت خود را با بازی‌های آنلاین سپری می‌کنید، به کیفیت بالایی از اینترنت نیاز خواهید داشت.

بهترین سرعت اینترنت برای بازی آنلاین

اگرچه تجهیزاتی که برای بازی استفاده می‌شوند و نوع بازی، به نوعی از اینترنت نیاز دارند، اما سه عامل اصلی وجود دارد که روی تجربه بازی انلاین تاثیر می‌گذارد: سرعت دانلود، سرعت آپلود و تاخیر. زمانی که به میزان پهنای باند مورد نیاز خود فکر می‌کنید، سه مورد ذکر شده را حتماً در نظر داشته باشید تا بهترین کیفیت بازی انلاین را تجربه کنید.

سرعت دانلود

سرعت دانلود به سرعت انتقال اطلاعات از سرور به کنسول بازی شما گفته می شود. برای مثال اگر با موبایل صفحه اینستاگرامتان را چک می‌کنید، سرعت دانلود به مدت زمانی گفته می شود که اطلاعات صفحه اینستاگرام شما از سرور اینستاگرام به موبایل‌تان ارسال می‌شود.

بهترین سرعت دانلود اینترنت برای بیشتر بازی‌ها، ۳ مگابیت برثانیه هست. اما این موضوع بستگی به تعداد افرادی نیز دارد که در حال استفاده از آن چارچوب هستند.

سرعت آپلود

سرعت آپلود به سرعتی گفته می‌شود که اطلاعات از موبایل یا وسیله مورد استفاده شما به سرور ارسال می‌شود. باز هم به مثال اینستاگرام بر می‌گردیم، اما تصور کنید این بار شما می‌خواهید تصویری در صفحه اینستاگرام خود پست کنید. به مدت زماتی که اطلاعات از موبایل شما به سرور اینستاگرام ارسال شود، سرعت آپلود گفته می‌شود.

معمولاً بهترین سرعت آپلود برای گیمینگ بسیار بیشتر از سرعت مورد نیاز برای سایر فعالیت‌ها است. زیرا چرا که زمانی‌که بازی می‌کنید، دائماً در حال ارسال اطلاعات به سرور بازی هستید. همچنین این مقدار زمانیکه بازی چند نفره انجام می‌دهید بیشتر هم خواهد شد. درنتیجه از بالا بودن سرعت آپلود خود اطمینان حاصل نمایید.

میزان تاخیر

همانطور که سرعت دانلود و آپلود برای رسیدن به بهترین تجربه بازی آنلاین مهم هست، میزان تاخیر اهمیت ویژه‌ای دارد. اما تاخیر چیست؟ تاخیر به نرخ انتقال داده توسط یک شبکه گفته می شود. تاخیر را با میلی ثانیه (ms) اندازه گیری می کنند، درنتیجه هرچقدر این مقدار بیشتر باشد، سرعت بازی کندتر خواهد بود. گاهی ممکن است سرعت اینترنت بالا باشد اما به دلیل تاخیر در سرور سرعت بازی کاهش پیدا کند.

بهترین زمان تاخیر کم تر از ۲۰ میلی ثانیه هست که همیشه رسیدن به آن ممکن نیست. اگر این مقدار بیشتر از ۱۵۰ میلی ثانیه باشد، قطعاٌ نمی توانید به بازی ادامه دهید.

بهترین سرویس دهنده اینترنت برای گیمینگ

تجهیزات و بازی های مختلف به سرعت و اینترنت خاص خود نیاز دارند. درنتیجه هر شرکتی برای تنوعی از بازی ها مناسب است. شرکت ماهان نت به دلایل تامین موارد زیر گزینه مناسبی برای گیمرها خواهد بود:

  • حداقل سرعت دانلود: ۳-۶ مگ
  • حداقل سرعت آپلود: ۱ مگ
  • حداکثر نرخ پینگ: ۱۰۰ میلی ثانیه

نحوه بهبود سرعت اینترنت برای بازی آنلاین

برخی اوقات با وجود تهیه بهترین سرعت اینترنت، اما همچنان با مشکلاتی از قبیل تاخیر در سرعت، کمبود پهنای باند و غیره مواجه می‌شویم. در ادامه برخی راه کارهایی که به بهبود سرویس اینترنت برای بازی های آنلاین کمک می‌کند معرفی شده است:

  • آیا پهنای باند اینترنت شما نیازتان را مرتفع می‌کند؟
  • اگر تصمیمی به افزایش حجم اینترنت خود ندارید، می توانید اتصال تمام دستگاه ها به جز کنسول بازیتان را قطع کنید.
  • در صورت امکان از اتصال با کابل استفاده کنید.
  • اگر اتصالتان بی سیم هست، فاصله روتر و کنسول را به حداقل برسانید.
  • اگر بیش از ۵ سال از مودم یا روترتان استفاده کرده‌اید، نسبت به تعویض یا آپدیت آن اقدام کنید.

انواع تجهیزات بازی و سرعت اینترنت مورد نیاز

وسیله بازی حداکثر نرخ پینگ حداقل سرعت دانلود حداقل سرعت آپلود حداقل سرعت اینترنت خانگی
کامپیوتر ۱۰۰ میلی ثانیه ۳-۶ مگ ۲ مگ ۴۰-۶۰ مگ
Xbox One ۱۵۰ میلی ثانیه ۳ مگ ۱ مگ ۴۰ مگ
Play Station 4 ۱۵۰ میلی ثانیه ۳ مگ ۱ مگ ۴۰ مگ
Nintendo Switch ۱۵۰ میلی ثانیه ۳ مگ ۱ مگ ۴۰ مگ
Nintendo Wii U ۱۵۰ میلی ثانیه ۲ مگ ۱ مگ ۲۵ مگ

منبع: updater

امتیاز دهید!