بهترین اینترنت گیمینگ + گیمرها به چه اینترنتی نیاز دارند؟

دسته‌بندی نشده

اگر اهل بازی با کنسول، موبایل یا کامپیوتر هستید، حتماً می‌دانید که بخش آنلاین هر بازی جذاب‌ترین قسمت آن است. برای گیمرها پیدا کردن بهترین سرویس اینترنت، بدون قطعی و تاخیر، همراه با سرعت و کیفیت بالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید یا فقط اوقات فراغت خود را با بازی‌های آنلاین سپری می‌کنید، به کیفیت بالایی از اینترنت نیاز خواهید داشت.

گیمرها به چه اینترنتی نیاز دارند؟

بهترین سرعت اینترنت برای بازی آنلاین

 

سرعت دانلود، سرعت آپلود و پینگ تایم سه عامل موثر بر کیفیت بازی آنلاین هستند، اما نوع اینترنتی که دریافت می کنید و دستگاهی که برای بازی استفاده می‌شود (کنسول، لپ تاپ، PC و غیره) تاثیر به سزایی روی تجربه بازی آنلاین دارند و داشتن این سه ویژگی شما را به داشتن بهترین سرویس اینترنت گیمینگ نزدیک می کند.

درخواست اینترنت گیمینگ

 

سرعت دانلود

همانطور که می‌دانید سرعت دانلود یکی از مهمترین ویژگی های بهترین اینترنت گیمینگ ، به سرعت انتقال اطلاعات از سرور به کنسول بازی گفته می‌شود. برای مثال اگر با موبایل صفحه اینستاگرامتان را چک می‌کنید، سرعت دانلود به مدت زمانی گفته می شود که اطلاعات صفحه اینستاگرام شما از سرور اینستاگرام به موبایل‌تان ارسال می‌شود. حداقل سرعت دانلود برای بیشتر بازی‌ها، ۳ مگابیت برثانیه است که این موضوع به تعداد افرادی که در حال استفاده از اینترنت هستند نیز بستگی دارد.

سرعت آپلود

سرعت آپلود به سرعتی گفته می‌شود که اطلاعات از موبایل یا وسیله مورد استفاده شما به سرور ارسال می‌شود. باز هم به مثال اینستاگرام بر می‌گردیم؛ این بار تصور کنید شما می‌خواهید تصویری در صفحه اینستاگرام خود پست کنید. به مدت زمانی که اطلاعات از موبایل شما به سرور اینستاگرام ارسال شود، سرعت آپلود گفته می‌شود.

معمولاً بهترین اینترنت های گیمینگ سرعت آپلود بسیار بیشتر از سرعت دانلود نیاز دارند. چرا که زمانی‌که بازی می‌کنید، دائماً در حال ارسال اطلاعات به سرور بازی هستید. درنتیجه بالا بودن سرعت آپلود اهمیت ویژه ای دارد.

اینترنت گیمینگ ماهان

پینگ تایم در بهترین اینترنت گیمینگ

در بازی های آنلاین، نرخ انتقال اطلاعات بین دو سرور از سرعت دانلود و آپلود مهم تر است. به زمان رفت و برگشت اطلاعات به سرور، پینگ (ping) گفته می شود. به این معنا که هر چقدر سرور دورتر باشد، اطلاعات با تاخیر نمایش پیدا می کنند. پینگ تایم را با میلی ثانیه (ms) اندازه‌گیری می‌کنند و هرچه این مقدار بیشتر باشد، سرعت بازی کندتر خواهد بود. گاهی ممکن است سرعت اینترنت بالا باشد اما به دلیل تاخیر در سرور سرعت بازی کاهش پیدا کند. هر چه این مدت زمان کم تر و منظم تر باشد، تجربه بهتری از بازی آنلاین خواهید داشت.

بهترین زمان تاخیر کم تر از ۱۰۰ میلی ثانیه هست (که همیشه رسیدن به آن ممکن نیست). اگر این مقدار بیشتر از ۱۵۰ میلی ثانیه باشد، نشان دهنده Lag یا تاخیر زیاد است.

Gaming-Banner

درنظر داشته باشید که اگرچه پینگ تایم پایین یک مزیت محسوب می شود اما پینگ تایم با فاصله رابطه مستقیم دارد. با خرید تجهیزات نمی توان پینگ را کاهش داد، اما تجهیزات نامناسب موجب افزایش زمان پینگ خواهند شد. برای مثال زمانی که از مودم های نامرغوب استفاده می کنید و یک شخص دیگر همزمان با شما به وای فای وصل شود، پینگ به شدت بالا خواهد رفت.

برای به دست آوردن پینگ مثلا اینترنت adsl، به سایت speedtest.net مراجعه کنید. بعد از ورود با انتخاب گزینه GO، مقدار پینگ اینترنت شما نمایش داده می شود که اگر کم تر از ۲۰ باشد، به سرعت فوق العاده ای از بازی آنلاین دست پیدا خواهید کرد.

تجهیزات و بازی های مختلف به سرعت و اینترنت خاص خود نیاز دارند. درنتیجه هر شرکتی برای بعضی از بازی ها مناسب است. ماهان نت به دلیل تامین امکانات زیر بهترین اینترنت برای گیمینگ را ارائه می دهد:

  • حداقل سرعت دانلود: ۳-۶ مگ
  • حداقل سرعت آپلود: ۱ مگ
  • میانگین نرخ پینگ: ۱۰۰ میلی ثانیه

 

درخواست اینترنت گیمینگ

ماهان نت با ارائه بهترین سرویس اینترنت خانگی و پشتیبانی ۷/۲۴ به گیمرها حساسیت‌های نیاز به پینگ پایین و تضمین کیفیت را مرتفع کرده است. برای اطلاع از اینکه تحت پوشش اینترنت ثابت یا اینترنت ۴G هستید، به صفحه مناطق تحت پوشش ماهان نت مراجعه بفرمایید.

برخی اوقات با وجود تهیه بهترین سرعت اینترنت، همچنان با مشکلاتی از قبیل تاخیر در سرعت، کمبود پهنای باند و غیره مواجه می‌شویم. در ادامه برخی راهکارهایی که به بهبود سرعت اینترنت برای بازی‌ های آنلاین کمک می‌کند معرفی شده است:

 

آیا پهنای باند اینترنت شما نیازتان را مرتفع می‌کند؟

اگر تصمیم به افزایش حجم اینترنت خود ندارید، می توانید با استفاده از روش‌های زیر به بهبود سرعت اینترنت‌تان کمک کنید:

  • اتصال تمام دستگاه ها به جز کنسول بازی‌تان را قطع کنید،
  • در صورت امکان از اتصال با کابل استفاده کنید،
  • اگر اتصال‌تان بی سیم هست، فاصله روتر و کنسول را به حداقل برسانید،
  • اگر بیش از ۵ سال از مودم یا روترتان استفاده کرده‌اید، نسبت به تعویض یا آپدیت آن اقدام نمایید.
وسیله بازی حداکثر نرخ پینگ حداقل سرعت دانلود حداقل سرعت آپلود حداقل سرعت اینترنت خانگی
کامپیوتر ۱۰۰ میلی ثانیه ۳-۶ مگ ۲ مگ ۴۰-۶۰ مگ
Xbox One ۱۵۰ میلی ثانیه ۳ مگ ۱ مگ ۴۰ مگ
Play Station 4 ۱۵۰ میلی ثانیه ۳ مگ ۱ مگ ۴۰ مگ
Nintendo Switch ۱۵۰ میلی ثانیه ۳ مگ ۱ مگ ۴۰ مگ
Nintendo Wii U ۱۵۰ میلی ثانیه ۲ مگ ۱ مگ ۲۵ مگ

 

اینترنت ADSL

 پیشنهاد سرویس گیمینگ

 

بررسی های انجام شده نشان می دهد میانگین مصرف ترافیک اینترنت برای هر گیمر معادل ۴۰ تا ۳۰۰ مگابایت در هر ساعت است. براساس گزارش سایت whistleout مصرف ترافیک باتوجه به نوع بازی متفاوت است. برای مثال میانگین مصرف ترافیک بازی Destiny در هر ساعت ۳۰۰ مگ و مصرف بازی Call of Duty در ساعت حدود ۴۰ مگ است.

 

ماهان نت پس از ۱۳ سال فعالیت در زمینه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت، محصولی با سرعت دانلود تا 40 مگ، سرعت آپلود تا ۵ مگ، پینگ تایم زیر ۱۰۰ میلی ثانیه، پایداری و کیفیت بالا مخصوص گیمرها ایجاد کرده است که با نام «ماهان گیمینگ» شناخته می شود. برای دریافت سرویس بهترین اینترنت گیمینگ با شماره کشوری ۱۵۱۴ یا ۰۲۱۸۷۲۷۷ تماس حاصل فرمایید یا به وبسایت mahannet.ir مراجعه نمایید. همچنین می توانید با خرید از جشنواره خرید اینترنت ماهان نت از مزایای این سرویس بهره مند شوید.

درخواست اینترنت گیمینگ

برچسب ها :