اینترنت ADSL و خطوط فیبرنوری یا PCM


سوالات متفاوتی در رابطه با اینترنت
ADSL وخطوط فیبر نوری یا PCM وجود دارد که آیا مشترکان خطوط فیبر نوری، می‌توانند از اینترنت ADSL استفاده کنند یا خیر. ماهان‌نت در این مطلب به شرح خطوط فیبر نوری و PCM و اینترنت در دسترس برای این خطوط می‌پردازد.

اینترنت پرسرعت ADSL

اینترنت ADSL نسبت به انواع دیگر سرویس‌های اینترنتی رایج تر است و راه‌اندازی ساده و سریعی دارد. سرعت اینترنت ADSL نیز به حداکثر ۲۴ مگابیت برثانیه می‌رسد که این مقدار، ۴۰ برابر سرویس‌های Dial Up است. همچنین نسبت به Dial Up، کیفیت و پایداری بالاتری نیز دارد. از دیگر مزایای این سرویس اینترنت پرسرعت می‌توان به اتصال همیشگی به اینترنت توسط آن، استفاده از خط تلفن بدون مشغول شدن خط و همچنین اضافه نشدن هزینه آن به خط تلفن اشاره کرد.

اینترنت پرسرعت ADSL

برخی افراد درخواست سرویس اینترنت پرسرعت ADSL+2 را دارند، اما به دلیل خطوط فیبر نوری، نمی‌توانند بر روی خط تلفن خود، از اینترنت پرسرعت ADSL+2 استفاده نمایند.

خطوط فیبر نوری

مخابرات به دلیل کمبود امکانات از دستگاه‌های PCM استفاده کرده است که همین، موجب عدم امکان ارائه اینترنت پرسرعت ADSL+2 به متقاضیان می‌شود.

اینترنت فیبر یا اینترنت Ultra-Fast Broadband، مبتنی بر کابل‌های فیبرنوری است و سرعتی معادل ۵۰ تا ۱۰۰ مگابیت برثانیه را پشتیبانی می‌کند. این نوع اینترنت هنوز در ایران برای کاربران خانگی عرضه نمی‌شود و نباید با خطوط فیبر اشتباه گرفته شود.

راه‌حل پیشنهادی

اما راه‌حل پیشنهادی ماهان‌نت برای افرادی که خطوط تلفن آن‌ها فیبر نوری یا PCM است، استفاده از اینترنت پرسرعت نسل چهار ثابت (TD-LTE) است. اینترنت پرسرعت TD-LTE، این امکان را برای متقاضیان اینترنت پرسرعت فراهم می‌کند تا بدون نیاز به خطوط تلفن ثابت و بدون محدودیت‌های مخابراتی از مزایای پرسرعت‌ترین اینترنت در کشور بهره‌مند شوند.

اینترنت TD LTE

از دیگر مزایای اینترنت Td lte می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

سرعت بالا

این سرویس تا حداکثر سرعت ۴۰ مگابیت بر ثانیه را پشتیبانی می‌کند و برای افرادی که به دانلود فیلم یا بازی‌های آنلاین علاقه‌مند هستند، بسیار توصیه می‌شود.

پینگ پایین و پایداری بالا

اگر از افرادی هستید که به پایداری بالا و عدم تاخیر در سرعت اینترنت اهمیت می‌دهید، پس حتماً به شما استفاده از سرویس اینترنت پرسرعت TD-LTE ماهان‌نت را پیشنهاد می‌کنیم.

قابلیت جابه‌جایی

درصورتی‌که مدام در حال جابه‌جایی محل سکونت یا کار خود هستید و نمی‌خواهید اینترنت شما وابسته به خطوط تلفن باشد، باید از اینترنت TD-LTE استفاده کنید؛ چراکه با استفاده از آن، بدون هیچ‌گونه مشکلی می‌توانید هرجا که هستید، به اینترنت متصل شوید.

کاهش هزینه‌ها

هزینه‌های اینترنت TD-LTE ماهان‌نت نسبت به سایر سرویس‌های شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت بسیار مقرون به صرفه است.

پوشش‌دهی بسیار بالا

پوشش دهی اینترنت lte

از دیگر مزیت‌های این سرویس، پوشش‌دهی TD-LTE ماهان‌نت به صورت گسترده در سراسر کشور است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده بسته های هیجان انگیز ماهان نت به صفحه جشنواره اینترنت TD lte مراجعه نمایید.