چرا اینترنت TD-LTE؟

با پیشرفت شبکه مخابرات و افزایش استفاده از اینترنت موبایل، مودم‌های رومیزی ۳G و ۴G به منازل راه پیدا کردند. درنتیجه علاوه بر اینترنت ADSL، استفاده از اینترنت اپراتورهای موبایل نیز در منازل رواج پیدا کرد. اما اینترنت موبایل هیچ‌وقت پاسخگوی نیاز اینترنت کاربران نبوده است.

قبلا بازار اینترنت محدود به اینترنت پرسرعت ADSL و وایمکس بود. اما برای رفع نیاز کاربران، فناوری اینترنت در شرکت‌های عرضه کننده این خدمات به اینترنت نسل چهار ثابت به نام TD-LTE ارتقاء پیدا کرد. امروزه کاربران برای اینترنت صبر نمی‌کنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند از یک فناوری بی‌سیم استفاده کنند و منتظر خالی شدن پورت، مشکلات فیبرنوری و غیره نشوند.

همچنین با افزایش استفاده از بازی‌های آنلاین، مکالمات تصویری و بسترهای عرضه کننده ویدئو، میانگین ترافیک مصرفی کاربران افزایش پیدا کرده است. اما اینترنت موبایل، برای چنین مصارفی طراحی نشده است.

اینترنت پرسرعت TD-LTE چالش‌هایی مانند عدم سرویس‌دهی به خطوط فیبرنوری، نیاز به پورت خالی در محدوده مخابراتی، سرعت پایین، قطع و وصل شدن اینترنت و کیفیت پایین اتصال را ندارد.

مزیت td lte

در ادامه مطلب به بررسی ویژگی‌های این سرویس جدید و فوق پرسرعت اینترنت پرداخته‌ایم:

اختصاص پهنای باند به لینک دانلود و آپلود:

فرکانس TD-LTE امکان تغییر در پهنای باند آپلود و دانلود را دارد. با این امکان وقتی دانلود یا آپلود کاربر بیشتر است، می‌توان از افت سرعت اینترنت جلوگیری کرد، اما اینترنت ۳G و $G موبایل این امکان را فراهم نمی‌کند و اگر هم پهنای باند خالی باشد، نمی‌تواند از ظرفیت آن برای افزودن به دانلود استفاده کرد. با این ویژگی، کاربران حین افزایش مصرف اینترنت، با کندی سرعت یا کاهش کیفیت مواجه نمی‌شوند.

پایداری شبکه:

هرچقدر میزان قطعی و وصلی اینترنت کم‌تر باشد، و سرعت از یک حداقلی پایین‌تر نرود، پایداری آن شبکه بالاتر است. ماهیت TD-LTE، ارتباط بی‌سیم ثابت است. همچنین میزان sharing (به اشتراک گذاشتن یک سرویس با چند مشترک) در آن بسیار پایین است تا حداکثر و حداقل سرعت را بتوان تضمین کرد. یکی از نقاط قوت TD-LTE این است که با توجه به موارد ذکر تاخیر در آن از یک حدی بالاتر نمی‌رود.

عدم نیاز به زیرساخت مخابرات:

فناوری اینترنت پرسرعت TD-LTE، برخلاف اینترنت‌های فیبر نوری، ADSL و غیره، نیازی به پورت خالی و مرکز مخابراتی ندارد. همچنین این فناوری محدودیت‌های ارائه پهنای باند را ندارد و می‌تواند سرعت را تا حداکثر ۶۰ مگابیت بر ثانیه (و حتی بیشتر) ارتقاء دهد.

امکان جابه‌جایی:

اینترنت ADSL+2، امکان جابه‌جایی سرویس را برای شما فراهم نمی‌کند. شما در هر مکانی که هستید (منزل یا محل کارتان)، با استفاده از خط تلفن ثابت آن مکان به اینترنت متصل هستید و اگرچه در حین استفاده از اینترنت، تلفن مشغول نخواهد شد، اما به مخابرات و منطقه مخابراتی وابستگی خواهید داشت.

اما با استفاده از اینترنت TD-LTE، دیگر به هیچ محدوده مخابراتی محدود نخواهید بود و به صورت بی‌سیم از اتصال اینترنت برخوردار خواهید شد.

ماهان‌نت به تازگی برای ترفیع نیاز متقاضیان عزیز، از سرویس اینترنت پرسرعت TD-LTE خود رونمایی کرده است که این سرویس با حداکثر سرعت ۴۰ مگابیت برثانیه عرضه می‌شود. این سرویس که در بیشتر شهرهای کشورمان عرضه می شود، در حال گسترش پوشش‌دهی نیز است.

اگر یک گیمر حرفه ای هستید و به دنبال پینگ و سرعت عالی برای بازی های آنلاین هستید اینترنت گیمینگ ماهان را از دست ندهید.

افرادی که از خطوط فیبر نوری استفاده می‌کنند، دیگر بدون هیچ مشکلی می‌توانند از بالاترین کیفیت و سرعت اینترنت بهره‌مند شوند؛ چرا که برای استفاده از اینترنت TD-LTE ماهان‌نت، شما یک سیم‌کارت دریافت خواهید کرد که در هر مکانی هم باید به همان سیم‌کارت برای اتصال اینترنت متصل شوید. این سیم‌کارت که داخل مودم قرار می‌گیرد نیاز به جابه‌جایی ندارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مناطق تحت پوشش و جشنواره اینترنت خانگی به وبسایت ماهان‌نت مراجعه نمایید و یا با شماره ۰۲۱۸۷۲۷۷ یا ۱۵۱۴ تماس حاصل نمایید.