به گزارش ماهان نت، اینترنت ۴G در دوره تکامل خود قرار داشته و در حال حاضر در اغلب نقاط دنیا در دسترس است. در حالی که بیشتر مردم کم‌کم به استفاده از اینترنت بیسیم قابل حمل و مخابراتی حتی بیشتر از اینترنت پرسرعت +ADSL2، تمایل نشان می‌دهند روز‌به‌روز شاهد گستردگی بیشتر این بستر پرسرعت هستیم.

کمپانی OpenSignal که در زمینه تحلیل و بررسی شبکه های مخابراتی و البته سرعت اینترنت موبایل فعالیت می کند، جدیدترین گزارش خود را در زمینه میزان پوشش و حداکثر سرعت اینترنت ۴G LTE هشتاد‌و‌هشت کشور جهان منتشر کرده است.

این موسسه با در نظر گرفتن معیار‌ها و شاخص‌های مهم، گزارشات حدود نیم میلیون کاربر را نظاره و تحلیل کرده تا به ما بگوید وضعیت شبکه ۴G LTE در جهان چگونه است.

پوشش اینترنت نسل 4 در دنیا

بنابر اطلاعات مندرج در این گزارش، اغلب کشورهای پیشرو در صنعت مرتبط، از سرعت ۳۵ مگابیت بر ثانیه عبور کرده‌اند؛ در حال حاضر کشور سنگاپور با سرعت ۴۵٫۸۶ مگابیت بر ثانیه تتها چند گام تا رسیدن به سرعت ۵۰ مگابیت بر ثانیه فاصله دارد.

متوسط سرعت اینترنت LTE در دسترس کاربران در قیاس با سال قبل رشد قابل توجهی داشته و به عدد ۱۷٫۴ مگابیت در ثانیه رسیده است؛ این در حالی است متوسط سرعت سال گذشته، ۱۲٫۶ مگابیت بر ثانیه بود. نیوزیلند که در بازه زمانی مشابه با ۲۹ مگابیت بر ثانیه در صدر جدول کشورهای جهان قرار داشت، با رشد کوچکی به ۳۴٫۹۴ مگابیت بر ثانیه رسیده، اما با این حال به رده پنجم تنزل کرده است.

چراکه کشورهایی مثل سنگاپور، کره جنوبی، مجارستان و رومانی با جهش چشم گیری به ترتیب به پرسرعت‌ترین بسترهای اینترنتی ۴G جهان دست یافته‌اند. در این بین کشور ما نیز رشد قابل توجهی داشته است. سال گذشته ایران در جایگاه آخر شبکه نسل چهارم موبایل قرار داشت و تنها سرعت ۳ مگابیت بر ثانیه را ارائه می‌کرد.

جشنواره TD LTE

اما امسال شاهد پیشرفت نزدیک به ۴ برابری آن بوده‌ایم و متوسط سرعت اینترنت ۴G LTE کشورمان به رقم مناسب ۱۱٫۳۷ مگابیت بر ثانیه رسیده است؛ رده‌ای بالاتر از کشورهایی مثل هند و عربستان سعودی. هرچند که هنوز در فاصله کمی از انتهای جدول قرار داریم.

لازم به ذکر است پوشش‌دهی این بستر مخابراتی کمی نسبت به سال قبل پیشرفت داشته، اما دارای رده‌بندی نه چندان مشابهی با جدول سرعت است.

از نظر پوشش‌دهی، کره جنوبی با محدوده و کیفیت سیگنال ۹۵٫۷۱ درصد در صدر کشورهای جهان قرار داشته و به ترتیب توسط ژاپن، لیتوانی، هنگ‌کنک و هلند تعقیب می‌شود.

در این زمینه کشور ما نیز بالاتر از ایرلند، اکوادور و چند کشور دیگر، پوششی معادل با ۴۷٫۸۶ درصد ارائه می نماید که البته در قیاس با سال گذشته تفاوت چندانی نمی‌کند. گفتنی است در حال حاضر اینترنت ۴G LTE در سراسر جهان، محبوب ترین بستر اتصال به شبکه جهانی محسوب شده و همه‌روزه پیشرفت های چشم گیر و قابل‌توجهی به خود می‌بیند.

در ایران نیز خوشبختانه شاهد ارتقای زیرساخت‌های اینترنت موبایل هستیم، هرچند در این بین مشکلاتی هم وجود دارد که روند نصب تجهیزات مخابراتی را در کشورمان با مشکل مواجه می‌کند. هم اکنون حدود 68 درصد از شهرهای کشور تحت پوشش اینترنت 4G قرار دارند. ماهان نت سرویس دهنده ای پیشرو است که همگام با تکنولوژیهای اینترنت، سرویس اینترنت td lte را با شرایط استثنانی به کاربران ارائه می کند. برای مشاهده سرویس های جذاب TD LTE می توانید به صفحه جشنواره اینترنت خانگی td lte مراجعه نمایید.