وزیر ارتباطات از خاتمه دادن به اینترنت حجمی اطلاع داد!

وزیر ارتباطات به تازگی در صفحه اینستاگرام خود از اجرای طرحی برای خاتمه دادن به فروش اینترنت حجمی اطلاع داد. محمود واعظی اعلام کرد «به‌منظور حمایت از تولیدات داخلی و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان از سازمان تنظیم مقررات خواستم که ضمن بررسی شرایط بازار، مصوبه‌ای برای خاتمه دادن به فروش حجمی اینترنت در بازار اینترنت ثابت و آغاز ارایه سرویس نامحدود در این بخش تهیه و تا قبل از پایان دولت یازدهم برای تصویب به کمیسیون تنظیم مقررات ارایه نماید.»

طبق گفته روابط عمومی یکی از اپراتورها، مصوبه 249 رگولاتوری بر این است که اپراتورها بعضی از بسته‌های موبایلی خود را حذف کنند یا آن‌ها را تغییر دهند. اما به‌دنبال اعتراض کاربران، اجرای این طرح متوقف شد و حتی برای تعطیلات عید فطر، بسته‌هایی نیز عرضه شد.

وزیر ارتباطات از خاتمه دادن به اینترنت حجمی اطلاع داد!

وزیر ارتباطات از خاتمه دادن به اینترنت حجمی اطلاع داد!

اما سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، درباره پست اینستاگرام واعظی توضیحاتی داد. محمدرضا فرنقی زاد درباره این پست به دو موضوع اشاره کرد. ابتدا این‌که قرار است اپراتورها برای سرویس‌های اینترنت پرسرعت خود، بسته‌های جدیدی ارائه دهند، و دوم این‌که شرکت‌های عرضه کننده اینترنت ADSL 2+ قرار است فروش اینترنت حجمی را متوقف کنند. شایان ذکر است که این موضوع درحال حاضر تنها در حد پیشنهاد است و در کمیسیون مربوط، مطرح نشده است.

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی نیز قبلاً در خصوص ترافیک اینترنت پرسرعت گفته بود که عرضه اینترنت ثابت به صورت حجمی در دنیا مرسوم نیست.