s-aolcdn-comشرکت اینتل که عمده شهرتش را مدیون طراحی و ساخت پردازنده‌های قدرتمند برای کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند است، از محصول جدید خود رونمایی کرد: یک پهپاد نورپرداز زیبا، به‌نام «شوتینگ استار»

اینتل اعلام کرده از پهبادهای خود صرفاً برای نمایش مهارت و چالاکی محصولات خود استفاده نمی‌کند؛ بلکه در حال ایجاد یک زمینه تجاری برای آنهاست.

این شرکت سازنده تراشه از یک پهباد چهار ملخی سفارشی به نام Shooting Star برای نمایش‌های نوری رونمایی کرده است. نرم‌افزار همراه این پهباد به طور خودکار فرآیند حرکت آن را انجام می‌دهد و به گروه پهبادها می‌گوید در کجا پرواز کنند تا تصویر مورد نظر را ایجاد کنند؛ حتی پهبادها را بر اساس میزان نیروی باتری باقی‌مانده و کیفیت دریافت امواج GPS انتخاب می‌کند. به گفته اینتل، نمایش‌های نوری که هفته‌ها برای طراحی آن‌ها زمان لازم بود، اکنون در چند روز آماده می‌شوند. شما فقط به یک خلبان نیاز دارید تا همه چیز را اجرا کند و چراغ LED در قلب این پهباد می‌تواند ۴ میلیارد ترکیب نوری ایجاد کند.

intel-sydney-drone-100-columnسخت افزار این وسیله طوری طراحی شده تا در صورت بروز تصادف کمترین صدمه را ببیند. این بدنه از فوم، پلاستیک قابل انعطاف و ملخ‌های دارای حفاظ ساخته شده تا خطری برای تماشاچیان در پایین ایجاد نکند. شوتینگ استار می‌تواند در باران کم نیز پرواز کند، به طوری که شب جشن توسط آب و هوای نه چندان توفانی خراب نشود.

intel-shooting-star-3اینتل هنوز از قیمت این پهباد و یا این که آیا هرکس می تواند آن را خریداری کند یا نه چیزی نگفته است، اگرچه این موضوع چندان مورد عجیبی نیست. چرا که شما این پهپاد را با قیمت زیاد خریداری می‌کنید و اینتل حتماً باید تأیید FAA (اداره هوانردی فدرال) برای قانونی کردن این پهبادهای تک هدایت کننده در ایلات متحده را دریافت کند. اگر فقط می خواهید آن را به پرواز دربیاورید، احتمالاً گزینه‌های بهتری وجود دارند که می ‌توانند طولانی‌تر از مدت پرواز ۲۰ دقیقه ای شوتینگ استار پرواز کنند و با سرعت‌های بالاتر. با این وجود تردیدی وجود ندارد که این فناوری می‌تواند برای علاقه‌مندان به پهپادها، سرگرمی بسیار مفیدی باشد. اگرچه پرواز ۱۰۰ پهباد به‌طور گروهی در اوایل سال ۲۰۱۶ توسط اینتل (که برای ثبت رکورد گینس کافی بود) کار بزرگی بود، اما این شرکت موفق شد تا ۵۰۰ پهباد Shooting Star را در ماه اکتبر به پرواز در بیاورد. این تعداد کافی است تا الگوهای نوری کاملاً پیچیده‌ای ایجاد کرد تا مردم را به هیجان آوریم.

 

منبع: کلیک