مشکلات شبکه خصوصاً هنگام استفاده از اینترنت ممکن است برای‌تان بسیار آزاردهنده باشد. علامت یا پیغام قطع اتصال اینترنت (No Connection) هر فردی را ناراحت و عصبی خواهد کرد.

ماهان‌نت در این مطلب به معرفی ساده‌ترین راه‌حل‌ها و بهترین ابزار رفع مشکلات شبکه در ویندوز ۱۰ پرداخته است که احتمالاً مشکل بسیاری از کاربران است.

اینترنت td lte

 

اگر با این موضوع مواجه شدید و موفق به رفع آن نشده‌اید، اینجا راه‌کار جدیدی برای ویندوز ۱۰ به شما معرفی می‌کنیم.

ابتدا وارد قسمت تنظیمات (Settings) شوید و روی گزینه Network & internet و سپس status کلیک کنید.

سپس در پایین همین صفحه، روی گزینه Network reset کلیک کنید.

با انتخاب آن گزینه پیغامی برای شما ظاهر خواهد شد که این کار ممکن است تمام شبکه را از ابتدا راه‌اندازی کند و هرچیزی را به حالت تنظیمات کارخانه بازگرداند. همچنین ممکن است لازم شود VPN نصب کنید.

برای تکمیل عمل ریست، یک بار روی گزینه Reset now کلیک کنید. بعد از راه‌اندازی مجدد سیستم، به یک شبکه تمیز و منظم دسترسی خواهید داشت.

البته بهتر است تا همه چیز را تست نکرده‌‌اید، از این راه‌کار استفاده نکنید. این گزینه زمانی مناسب است که مشکلات تنظیمات شبکه قابل حل نباشند. اما خوشبختانه می‌توانید مشکلات اتصال را ساده‌تر رفع کنید.

اعمال این تنظیمات مثل تنظیم مجدد ویندوز نیست که همه چیز را پاک کند، و نگران از بین رفتن همه چیز در سیستم خود نخواهید بود. اما اگر نمی‌توانید این مشکل را حل کنید و نمی‌‌خواهید برای رفع آن هم زمانی قائل شوید، این ریست شما را به راه‌حل نزدیک‌تر می‌کند.

در انتها گفتنی است اگر در بیشتر از یک سیستم مشکلات شبکه داشتید، احتمالاً مشکل شما با روتر یا سایر تجهیزات شبکه ارتباط دارد.