‘تصویب حذف اینترنت حجمی و فروش اینترنت پرسرعت نامحدود
تصویب حذف اینترنت حجمی و فروش  اینترنت پرسرعت نامحدود

بعد از گذشت چندین روز پرحاشیه، طرح عرضه سرویس اینترنت پرسرعت نامحدود، در جلسه امروز کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شد. محمود واعظی، در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

«تاکنون بارها شاهد گلایه مردم و رسانه ها درباره نحوه محاسبه حجم مصرفی کاربران بوده ایم که در مطالب نادرستی تصور کم فروشی می کردند و بارها اعلام کرده بودیم که اینطور نیست. به این دلیل تصمیم جدیدی اتخاذ شده که سنت قبلی فروش اینترنت در کشور را تغییر می دهد.

در گذشته به عنوان مثال کاربر اول ماه 8 هزار تومان برای اینترنت می پرداخت و در ادامه یک بار 8 هزار تومان، و یک بار دیگر نیز 5 هزار تومان اضافه پرداخت می کرد.

در روش جدید کسی که برای مثال کارش با اینترنت 512 راه می‌افتد 10 هزار تومان با 3 گیگ اینترنت بین الملل و دو برابر (6 گیگ) اینترنت داخلی پرداخت می‌کند. کسی که سرعت بیشتری نیاز دارد برای مثال 20 هزار تومان با سرعت بالاتر و دو برابر حجم داخلی خریداری می‌کند.

تصویب حذف اینترنت حجمی و فروش اینترنت پرسرعت نامحدود

تصویب حذف اینترنت حجمی و فروش اینترنت پرسرعت نامحدود

اگر بخواهیم همان 8 هزار تومان که اول ماه می پرداختند را در نظر بگیریم، اکنون قیمت 10 هزار تومان می شود اما محدودیت سرعت در شبکه ملی اطلاعات برداشته شده و مردم می توانند از محتوای داخلی با پول کمتر، سرعت بیشتر و کیفیت بالاتر استفاده کنند.

متقاضیان بسته به نیاز می‌توانند سرویس‌های 512، یک مگ، 2 مگ و 16 مگ دریافت کنند. این مصوبه امروز تصویب شده و یک ماه تا یک ماه و نیم دیگر اجرا می شود.»

همان طور که مشخص است، همچنان ابهاماتی در خصوص جزئیات و میزان افزایش قیمت این سرویس‌ها وجود دارد که برای اطلاع از آن‌ها، باید منتظر بمانیم.

منبع: فارس