اینترنت تبدیل به بستری برای انجام همه امور از جمله ارتباط، کار، تحصیل، تجارت، سرگرمی، پژوهش و بسیاری از فعالیت‌های دیگر شده است. به دلیل گستردگی استفاده از اینترنت، کیفیت و سهولت در دسترسی و استفاده از آن، به یکی اولویت‌ها تبدیل شده است. چرا که شیوه مناسب برای اتصال به اینترنت، می تواند تاثیر به‌سزایی در روند انجام کارهای ما و درنتیجه روی زندگی داشته باشد. اگرچه گسترش شبکه‌های موبایل موجب شدند تا همیشه و همه‌جا به اینترنت متصل باشیم، اما همچنان اکثر ما به یک اتصال پایدار، سریع و ارزان قیمت در منزل یا محل کار خود نیاز داریم. در این مطلب به مقایسه دو سرویس ADSL و TD-LTE پرداخته‌ایم تا کاربران با آگاهی بتوانند انتخاب مناسبی داشته باشند.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین این دو تکنولوژی این است که ADSL برمبنای نقل و انتقال اطلاعات روی‌ سیم‌های مسی تلفن ثابت کار می‌کند، اما TD-LTE بر پایه شبکه‌های موبایل نسل چهارم (TD-LTE) توسعه یافته است. از همین‌جا می‌توانیم متوجه برخی معایب و محاسن این دو تکنولوژی شویم. برای مثال، ADSL الزاماً به یک خط تلفن ثابت نیاز دارد. اما td lte نیازی به خط تلفن ثابت ندارد، اما برای استفاده از آن حتماً باید در منطقه تحت پوشش شبکه TD-LTE قرار داشته باشید.

تفاوت ADSL و TD-LTE

تفاوت ADSL و TD-LTE

تازگی پوشش شبکه TD-LTE در ایران رو به افزایش بوده است، اما همچنان خط‌های تلفن ثابت نفوذ بیشتری داشته‌اند. البته تنها خط تلفن ثابت مشکل ADSL را حل نمی‌کند، بلکه موضوع بعدی پر بودن پورت‌ها در مراکز مخابراتی است. اگر در طول مسیر با هیچ‌کدام از این موانع روبرو نباشید، سپس باید زمانی را صرف تکمیل فرم‌ها و عرضه اینترنت از سمت شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت کنید.

اما خرید و راه اندازی اینترنت TD-LTE سریع‌تر و آسان‌تر است. فقط باید مطمئن شوید که در منطقه تحت پوشش اینترنت هستید و اقدام به خرید آنلاین مودم و سیم‌کارت TD-LTE کنید. نکته‌ای که در این رابطه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، این است که در صورت تعویض منزل یا محل‌کار خود، برای دریافت اتصال مجدد اینترت ADSL باید تمام مراحل فوق را دوباره انجام دهید؛ اما امکان جابه‌جایی اینترنت TD-LTE به تمام مناطق تحت پوشش این سرویس وجود دارد.