TD-LTE چیست؟

در حال حاضر فناوری اینترنت TD-LTE پرسرعت‌ترین اینترنت در سطح دنیا است و هنوز تکنولوژی دیگری با این سرعت در دنیا وجود دارد. شبکه LTE امروزه به دو صورت TDD و FDD عرضه می شود.

FDD، براساس تقسیم فرکانس کار می‌کند و به این صورت است که برخی از بازه‌های فرکانسی برای دانلود، و برخی دیگر برای آپلود هستند. اما در این روش فرکانس هایی که به دانلود تعلق می گیرند، از فرکانس هایی که به آپلود اختصاص پیدا می‌کنند سریع‌تر هستند. برخی از فرکانس ها نیز خالی هستند، که این دسته از فرکانس های به جلوگیری از تداخل کمک می‌کنند. فرآیند FDD شبیه به Full Duplexing هست که با ارتباطات دوطرفه همزمان در یک کانال ارتباط دارد، یعنی دو ایستگاه ارتباطی می توانند در یک زمان ارسال و دریافت داشته باشند.

اینترنت LTE

در روش TDD (Time Division Duplexing)، از یک باند فرکانس برای انتقال و دریافت استفاده می‌شود و سپس با استفاده از تقسیم زمان، عملیات انتقال و دریافت آن باند به اشتراک گذاشته می‌شود. در واقع در روش TDD برای ارسال و دریافت در شبکه، از زمانبندی استفاده می‌شود. این روش به روش Half Duplex که در کابل‌های شبکه استفاده شده است، شباهت بسیاری دارد. به این روش TDD LTE یا همان “TD-LTE” گفته می‌شود. در این روش ممکن است ظرفیت Uplink و Downlink تغییراتی داشته باشد، اما در روش اول پهنای باندی که به اپراتورها اختصاص داده شده است، ثابت است.

ویژگی های اینترنت ثابت TD-LTE

اینترنت نسل چهار ثابت TD-LTE، آخرین نسل از اینترنت ثابت پهن باند است که به عنوان بهترین راه‌حل برای رفع نیاز اینترنت بی سیم منازل، شرکت‌ها، سازمان‌ها و غیره به شمار می‌رود. TD-LTE در مقایسه با سایر سرویس‌های اینترنت مانند ADSL، سرعت بالاتری را پیشنهاد می‌کند و محدودیت‌هایی مانند عدم امکان جابه جایی مودم، محدودیت های مخابراتی، نبود پورت خالی و غیره را کنار گذاشته است.

اینترنت ADSL

از مهم‌ترین ویژگی‌های این سرویس در مقایسه با سایر سرویس‌های اینترنت، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • راه اندازی سریع در ۲۴ ساعت
  • عدم نیاز به خط تلفن ثابت
  • پهنای باند بسیار بالا
  • پایداری در آپلود و دانلود
  • قابلیت جابه جایی مودم
جشنواره اینترنت TD LTE

تهیه اینترنت ثابت TD-LTE

برای تهیه اینترنت ثابت TD-LTE، اولین قدمی که باید بردارید، بررسی منطقه خود در محدوده پوشش دهی این سرویس است. اگر قصد تهیه آن را از ماهان نت دارید، در صفحه «مناطق تحت پوشش TD-LTE» می‌توانید این گزینه را جستجو نمایید. برای تهیه اینترنت TD LTE با شرایط بسیار استثنایی می توانید به صفحه جشنواره اینترنت td lte مراجعه نمایید.

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره کشوری ۱۵۱۴ تماس حاصل فرمایید.