تحقیقات انجام شده توسط یکی از کارشناسان نرم‌افزار نشان می‌دهد از مهم‌ترین دلایل اتمام حجم بسته‌های اینترنت موبایل دانلودهای خودکار فایل‌های تصویری و ویدئویی در اپلیکیشن‌های موبایل است. راه جلوگیری از این موضوع نیز غیرفعال کردن این قابلیت در تنظیمات برنامه‌های موبایل است.

غفاری، کارشناس نرم‌افزار گفته است چیزی به اسم حجم‌‌خوری اینترنت موبایل وجود ندارد، اما یکی از دلایل این‌که مردم تصور می‌کنند حجم اینترنت موبایل‌ها آن‌ها زود تمام می‌شود، این است که سرعت اینترنت نسبت به قبل بیشتر شده است و افزایش سرعت موجب دانلود سریع تر فایل‌ها می‌شود. درنتیجه حجم اینترنت موبایل زودتر تمام می‌شود.

او همچنین در این باره گفت اکثر اپلیکیشن‌ها گزینه‌ای برای متوقف کردن دانلود خودکار فایل‌های تصویری و ویدئویی دارند، که برای نمونه به تلگرام اشاره کرد. به‌همین منظور با ورود به تنظیمات موبایل می‌توانید امکان دانلود خودکار تمام فایل‌ها را غیرفعال کنید.

دلایل اتمام زودهنگام حجم اینترنت موبایل

دلایل اتمام زودهنگام حجم اینترنت موبایل

تنظیمات پیش‌فرض برخی از موبایل‌ها نیز روی آپدیت خودکار نرم‌افزارها تنظیم شده‌است. درنتیجه برنامه ها با استفاده از حجم دیتای موبایل آپدیت می‌شوند.

این کار توسط ماشین‌ها در اپراتورها انجام می‌شود و اینطور نیست که حجم اینترنت موبایل برخی از کاربران زودتر از سایرین تمام شود.

اما از نکاتی که باید حتماً در نظر داشته باشید، دانلود نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها از مارکت‌های رسمی (مانند پلی استور و اپ استور) است، چرا که سایت‌های غیرمعتبر ممکن است موبایل شما را آلوده به ویروس‌هایی کند که موجب اتمام زودهنگام حجم اینترنتشود.