دانستن نام افرادی که بیش از بقیه در گوگل جستجو شده برایتان جذاب نیست؟ کشورهای سراسر دنیا می‌خواهند دونالد ترامپ را بشناسند.

گوگل طبق عادت هرساله خود، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، جزئیات خود را منتشر می‌کند.در این میان در سال ۲۰۱۶ نام دونالد ترامپ بیشتر از همه در گوگل جستجو شده است. به‌نظر می‌رسد نام رئیس‌جمهور آمریکا در تمام کشورها جالب بوده و در صدر فهرست جستجوهای ۸۸ کشور مختلف در سال ۲۰۱۶ قرار دارد. ترامپ بیشترین توجه مردم را از هند گرفته تا مکزیک و بلژیک، به‌خود جلب کرده است. ادامه لیست را نیز نام سایر سیاست‌مداران تشکیل می‌دهند که میان آن‌ها می‌توان به Julio Guzman اشاره کرد که در انتخابات ریاست جمهوری پرو، رد صلاحیت شد. Lula da Silva یکی دیگر از افرادی است که در این لیست است. لولا دا سیلوا، رئیس جمهور سابق برزیل است که درگیر پول‌شویی و رسوایی‌های مالی شد.

گیمینگ

بعد از سیاستمداران، ورزشکارها و قهرمان‌های المپیک، قسمت اعظم این فهرست را به خود اختصاص دادند. ورزشکارانی مانند ماریانا پاژون و ژوزف اسکوولینگ نیز در کشورهایی مانند کلمبیا و سنگاپور محبوبیت بسیاری دارند. لئوناردو دی‌کاپریو، جی‌جی هدید و آنجلینا جوبی به‌ترتیب درصدر جستجوهای مراکش، مونته‌نگرو و تونس قرار داشتند. طبق آمار منتشر شده در Time، علیرضا محمد، فوتبالیست ایرانی، بیشترین تعداد جستجو در ایران را داشته است. با مراجعه به این سایت می‌توانید جزئیات افراد جستجو شده در هرکشور را ملاحظه نمایید.

در تصویر بالا، کشورهایی که با رنگ نارنجی مشخص شده‌اند، نام دونالد ترامپ را بیش از بقیه جستجو کرده‌اند.

منبع: time