آیا می‌دانید مهم‌ترین تکنولوژی‌هایی که در سال جاری بیش از سایر تکنولوژی‌ها پیشرفت داشته و روی زندگی ما تاثیر می‌گذارند، کدام تکنولوژی‌ها هستند؟ با ماهان‌نت در معرفی مهمترین تکنولوژی‌های سال ۲۰۱۷ همراه باشید.

واقعیت مجازی Virtual RealityVirtual reality

تجربه تماشای فیلم با یک صفحه نمایشی که درست روبروی صورت شما قرار گرفته، بسیار جالب است. واقعیت مجازی از سال ۲۰۱۶ رشد خود را شروع کرد، اما چندان موفق نبود. به‌نظر می‌رسد این تکنولوژی در سال جاری پیشرفت چمشگیری داشته باشد و ابزاری محسوس و قابل لمس تبدیل شود.

واقعیت افزوده Augmented RealityAugmented reality

واقعیت افزوده یکی از موفق‌ترین ایده‌ها در سال ۲۰۱۷ خواهد بود، چرا که ارتباط دیداری شما با دنیا را به‌طور کامل قطع نمی‌کند. به‌نظر می‌رسد شرکت اپل قیمت محصولات واقعیت افزوده خود را در سال ۲۰۱۷ کاهش دهد، درنتیجه خریداری این محصولات آسان‌تر خواهد بود.

این تکنولوژی جدید در سال جاری با رشد بیشتری نسبت به واقعیت مجازی مواجه خواهد شد، چرا که بدون نیاز به سخت افزار جدید، موبایل‌های هوشمند می‌توانند از آن استفاده کنند. چند نمونه از کاربردهای واقعیت افزوده شامل موارد روبرو می‌شود: بازی، رشد بازی‌ها، کسب و کار و غیره.

صفحه نمایش Screen TechnologyScreen technology

سامسونگ از شرکت‌هایی است که سعی دارد محصولات خود را با استفاده از صفحه نمایش OLED توسعه دهد که این موضوع شامل موبایل‌های هوشمند این شرکت نیز می‌شود. در سال ۲۰۱۷ انتظار می‌رود که تولیدکنندگان صفحه نمایش تمرکز خود را روی تولید صفحاتی بگذارند که به قابلیت AR و VR مجهز باشد. صفحه نمایش OLED، موجب باریک‌ و منعطف‌تر شدن ضخامت صفحه نمایش و همچنین افزایش طول عمر باتری تلفن‌های همراه خواهد شد.

هوش مصنوعی Artificial IntelligenceArtificial intelligence

هوش مصنوعی تا الان توانسته یادداشتهایی بنویسد و بازی GO را انجام دهد. در سال ۲۰۱۷ معلوم نیست چه امکانات و توانایی‌های دیگری به آن افزوده خواهد شد. به‌نظر می‌رسد در سال جدید مایکروسافت و شرکت اپل در این زمینه فعالیت های بسیاری داشته و دستگاه کورتانا یا یک سخت‌افزاری برای سیری به بازار عرضه نمایند.

باتری BatteriesBatteries

سال ۲۰۱۶ به ما نشان داد که اگر حین خرید یک محصول به باتری آن محصول، شرکت سازنده باتری و فناوری‌ به‌کار گرفته شده در آن توجه نکنیم، ممکن است همه چیز تحت تاثیر قرار بگیرد. در سال جاری تمرکز روی امنیت و افزایش تولید عمر باتری‌های لیتیومی است.

امنیت، حریم خصوصی و بیومتریکSecurity, Privacy and Biometrics

شرکت دابن در اکتبر ۲۰۱۶ با حملات متعدد DDoS مواجه شد که باعث شد اینترنت برای چند دقیقه قطع شود. در سال ۲۰۱۶ این اتفاق بدترین خبر در حوزه تکنولوژی بود که ریسک حفاظت از حریم خصوصی را بالا برد.

در زمینه امنیت بیومتریک، می‌توان به استفاده از حس‌گرهای اثر انگشت روی موبایل‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها به جای استفاده از کلمه عبور اشاره کرد. این تکنولوژی در سال ۲۰۱۷ با پیشرفت مواجه شده و برای حفاظت از حریم شخصی می‌توان از انگشت، چشم‌ها و چهره استفاده کرد.

اطلاعات و واقعیتdata and facts

اطلاعات اصلی‌ترین جز تکنولوژی هستند و جمع‌آوری آن از مهم‌ترین مسائل در سال جدید خواهد بود. با سوالات بسیاری که درخصوص اخبار جعلی منتشر شد، اطلاعات کلیدی برای پیدا کردن حقیقت خواهند بود.

لباس‌های هوشمند Smart Clothessmart wearable

ساعت‌ها و پوشیدنی‌های هوشمند در سال جدید توسعه خواهند داشت. اما سایر پوشیدنی‌ها مانند لباس، کت، کفش و غیره تحول عظیمی ایجاد خواهند کرد.

منبع: newsrep

 

 

 

 

0/5 (0 نظر)