بهترین تنظیمات مودم برای گیم و استریم چیست؟

گیم

رفع لگ هنگام بازی و افزایش کیفیت استریم دو مورد از بزرگ‌ترین چالش‌های گیمر‌ها محسوب می‌شود. در این مقاله از ماهان نت بهترین تنظیمات مودم برای گیم و استریم را آورده‌ایم. با رعایت این نکات، قطعا تجربه بهتری از بازی‌های کامپیوتری آنلاین خواهید داشت.

آشنایی با بهترین تنظیمات مودم برای گیم و استریم در مجله ماهان نت

اگر مودم و اینترنت مناسب برای بازی نداشته باشید، حرفه‌ای‌ترین سیستم‌های گیمینگ هم برای بازی و استریم مناسب نخواهند بود. اینترنت رابطه مستقیمی با عکس‌العمل و شیوه بازی شما دارد. چنانچه کیفیت اینترنت پایین باشد، در تقابل مستقیم با پلیر‌های روبه‌رو شکست خواهید خورد؛ بنابراین به همان میزان که به سیستم گیمینگ اهمیت می‌دهید، استفاده از مودم و اینترنت مناسب را نیز مدنظر داشته باشید. قصد داریم در این مقاله بهترین تنظیمات مودم برای گیم و استریم را به شما آموزش دهیم. قطعاً با استفاده از این ترفند‌ها تجربه بهتری از بازی‌های آنلاین و استریم آن‌ها خواهید داشت.

استفاده از بهترین مودم برای کاهش پینگ بازی و افزایش کیفیت استریم

حداکثر سرعت خودرو پراید ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است و درخواست سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت از این خودرو کاملاً غیرمنطقی خواهد بود؛ زیرا پراید از لحاظ مکانیکی طوری طراحی و ساخته شده است که با ماکسیمم سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. حتی اگر موتور قوی‌تری هم روی آن قرار دهید، بدنه و سایر لوازم مکانیکی خودرو کشش سرعت بالاتر را ندارند؛ در نتیجه پراید درست کار نخواهد کرد. همه این توضیحات را گفتیم تا به یک نتیجه برسیم؛ اعمال بهترین تنظیمات مودم برای گیم و استریم روی مودم بی‌کیفیت امکان‌پذیر نیست.

برای برخورداری از سرعت اینترنت بالا، حتماً از مودم‌های به‌روز و پرقدرت استفاده کنید. معمولاً شرکت‌های اینترنتی برای هر سرویس اینترنت، مودم خاصی پیشنهاد می‌دهند تا هماهنگی خوبی از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بین مودم و اینترنت آن برقرار شود؛ باتوجه‌به این توضیحات، در کنار خرید اینترنت مناسب بازی، مودم پرقدرت و هماهنگ با آن را نیز خریداری کنید.

مودم‌های اینترنت حرفه، بهترین گزینه برای اجرای بازی‌های آنلاین و استریم

بهترین تنظیمات مودم برای کاهش نویز اینترنت

نویز خط تلفن یکی از دلایل افزایش پینگ و ازبین‌رفتن پکت‌های ارسالی یا به‌اصطلاح packet lost است. خرابی اسپلیتر، اشکال در سیم‌کشی تلفن، دستگاه‌های متصل به خط تلفن و آپدیت نبودن نرم‌افزار مودم را می‌توان به‌عنوان دلایل ایجاد نویز معرفی کرد. برای ازبین‌بردن نویز باید موارد گفته‌شده را موبه‌مو بررسی و نقص‌های موجود در آن‌ها را برطرف کنید.

در گام اول وارد تنظیمات مودم شده و نرم‌افزار آن را آپدیت کنید. اختلال دستگاه‌های متصل به خط تلفن مانند تلفن و فکس می‌توانند نویز شدیدی ایجاد کنند؛ بنابراین ابتدا همه دستگاه‌ها را از خط تلفن جدا کرده و مجدداً میزان نویز خط و پینگ اینترنت را بررسی کنید.

اینترنت Gaming

در صورت پایین نیامدن نویز و پینگ پس از جداکردن دستگاه‌ها از خط تلفن، متوجه می‌شویم که دستگاه‌ها اشکالی نداشته‌اند و سراغ بررسی خطوط تلفن می‌رویم. معمولاً اگر خطوط تلفن منزل از لحاظ زیرساختی قدیمی باشند، با مشکل نویز مواجه خواهید شد؛ برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم خط تلفن مجزا تهیه کرده و از آن برای اتصال به اینترنت استفاده کنید.

در صورت پایین نیامدن پینگ پس از اصلاح موارد گفته‌شده، مشخص می‌شود که اینترنت خوبی برای بازی و استریم انتخاب نکرده‌اید. برای داشتن تجربه‌ای بی‌نظیر از بازی‌های آنلاین، خرید اینترنت گیمینگ چاره کار شما خواهد بود.

برای پایین آوردن پینگ، نویز خط تلفن را از بین ببرید

استفاده از قابلیت QoS، به‌عنوان یکی از بهترین تنظیمات مودم برای گیم و استریم

با استفاده از قابلیت Quality of Service می‌توانید انواع خاصی از ترافیک آنلاین را در اولویت قرار دهید. مودم‌ها به‌صورت پیش‌فرض برای استفاده بازی‌ها و برنامه‌ها از اینترنت، محدودیت خاصی در نظر می‌گیرند. با استفاده از قابلیت QOS می‌توانید بازی‌های آنلاین مدنظرتان را در اولویت استفاده از اینترنت قرار دهید. برای اعمال QoS مدنظرتان وارد تنظیمات مودم شده، بازی‌ها و برنامه‌های خاص خود را انتخاب کنید و آن‌ها در اولویت قرار دهید.

در کنار اعمال همه این تنظیمات استفاده از اینترنت‌ها و مودم‌های گیمینگ نیز حائز اهمیت است. بهترین اینترنت td lte برای گیم به‌عنوان یکی از مناسب‌ترین گزینه برای بازی‌های آنلاین و استریم محسوب می‌شود.

قرار دادن بازی‌های آنلاین در اولویت استفاده از اینترنت، به کمک قابلیت qos

تجربه بازی بدون لگ با بستن نرم‌افزار‌های بلااستفاده از پس‌زمینه ویندوز

به‌محض روشن شدن سیستم و بالا آمدن ویندوز، برخی نرم‌افزار‌ها به‌صورت پیش‌فرض باز شده و پهنای باند اینترنت را اشغال می‌کنند. بستن برنامه‌های اضافه، بخش عمده‌ای از پهنای باند اشغال‌شده را آزاد کرده و شرایط را برای تجربه بهتر از بازی و استریم فراهم می‌کنند. باز بودن برنامه‌های اضافی علاوه‌بر اشغال پهنای باند، cpu و  ram کامپیوتر را نیز درگیر می‌کند؛ در نتیجه درگیر شدن رم و سی‌پی‌یو باعث افت fps هنگام بازی خواهند شد. البته با استفاده از راهنمای خرید کامپیوتر گیمینگ و تهیه سیستم گیمینگ مخصوص، هنگام بازی و استریم با مشکل لگ fps مواجه نخواهید شد.

بستن برنامه‌های اضافی روی سیستم، به اجرای بهتر بازی و استریم کمک می‌کند

قطع اتصال دستگاه‌های متصل به مودم و برقراری ارتباط با LAN

اتصال چندین دستگاه به‌صورت هم‌زمان به مودم از طریق کابل لن و وای‌فای باعث اشغال پهنای باند و افت سرعت اینترنت می‌شود؛ بنابراین برای برخورداری از سرعت مناسب هنگام بازی و استریم، سایر دستگاه‌های متصل به مودم را قطع کنید. کاهش آنتن دهی مودم به دلیل خرابی و دور بودن مودم از سیستم را می‌توان به‌عنوان یکی دیگر از دلایل افزایش پینگ و کاهش سرعت اینترنت معرفی کرد. برای رفع این چالش ابتدا دستگاه‌های اضافه را قطع کرده و از طریق کابل لن به مودم متصل شوید.

اینترنت LTE

از بهترین mtu برای گیم و استریم استفاده کنید

کلمه MTU مخفف عبارت Maximum Transmission Unit به معنی حداکثر واحد انتقال است. به بیان ساده، MTU سرعت یک شبکه را کنترل می‌کند. برای برقراری هرچه بهتر ارتباط بین کامپیوتر و سرور و پیشگیری از هرگونه تداخل، کامپیوتر اطلاعات را به بسته‌هایی تقسیم می‌کند. دراین‌بین وظیفه MTU تنظیم سرعت انتقال این بسته‌ها خواهد بود. تنظیمات MTU به‌صورت پیش‌فرض تعیین شده است. برای بهتر شدن کیفیت اینترنت می‌توان آن‌ها را به‌صورت دستی نیز تغییر داد.

سایت‌های بسیاری وجود دارند که با یک تست ساده میزان MTU اینترنت را نمایش می‌دهند. پس از مشخص کردن عدد MTU، وارد تنظیمات مودم شوید؛ سپس از بخش تنظیمات عدد به‌دست‌آمده را در بخش MTU وارد کنید. در صورت نداشتن مهارت کافی برای اعمال تنظیمات بهترین mtu برای گیم و استریم، از شرکت اینترنتی خود راهنمایی بگیرید.

با اینترنت‌های گیمینگ ماهان نت، دنیای بازی و استریم را به تسخیر خود در آورید

در این مقاله بهترین تنظیمات مودم برای گیم و استریم را معرفی کردیم تا با اعمال این تنظیمات تجربه بهتری از بازی آنلاین و استریم داشته باشید. چنانچه برای بازی و استریم به اینترنت حرفه‌ای و مخصوص گیمینگ احتیاج دارید، همین حالا از طریق شمار‌ه تلفن ۱۵۱۴ با کارشناسان ماهان نت تماس بگیرید. ماهان نت به‌عنوان یکی از برترین شرکت‌های اینترنتی کشور، خدمات اینترنت مخصوص بازی را ارائه می‌دهد تا گیمر‌ها با خرید و استفاده از آن تجربه بهتری از بازی‌های آنلاین داشته باشند.

سوالات متداول

بهترین تنظیمات مودم tp link برای گیم چیست ؟

برای بهبود عملکرد بازی‌های آنلاین، می‌توانید از تنظیمات روتر TP-Link خود استفاده کنید. از طریق فعال کردن Quality of Service (QoS) و حالت بازی، می‌توانید اولویت ترافیک بازی را تعیین کنید و از تأخیر و نوسان پینگ جلوگیری کنید. همچنین، با فعالسازی اولویت دستگاه در تنظیمات روتر، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات دستگاه بازی شما قبل از سایر دستگاه‌ها پردازش می‌شود. در نهایت، اگر امکان دارد، می‌توانید یک روتر سه باندی تهیه کنید و یک پهنای باند 5 گیگاهرتز را به طور اختصاصی برای بازی‌ها استفاده کنید.

تنظیمات مودم چه کمکی به استریم می کند؟

از آنجایی که استریمرها به صورت لایو بازی کردن خودشان را با مخاطبان در اشتراک بگذارند نیاز مبرمی به اینترنتی با بالاترین سرعت ممکن دارند. از همین رو اینترنت به تجهیزاتی هم برای ارائه سرعت توافق شده نیازد دارد که عینا همان میزان سرعت آپلود را به کاربرش بدهد. پس داشتن روتری مناسب با تنظیمات خوب می تواند به سرعت آپلود و کیفیت استریم یا بازی کردن کمک شایانی کند.

0/5 (0 نظر)

نظرات کاربران