آزمایش فناوری ۵G

رگولاتوری FCC مجوز تست فناوری ۵G را برای شرکت اپل صادر کرده است. در واقع با صدور این مجوز، اپل هم به شرکت‌هایی که پیش از این روی فناوری ۵G کار می کردند، پیوست. شرکت‌ مخابراتی اسپرینت قول داده تا پایان سال ۲۰۱۹ این تکنولوژی را راه‌اندازی کند؛ همچنین تی موبایل تا پایان ۲۰۲۰ و شرکت‌های اینترنتی AT & T و ورایزن به‌زودی به راه‌اندازی و اجرای ۵G دست پیدا خواهند کرد.

در هرصورت، اپل در حال راه‌اندازی پهنای باندی با موج‌های میلیمتری و فرکانس بالاتر و طول موج کمتر از چیزی است که اسپرینت و تی موبایل شبکه خود را روی آن متمرکز کرده‌اند. گفتنی است شرکت‌هایی که ذکر شدند نیز به طیف موج‌های میلیمتری دست پیدا کرده‌اند. تکنولوژی طول موج میلیمتری به سرویس‌دهندگان ۵G امکان انتقال دیتای حجیم‌تر با سرعت بالاتری را می‌دهد.

آزمایش فناوری ۵G

آزمایش فناوری ۵G

اما این سیگنال‌های میلیمتری به راحتی از اشیا عبور نمی‌کنند و به یک خط دید مستقیم تری نیاز دارند. اگرچه اپل تازه فعالیت خود را در زمینه فناوری اینترنت پرسرعت ۵G آغاز نموده، اما شرکت‌هایی چون فیس بوک، گوگل، سامسونگ و غیره پیش از این نیز مشغول کار روی شبکه خود بودند.

اپل مستنداتی درخصوص چگونگی اجرای خدمات ۵G و نحوه عملکرد آن در اختیار FCC قرار نداده است، اما تست این فناوری را تا پایان ماه آگوست ۲۰۱۸، در دو مکان نزدیک دفتر کالیفرنیا آغاز خواهد کرد.

منبع: Engadget