اینترنت TD-LTE یکی از استانداردهای فناوری نسل چهارم است که سرعت بالایی برای مشترکان اینترنت موبایل فراهم کرده است. TD-LTE مزیت‌های بسیاری نسبت به سرویس‌هایی چون DSL، Dial-Up و WiMax دارد. برای مثال اینترنت td lte مشکلاتی چون سرعت کم، نیاز به خط تلفن ثابت، هزینه‌های بالای پرداخت اشتراک اینترنت، هزینه خط تلفن ثابت و ظرفیت خالی در مراکز مخابراتی را کنار گذاشته است. سرویس TD-LTE را به سادگی می‌توان در مکان‌های مختلف، بدون نیاز به خط ثابت و ظرفیت در مخابرات، با سرعت و پایداری بالا راه‌اندازی کرد. در ادامه با تاریخچه فناوری اینترنت TD LTE آشنا می شویم.

فناوری اینترنت TD-LTE از گذشته تا به‌ حال

تاریخچه TD LTE به سال 2010 بازمی گردد که شرکت اریکسون نخستین آزمایش‌ها را برای رسیدن به سرعت 80مگابیت بر ثانیه در هند انجام داد. سپس در سال 2011 شرکت موبایل چین با همکاری هواوی، TD-LTE را در چند شهر چین به صورت آزمایشی اجرا کرد و بعد از گذشت یکسال این سرویس در ژاپن به مرحله بهره برداری رسید.

طی سال‌های 2013 تا 2015 این سرویس در آمریکا و غرب آسیا راه‌ندازی شد و با گذر زمان به کشورهای دیگر نیز انتقال پیدا کرد. سال 2015 در پی رشد جهانی TD-LTE، چند کشور پروانه راه‌اندازی شبکه سراسری TD-LTE را دریافت کردند و به ‌صورت آزمایشی به راه‌‌اندازی آن پرداختند.

ماهان‌نت نیز از جمله شرکت‌هایی است که با رصد نیازهای واقعی مشترکان، در کنار سرویس‌های اینترنت پرسرعت ADSL خود به گسترش TD-LTE نیز پرداخت.

اینترنت نسل چهار ثابت (TD-LTE) آخرین نسل اینترنت ثابت و بهترین گزینه‌ی بی‌سیم برای تامین نیاز اینترنت سازمان‌ها، شرکت‌ها و منازل مسکونی است. جهت بازدید از طرح های ویژه TD LTE ماهان نت می توانید به صفحه جشنواره اینترنت TD LTE مراجعه نموده و طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید.